Aktualności
Filtry
W gorzowskim oddziale PGE Energia Ciepła trwa budowa kotłowni szczytowo-rezerwowej o mocy 62,5 MWt. W ostatnim tygodniu na teren inwestycji przyjechały kotły. Zakończenie budowy nowej inwestycji planowane jest do końca przyszłego roku.
PGE Energia Ciepła, z Grupy PGE, co roku wspiera instytucje pomagające potrzebującym, przekazując darowizny na wsparcie ich codziennej działalności. W tym roku również Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie mógł liczyć na finansowe wsparcie.
W ramach ogólnopolskiego programu PGE Energia Ciepła „Dzielimy się ciepłem”, spółka PGE Toruń wsparła cztery organizacje pożytku publicznego, korzystające z ciepła sieciowego i pomagające podmiotom wrażliwym społecznie. 6 grudnia br. wręczono beneficjentom symboliczne czeki na łączną kwotę 40 tysięcy złotych. Jest to wyraz uznania oraz wsparcia dla działalności fundacji i stowarzyszeń, aby mogły jeszcze lepiej spełniać swoje misje dla najbardziej potrzebujących.
W Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Gdyni w listopadzie 2021 r. oddana została do użytku instalacja INNUPS, będąca odpowiedzią na potrzebę zastosowania nowych, niezawodnych i dużo sprawniejszych metod oczyszczania ścieków pochodzących z mokrego odsiarczania spalin. To innowacyjna technologia, będąca owocem polskiej myśli technicznej, sześciu lat badań i współpracy z amerykańską firmą PUROLITE, wyspecjalizowaną w produkcji i przemysłowym wykorzystaniu żywic jonowymiennych. Minął rok od uruchomienia instalacji.
W Elektrociepłowni W Lublinie Wrotków trwa realizacja budowy kotłowni rezerwowo – szczytowej, która jest priorytetową inwestycją PGE Energia Ciepła w Lublinie. W ostatnich dniach na plac budowy dostarczono pierwsze kotły, każdy o mocy 33 MW i wadze ok. 70 ton, które zostały posadowione za pomocą dźwigu na wcześniej przygotowanych fundamentach. Po ich zamontowaniu i uruchomieniu zakończy się kolejny, ważny etap inwestycji budowy kotłowni gazowej o łącznej mocy 182 MW.
Imponująca wiedza o energii i cieple oraz dobra zabawa z nutką rywalizacji – tego nie brakowało podczas 3. edycji Olimpiady Energetycznej o Puchar Prezydenta Gdyni. Rywalizacja, w której udział wzięło 36 drużyn, odbyła się 28 listopada 2022 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Tym razem najlepsi byli bracia: Maksymilian (12 lat) i Mikołaj (14 lat) Moskotowie z Gdyni.
Przedstawiciele PGE Energia Ciepła reprezentowali Grupę PGE podczas Regionalnego Forum Ekonomicznego Nowa Energia w Kielcach. Wydarzenie poświęcone zostało nowym kierunkom produkcji energii, alternatywnym źródłom energii, jak również innowacyjnym projektom, które w najbliższym czasie zmienią region oraz kraj.
PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy PGE, będąca największym w Polsce producentem energii elektrycznej i ciepła, wytwarzanych w procesie kogeneracji, w 2022 roku obchodzi 5 lat działalności. Ten okres to czas intensywnych zmian, wdrażania innowacyjnych technologii, rozpoczętych inwestycji, budowy nowych sieci ciepłowniczych i rozwoju rynku ciepła. To również czas wielu projektów dla lokalnych społeczności i wsparcia ważnych wydarzeń w miastach, w których spółka prowadzi swoją działalność.
- Grupa Kapitałowa KOGENERACJA S.A. osiągnęła w III kwartale 2022 r. wynik EBITDA na poziomie 43 mln zł (III kwartał 2021 r. 27 mln zł).
- Grupa Kapitałowa KOGENERACJA S.A. poniosła stratę netto w wysokości 0,05 mln zł (III kwartał 2021 r. strata netto w wysokości 14 mln zł).
- W III kwartale 2022 r. Grupa Kapitałowa KOGENERACJA S.A. sprzedała 260 GWh energii elektrycznej i 1 005 TJ ciepła, w tym KOGENERACJA: 135 GWh energii elektrycznej i 902 TJ ciepła.
24 listopada we Wrocławiu odbędzie się premiera płyty Bartłomieja Kota „Bez okazji”. Sponsorem płyty oraz koncertu jest Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, należący do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE.
Elektrociepłownia „Zielona Góra” podpisała list intencyjny z Miastem Zielona Góra i spółką Enea Operator, dotyczący współpracy w celu zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego regionu. Dzięki inicjatywie aglomeracja zielonogórska będzie bardziej bezpieczna energetycznie podczas występowania ewentualnych anomalii pogodowych czy orkanów.
Elektrociepłownia „Zielona Góra” należąca do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE – oraz GE Power podsumowały zakończenie projektu modernizacji turbiny gazowej do najnowszej wersji, w ramach umowy z 2020 r. Celem inwestycji była wymiana istniejącej turbiny na nową, która zapewni dotrzymanie poziomów emisji wymaganych przez Konkluzje BAT, podniesie sprawność wytwarzania oraz zwiększy regulacyjność bloku gazowo-parowego.