Aktualności

Filtry

Rozpoczęły się prace przy budowie układu kogeneracyjnego nowego bloku gazowego elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Kielcach. Inwestycja ma zostać przekazana do eksploatacji w IV kwartale 2023 r.

Czytaj więcej

PGE Polska Grupa Energetyczna i PGE Toruń zostały nagrodzone tytułem Mecenasa toruńskiego sportu 2022 za wsparcie i zaangażowanie w rozwój lokalnego sportu. PGE S.A. wspiera drużynę toruńskich łyżwiarek i łyżwiarzy synchronicznych MKS le Soleil, a PGE Toruń lokalne wydarzenia sportowe oraz młodzieżowe i dziecięce kluby sportowe. Tytuły „Mecenasa toruńskiego sportu 2022” zostały przyznane i wręczone przez Prezydenta Torunia 3 marca podczas uroczystej Gali w Centrum Kultury Dworu Artusa.

Czytaj więcej

27 lutego odbyły się pierwsze zajęcia stacjonarne dla szkół z Torunia i gmin ościennych w ramach projektu edukacyjnego dotyczącego ciepła „OGRZEWANIE w pudełku". Wystartowały również zajęcia online w szkołach spoza województwa kujawsko-pomorskiego. Łącznie w projekcie realizowanym przez Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu we współpracy z PGE Energia Ciepła i PGE Toruń, uczestniczy ponad 1000 uczniów z 30 szkół z całej Polski.

Czytaj więcej

Od 1 marca 2023 r. obowiązują nowe zasady wsparcia odbiorców ciepła systemowego obejmujące gospodarstwa domowe i instytucje użyteczności publicznej. Znowelizowane przepisy gwarantują, że w trwającym sezonie grzewczym maksymalny wzrost cen ciepła może wynieść nie więcej niż 40 proc. w stosunku do cen obowiązujących na koniec września 2022 roku. płacili za ciepło więcej niż przyjęto w nowych przepisach, zostaną zmniejszone, a ewentualne nadpłaty odpowiednio rozliczone.

Czytaj więcej

PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Kielcach otrzymała nagrodę Orła „Wprost” za wdrażanie nowoczesnych technologii, redukcję zanieczyszczeń i dbałość o środowisko. Ta prestiżowa nagroda przyznawana jest we współpracy z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej, podmiotom i osobom wnoszącym szczególny wkład w rozwój gospodarki regionu oraz kraju.

Czytaj więcej

PGE Energia Ciepła, z Grupy PGE, rozpoczęła w gdyńskiej elektrociepłowni proces odchodzenia od węgla i przejścia na paliwo niskoemisyjne, czyli gaz. W miejscu najstarszego budynku produkcyjnego elektrociepłowni, w którym pracowały kotły mazutowe z lat siedemdziesiątych, powstaje nowoczesna Kotłownia Rezerwowo-Szczytowa nr 2 z trzema kotłami wodnymi – olejowo-gazowymi, o mocy 30 MW każdy. 22 lutego 2023 roku wmurowany został akt erekcyjny pod budowę nowej kotłowni oraz podpisana została Deklaracja ekologiczna.

Czytaj więcej

Należąca do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE elektrociepłownia „Zielona Góra”, angażuje się w inicjatywy społeczne oraz we współpracę z lokalnymi instytucjami kultury i sportu, wspierając ich działalność i organizowane wydarzenia.

Czytaj więcej

Elektrociepłownia Gdyńska, należąca do PGE Energia Ciepła, z Grupy PGE, jest jedynym producentem ciepła w wysokosprawnej kogeneracji, zapewniającym bezpieczeństwo energetyczne mieszkańcom i instytucjom podłączonym do miejskiej sieci ciepłowniczej OPEC w Gdyni, Rumii i Kosakowie. Od 16 lutego 2023 roku z tego ciepła korzystają także mieszkańcy Redy, podłączeni do sieci ciepłowniczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Ciepłowniczo-Komunalnego „Koksik”.

Czytaj więcej

PGE Toruń, poza produkcją ciepła w niskoemisyjnej elektrociepłowni gazowej, angażuje się w ochronę środowiska naturalnego, podejmując różne inicjatywy. Od 12 lat, wspólnie z Gminą Miasta Toruń, rozwija ekosystemy miejskie, sadząc drzewa na skwerach i w parkach. Natomiast ze Stowarzyszaniem na Rzecz Dzikich Zwierząt „Sokół” spółka dba o zagrożone wyginięciem sokoły wędrowne, gniazdujące od kilku lat na nieczynnym kominie w PGE Toruń.

Czytaj więcej

262 projekty związane z rozwojem rynku ciepła i prawie 60 MWt nowych przyłączeń. Takim wynikiem PGE Energia Ciepła Oddział w Krakowie zamyka 2022 rok.

Czytaj więcej

PGE Toruń przeprowadzi dzisiaj w nocy (z 15 na 16 lutego) badanie stanu technicznego sieci ciepłowniczej w Toruniu, metodą termowizji lotniczej.

Czytaj więcej

Gorzowska elektrociepłownia PGE Energia Ciepła, z Grupy PGE, podsumowuje działania CSR za 2022 rok. Spółka zrealizowała w tym czasie wiele inicjatyw w obszarach związanych z kulturą, edukacją, ekologią oraz wsparciem potrzebujących.

Czytaj więcej