Aktualności

Filtry

Za nami kolejna odsłona wolontariatu pracowniczego Grupy PGE „Lasy pełne energii”. W ramach programu, pracownicy krakowskiej elektrociepłowni, należącej do PGE Energia Ciepła, zasadzili 2000 młodych dębów w Nadleśnictwie Niepołomice.

Czytaj więcej

Już po raz czwarty pracownicy PGE Toruń, spółki nalężącej do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, sadzili drzewa w ramach wolontariatu Grupy PGE „Lasy pełne energii". We współpracy z leśnikami z Nadleśnictwa Toruń obsadzono leśny teren 1500 młodymi sosnami w Olku pod Toruniem.

Czytaj więcej

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska przyznała Certyfikat ekozarządzania i audytu EMAS elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Szczecinie z Grupy PGE. Otrzymanie certyfikatu jest potwierdzeniem wdrażania kompleksowych rozwiązań w obszarze ochrony środowiska.

Czytaj więcej

PGE Energia Ciepła i Konsorcjum Polimex Energetyka, Polimex Mostostal, 25 października podpisały umowę na budowę nowych jednostek wytwórczych – w tym źródła kogeneracyjnego w Elektrociepłowni Bydgoszcz II. Inwestycja ta jest jedną z wielu realizowanych obecnie w Grupie PGE w ramach dekarbonizacji obszaru ciepłownictwa.

Czytaj więcej

20 października br., w obecności przedstawicieli władz lokalnych odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę kotłowni gazowej w PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Rzeszowie. Inwestycja ta jest jedną z wielu prowadzonych obecnie w Grupie PGE, których celem jest dekarbonizacja obszaru ciepłownictwa.

Czytaj więcej

PGE Energia Ciepła z Grupy PGE co roku od kilku lat organizuje na jesieni kampanie edukacyjne prezentujące proste sposoby na zarządzanie ciepłem w domu, dzięki którym można obniżyć zużycie ciepła, a co za tym idzie – oszczędzić domowy budżet. W tym roku, w obecnej sytuacji na rynku paliw, kwestia optymalnego zarządzania ciepłem w budynkach ma szczególne znaczenie.

Czytaj więcej

Trwa kolejna edycja akcji „Dzikie w mieście”. Warsztaty dla dzieci na temat zachowań wobec dziko żyjących w mieście zwierząt prowadzą wolontariusze Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt EKOSTRAŻ we Wrocławiu, a ich patronem jest Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A., należący do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE.

Czytaj więcej

Przedstawiciele firm, biorących udział w projektach inwestycyjnych branży energetycznej, właśnie zakończyli „Warsztaty dla wykonawców” organizowane przez PGE Energia Ciepła z Grupy PGE. Potencjalni wykonawcy inwestycji spółki, zapoznali się z planami inwestycyjnymi oraz modernizacjami, a także z zasadami prawidłowego przygotowania postępowań przetargowych.

Czytaj więcej

PGE Energia Ciepła, z Grupy PGE oraz Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie podpisały umowę sponsoringową, której pierwszym owocem była współpraca podczas  organizacji 15. edycji Biegu Trzech Kopców. To cykliczna impreza, która corocznie gromadzi tysiące osób, spragnionych sportowej rywalizacji na niecodziennej trasie biegowej.

Czytaj więcej

Redakcja tygodnika „Wprost” przyznała spółce PGE Energia Ciepła Oddział w Szczecinie, należącej do Grupy PGE, nagrodę Orły „Wprost” województwa zachodniopomorskiego jako największemu w aglomeracji szczecińskiej producentowi „zielonej energii”. Orły „Wprost” to prestiżowa nagroda przyznawana we współpracy z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej, podmiotom i osobom wnoszącym szczególny wkład w rozwój gospodarki regionu i kraju.

Czytaj więcej

Drugi komin w elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Gdańsku, należącej do Grupy PGE, przechodzi modernizację. Dzięki niej, oprócz wyremontowanej konstrukcji żelbetowej, zyska nową instalację piorunochronną wraz z odnowionym oświetleniem nocnym, nową najwyższą galerię oraz zostanie odmalowany. W 2021 roku zmodernizowany został najwyższy komin, należący do gdańskiej elektrociepłowni, o wysokości 200 metrów, w 2023 planowane są prace remontowe na trzecim kominie.

Czytaj więcej

Gotowy jest fundament turbiny parowej na placu budowy Nowej EC Czechnica. Rozpoczyna się instalacja pierwszych elementów wyposażenia technologicznego w tym  czterech kotłów szczytowo-rezerwowych. Budowa gazowej elektrociepłowni w Siechnicach pod Wrocławiem to priorytetowa inwestycja Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A., należącego do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE.

Czytaj więcej