Aktualności

Filtry

Nad strategią i przyszłością ciepłownictwa systemowego dyskutowano podczas XXIX Sympozjum Naukowo-Technicznego Wiosennego Spotkania Ciepłowników w Zakopanem, które odbyło się 26 - 28 kwietnia br. W wydarzeniu wziął udział Przemysław Kołodziejak, prezes zarządu PGE Energia Ciepła, spółki z Grupy PGE, będącej liderem rynku ciepłownictwa w Polsce.

Czytaj więcej

Choć w Gorzowie Wielkopolskim temperatura ostatniej zimy spadała poniżej – 10°C, to cały sezon zimowy był cieplejszy od poprzedniego. Odnotowaliśmy także wysoką amplitudę w ciągu doby – aż 17,4°C.

Czytaj więcej

Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła w Bydgoszczy podsumowała kalendarzową zimę 2021/2022. Tegoroczny okres ciepłowniczy charakteryzował się wyjątkowo zmiennym grudniem. 27 grudnia 2021 roku odnotowano najniższą temperaturą zewnętrzną wynoszącą -13,2°C, natomiast kilka dni później słupki termometrów pokazały aż 12,3°C. Elektrociepłownia w Bydgoszczy, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych, każdego roku dokłada wszelkich starań, aby zapewnić mieszkańcom nieprzerwane dostawy ciepła.

Czytaj więcej

Zima 2021/22 nie należała w Szczecinie do najchłodniejszych, choć pierwszy raz od wielu lat pozwoliła mieszkańcom miasta poczuć magię białych, mroźnych Świąt Bożego Narodzenia. To właśnie w ich drugi dzień odnotowano najniższą tej zimy temperaturę: - 9,5°C w Szczecinie i -13,4°C w Gryfinie.

Czytaj więcej

20 kwietnia br. PGE Toruń, spółka należąca do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, zbyła wszystkie udziały spółki TOREC. Decyzja PGE Toruń o zbyciu udziałów wynika ze strategii transformacji całej Grupy PGE związanej z odchodzeniem od paliw stałych na rzecz paliw nisko i zeroemisyjny.

Czytaj więcej

PGE Energia Ciepła -  należąca do Grupy Kapitałowej PGE -  zapewnia ciepło w domach 2 mln odbiorców w 14 miastach w Polsce. Spółka dba o komfort cieplny odbiorców, zapewniając ciepło nawet wiosną i latem. W kampanii medialnej, trwającej od 20 do 27 kwietnia, pod hasłem „Ciesz się ciepłem przez cały rok” spółka zachęca mieszkańców polskich miast do skorzystania z usługi, która zapewni komfort cieplny przez 365 dni w roku.

Czytaj więcej

Krakowska elektrociepłownia PGE Energia Ciepła podsumowała zakończoną kalendarzową zimę. W tym roku zima była cieplejsza od ubiegłorocznej. Najniższą temperaturę odnotowano 26 grudnia 2021 r. (-12,4°C). Była ona wyższa o 1,3°C w porównaniu do najniższej temperatury w zimie 2020/2021 (-13,7°C zanotowana 17 stycznia 2021 r.).

Czytaj więcej

Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A. należący do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE podpisał z Burmistrzem Siechnic umowę określającą zasady finansowania przebudowy ul. Stawowej w Siechnicach.

Czytaj więcej

Elektrociepłownia „Zielona Góra” S.A. spółka należąca do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE podsumowała zakończony sezon zimowy. W tym roku zima była cieplejsza od ubiegłorocznej. 26 grudnia 2021 r. odnotowano najniższą temperaturę -10°C. Dla porównania w poprzednim roku najniższa temperatura na zewnątrz wyniosła -12,8°C.

Czytaj więcej

Jak wynika z analiz PGE Toruń miniona zima 2021/2022 nie była tak mroźna jak poprzednia. Jedynie grudzień 2021 był najzimniejszy od blisko 9 lat. W tym ostatnim miesiącu ubiegłego roku zanotowano najniższą temperaturę:- 15,2°C. Nie obyło się też bez dużych różnic temperatur – w grudniu 2021 roku kiedy mróz w ciągu kilku dni zmienił się w wysokie dodatnie wartości. Te duże wahania temperatur mogą nastąpić również w okresach wiosennych i letnich, stąd PGE Toruń zachęca do korzystania z usługi „ciepło przez cały rok”, która zapewnia komfort cieplny w każdy dzień roku.

Czytaj więcej

Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła w Rzeszowie podsumowała zakończoną 21 marca kalendarzową zimę. Ta tegoroczna była mroźna na Podkarpaciu. 27 grudnia 2021 r. odnotowano najniższą temperaturę -14,9°C. Dla porównania w poprzednim roku najniższa temperatura na zewnątrz wyniosła -13,6°C a rok 2020 został sklasyfikowany jako ekstremalnie ciepły. Temperatury zewnętrzne mają bezpośredni wpływ na ilość produkowanego przez elektrociepłownie ciepła.

Czytaj więcej

Wraz z pierwszymi dniami wiosny przedstawiamy najważniejsze dane dotyczące minionej zimy w Elektrociepłowni w Kielcach. Który dzień był najchłodniejszy? Kiedy elektrociepłownia produkowała najwięcej ciepła? Czy miniona zima była chłodniejsza, a może cieplejsza niż poprzednie? Te i inne informacje prezentujemy poniżej.

Czytaj więcej