Aktualności

Filtry

W ramach inwestycji realizowanej w Siechnicach przez Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA należący do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE zakończono montaż mechaniczny ważnego elementu przyszłej infrastruktury produkcyjnej. Akumulator ciepła pozwoli na efektywne wykorzystanie energii cieplnej wyprodukowanej przez nowoczesną elektrociepłownię gazową EC Czechnica-2.

Czytaj więcej

Ruszyły zapisy do II edycji projektu edukacyjnego o cieple „OGRZEWANIE w pudełku”, przygotowanego przez PGE Energia Ciepła i PGE Toruń z Grupy PGE oraz Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. W pierwszej edycji programu wzięło udział 30 szkół. Druga edycja skierowana jest do ponad 1600 uczniów z całej Polski i została rozszerzona o klasy I-III szkół podstawowych.

Czytaj więcej

11 września br. w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie odbył się Kongres Edukacji Zawodowej. Podczas wydarzenia wręczono wyróżnienia  firmom i przedsiębiorcom od lat aktywnie wspierającym kształcenie zawodowe i budującym jego przyszłość we współpracy z Samorządem Województwa Małopolskiego. Wśród laureatów tej prestiżowej nagrody znalazła się krakowska elektrociepłownia PGE Energia Ciepła z Grupy PGE.

Czytaj więcej
  • Grupa Kapitałowa KOGENERACJA S.A. osiągnęła za II kwartał 2023 r. wynik EBITDA na poziomie 65 mln zł oraz zysk netto w wysokości 13 mln zł.
  • W II kwartale 2023 r. Grupa Kapitałowa KOGENERACJA S.A. sprzedała 551 GWh energii elektrycznej i 1 898 TJ ciepła, w tym KOGENERACJA S.A.: 207 GWh energii elektrycznej i 1 696 TJ ciepła.
  • Grupa Kapitałowa KOGENERACJA S.A. osiągnęła po 6 miesiącach 2023 r. wynik EBITDA na poziomie 379 mln zł oraz zysk netto w wysokości 228 mln zł.
  • W I półroczu 2023 r. Grupa Kapitałowa KOGENERACJA S.A. sprzedała 1 377 GWh energii elektrycznej i 6 174 TJ ciepła, w tym KOGENERACJA S.A.: 619 GWh energii elektrycznej i 5 463 TJ ciepła.
Czytaj więcej

Od września na terenie będącym własnością Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, należącego do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, działa Fundacja HORYZONT, która opiekuje się dziećmi wymagającymi terapii wczesnego wspomagania rozwoju.

Czytaj więcej

Toruńskie budynki, w których zmieniono od 2022 roku ogrzewanie na ciepło sieciowe, otrzymają Certyfikat Czystego Ciepła od PGE Toruń. Administratorzy domów z przyznanym Certyfikatem zostaną nagrodzeni przez PGE Toruń usługą, która dodatkowo  poprawi efektywność energetyczną ich budynków. Pierwsze Certyfikaty zostały wręczone Zakładowi Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu.

Czytaj więcej

Do końca 2028 roku w Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Gdańsku zakończy się kolejny etap jej modernizacji w kierunku zeroemisyjnego wytwarzania ciepła dla gdańskiego systemu ciepłowniczego. Już wkrótce elektrociepłownia wzbogaci się o akumulator ciepła i cztery największe w Polsce wielkoskalowe pompy ciepła o łącznej mocy 80 MW.

Czytaj więcej

Prace na placu budowy nowej elektrociepłowni w Siechnicach realizowanej przez Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA należący do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE są już bardzo zaawansowane. Jednocześnie przygotowywany jest projekt rewitalizacji działającej nadal elektrociepłowni węglowej, którego celem jest zachowanie dorobku poprzednich pokoleń – infrastruktury z połowy XX w. oraz zabytkowych budynków z końca XIX w. i stworzenie atrakcyjnej przestrzeni dla mieszkańców.

Czytaj więcej

W Elektrociepłowni w Kielcach, należącej do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, od sześciu miesięcy trwa budowa gazowego bloku kogeneracyjnego. W ostatnim czasie zakończyły się prace związane z dostarczeniem oraz posadowieniem na fundamencie turbozespołu gazowego, a także wodnego kotła odzysknicowego. 

Czytaj więcej

PGE Toruń, spółka należąca do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE prawie od początku istnienia festiwalu Bella SKYWAY wspiera jego organizację. Tym razem spółka objęła mecenatem jedyną podczas tego festiwalu instalację wodną, która zaprezentowana zostanie w toruńskiej Fosie Zamkowej, czyli w samym sercu toruńskiej, zabytkowej Starówki.

Czytaj więcej

27 budynków o łącznym zapotrzebowaniu na ciepło blisko 4 MW zostało przyłączonych w pierwszym półroczu 2023 roku do sieci ciepłowniczej PGE Toruń, spółki należącej do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE. Większość przyłączonych obiektów to budynki wielorodzinne, obiekty handlowe, usługowe i kamienice. Wśród nich znajduje się Kamienica pod Gwiazdą, barokowy zabytek najwyższej klasy oraz Business Center Lab - pierwszy w mieście  budynek z inteligentnym systemem, przeznaczony do testowania nowych rozwiązań technicznych i technologicznych w budownictwie.

Czytaj więcej

W elektrociepłowniach PGE Energia Ciepła z Grupy PGE lato to czas intensywnych modernizacji, konserwacji, przeglądów urządzeń produkcyjnych i wymiany ciepłociągów. Dzięki temu, w okresie grzewczym, czyli od jesieni do wiosny, elektrociepłownie PGE niezawodnie będą produkowały i dostarczały ciepło do mieszkań Polaków. Jednocześnie, latem cały czas jest także produkowane ciepło na potrzeby podgrzewania ciepłej wody użytkowej.

Czytaj więcej