Aktualności

Filtry

Nowa kotłownia szczytowo-rezerwowa została już oddana do eksploatacji. To kolejny ważny etap inwestycji realizowanej przez Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA należący do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE.

Czytaj więcej

Mamy ciepło i potrafimy się nim dzielić. Ogrzewamy szkoły, szpitale i domy pomocy społecznej w 13 miastach, w których działają elektrociepłownie PGE Energia Ciepła. W 2023 roku kwota wsparcia udzielonego w programie „Dzielimy się ciepłem” wyniesie pół miliona złotych, a od początku istnienia spółki wsparcie to wyniosło już 2 mln złotych.

Czytaj więcej

Grupa PGE konsekwentnie od 2018 roku prowadzi proces modernizacji elektrociepłowni w największych miastach Polski. Efektem tego jest oddanie przez PGE do użytku nowoczesnych niskoemisyjnych źródeł kogeneracyjnych w Kielcach, Bydgoszczy i Zgierzu. Do końca 2023 roku zakończą się inwestycje w źródła gazowe w Gorzowie Wielkopolskim, Rzeszowie i Wrocławiu, a na początku 2024 r. w Lublinie i Siechnicach. Wszystkie te projekty w istotny sposób zwiększą komfort i bezpieczeństwo dostaw ciepła dla mieszkańców oraz znacząco wpłyną na zmniejszenie emisji z elektrociepłowni.

Czytaj więcej

PGE Energia Ciepła oddała do eksploatacji nową, zasilaną gazem jednostkę wytwórczą w Zgierzu. Jest to już trzecia niskoemisyjna inwestycja ciepłownicza zakończona w tym roku w Grupie PGE. Zagwarantuje ona produkcję ciepła w sposób efektywny i przyjazny dla mieszkańców, poprawiając warunki środowiskowe w mieście.

Czytaj więcej

Na liście beneficjentów drugiej edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków znalazła się Gmina Siechnice, która złożyła wniosek o dofinansowanie prac przygotowujących do zagospodarowania historycznego obiektu siechnickiej elektrociepłowni.

Czytaj więcej

Oświadczenie PGE Energia Ciepła S.A., Szczecin, 11 października 2023 r.

Czytaj więcej

W Elektrociepłowniach należących do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, obecnie prowadzonych jest aż 10 projektów inwestycyjnych o łącznej wartości 3,2 mld złotych. Nowe jednostki gwarantują wysoką efektywność oraz  bezpieczeństwo dostaw ciepła i energii elektrycznej dla odbiorców. Na realizacji inwestycji i zmianie technologii na niskoemisyjną wspartą OZE zyska środowisko, gdyż w miastach znacznie ograniczone zostaną emisje tlenków siarki, azotu, dwutlenku węgla i pyłów. 

Czytaj więcej

Blisko 3000 osób wzięło udział w PGE Energia Ciepła 16. Biegu Trzech Kopców w Krakowie.  Sponsorem tytularnym wydarzenia była PGE Energia Ciepła, największy w Polsce producent ciepła sieciowego, który aktywnie wspiera miejskie inicjatywy z zakresu sportu i promowania aktywności fizycznej.

Czytaj więcej

W ramach inwestycji realizowanej w Siechnicach przez Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA należący do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE zakończono montaż mechaniczny ważnego elementu przyszłej infrastruktury produkcyjnej. Akumulator ciepła pozwoli na efektywne wykorzystanie energii cieplnej wyprodukowanej przez nowoczesną elektrociepłownię gazową EC Czechnica-2.

Czytaj więcej

Ruszyły zapisy do II edycji projektu edukacyjnego o cieple „OGRZEWANIE w pudełku”, przygotowanego przez PGE Energia Ciepła i PGE Toruń z Grupy PGE oraz Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. W pierwszej edycji programu wzięło udział 30 szkół. Druga edycja skierowana jest do ponad 1600 uczniów z całej Polski i została rozszerzona o klasy I-III szkół podstawowych.

Czytaj więcej

11 września br. w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie odbył się Kongres Edukacji Zawodowej. Podczas wydarzenia wręczono wyróżnienia  firmom i przedsiębiorcom od lat aktywnie wspierającym kształcenie zawodowe i budującym jego przyszłość we współpracy z Samorządem Województwa Małopolskiego. Wśród laureatów tej prestiżowej nagrody znalazła się krakowska elektrociepłownia PGE Energia Ciepła z Grupy PGE.

Czytaj więcej
  • Grupa Kapitałowa KOGENERACJA S.A. osiągnęła za II kwartał 2023 r. wynik EBITDA na poziomie 65 mln zł oraz zysk netto w wysokości 13 mln zł.
  • W II kwartale 2023 r. Grupa Kapitałowa KOGENERACJA S.A. sprzedała 551 GWh energii elektrycznej i 1 898 TJ ciepła, w tym KOGENERACJA S.A.: 207 GWh energii elektrycznej i 1 696 TJ ciepła.
  • Grupa Kapitałowa KOGENERACJA S.A. osiągnęła po 6 miesiącach 2023 r. wynik EBITDA na poziomie 379 mln zł oraz zysk netto w wysokości 228 mln zł.
  • W I półroczu 2023 r. Grupa Kapitałowa KOGENERACJA S.A. sprzedała 1 377 GWh energii elektrycznej i 6 174 TJ ciepła, w tym KOGENERACJA S.A.: 619 GWh energii elektrycznej i 5 463 TJ ciepła.
Czytaj więcej