Aktualności

Filtry

Elektrociepłownie PGE Energia Ciepła w Gdańsku i Gdyni podsumowały zakończoną 21 marca kalendarzową zimę. Ta tegoroczna była cieplejsza niż poprzednia. W Gdańsku najniższa temperatura wyniosła -9,9°C i taka sama najniższa zmierzona została w Gdyni.

Czytaj więcej

Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła w Lublinie Wrotków podsumowała zakończoną 21 marca kalendarzową zimę. Okres ten charakteryzował się zmiennymi temperaturami. Najniższą temperaturę odnotowano 9 stycznia 2024 r i wynosiła ona -16,8°C. Temperatury zewnętrzne mają bezpośredni wpływ na ilość produkowanego przez elektrociepłownię ciepła.

Czytaj więcej

Elektrociepłownia w Kielcach podsumowała zakończoną 21 marca kalendarzową zimę. Najzimniejszym miesiącem okazał się styczeń, kiedy to odnotowano najniższą temperaturę zewnętrzną -16,5°C, niższą o prawie 5°C od ubiegłorocznych wskazań termometrów. Mimo tak trudnych warunków atmosferycznych, odbiorcy mieli zapewnione bezpieczne i stabilne dostawy ciepła przez całą zimę.

Czytaj więcej

Elektrociepłownia „Zielona Góra” należąca do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE podsumowała zakończoną kalendarzową zimę. W tym roku była ona  cieplejsza od ubiegłorocznej. Średnia miesięczna temperatura za luty była o ponad 4 stopnie wyższa niż rok temu. W zimowym okresie jedynie styczeń okazał się miesiącem chłodniejszym, gdzie 9 stycznia 2024 r. odnotowano najniższą temperaturę -12,4°C.

Czytaj więcej

Krakowska elektrociepłownia PGE Energia Ciepła podsumowała kalendarzową zimę 2023/2024. W tym okresie najniższa temperatura, zanotowana dwukrotnie, sięgnęła aż -18°C i była niższa o 5°C w porównaniu do najniższej temperatury w zimie 2022/2023. Jednak nawet w takich warunkach pogodowych mieszkańcy miasta mogli liczyć na stabilne i nieprzerwane dostawy ciepła.

Czytaj więcej

Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła w Rzeszowie podsumowała kalendarzową zimę, która w tym roku nie była sroga. Najniższą temperaturę, -15°C, odnotowano 9 stycznia 2024 r. Z kolei najwyższa temperatura zewnętrzna została odnotowana 14 października 2023 roku i wyniosła +23,2°C.

Czytaj więcej

Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła w Bydgoszczy, z Grupy PGE, podsumowała kalendarzową zimę 2023/2024. Okres ten charakteryzował się wyjątkowo zmiennymi temperaturami, od bardzo niskich na początku grudnia do ponad 11°C w drugiej połowie miesiąca. Niezależnie od panujących warunków atmosferycznych Elektrociepłownia w Bydgoszczy każdego roku zapewnia mieszkańcom nieprzerwane dostawy ciepła.

Czytaj więcej

PGE Toruń, spółka należąca do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, podsumowała zakończoną kalendarzową zimę. Zima 2023/2024 była cieplejsza od poprzedniej o 1,5°C, na co wpływ miał głównie najcieplejszy od blisko 100 lat luty. Mieszkańcy zużyli jednak o około 3 procent ciepła więcej niż w poprzednim sezonie zimowym, głównie ze względu na zimny tegoroczny styczeń. 

Czytaj więcej
  • Grupa Kapitałowa KOGENERACJA S.A. osiągnęła w 2023 r. wynik EBITDA na poziomie 520 mln zł (2022 r.: 364 mln zł).
  • Grupa Kapitałowa KOGENERACJA S.A. osiągnęła zysk netto w wysokości 257 mln zł (2022 r.: 152 mln zł).
  • W 2023 r. Grupa Kapitałowa KOGENERACJA S.A. sprzedała 2 599 GWh energii elektrycznej i 10 695 TJ ciepła, w tym KOGENERACJA: 1 058 GWh energii elektrycznej i 9 470 TJ ciepła.
Czytaj więcej

PGE Toruń, spółka należąca do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, od 17 lat wspiera mieszkańców w przyłączaniu budynków do sieci ciepłowniczej, poprawiając tym samym efektywność energetyczną toruńskich zabudowań. W tym czasie, już 360 budynków, które zmieniły ogrzewanie na ciepło sieciowe, zostało dofinasowanych z programów PGE Toruń. Zmiana ogrzewania na ciepło sieciowe znacząco poprawia efektywność energetyczną i obniża emisyjność domów dzięki likwidacji przydomowych kotłowni.

Czytaj więcej

W lutym br. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Krakowie wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy gazociągu wysokiego ciśnienia w ramach inwestycji na terenie krakowskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła. To kolejny ważny krok na drodze do zielonej przyszłości miasta w zakresie energetyki i ciepłownictwa.

Czytaj więcej

Elektrociepłownia Zielona Góra, należąca do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, od 10 lat nie korzysta z węgla przy produkcji ciepła i energii elektrycznej. Rezygnacja z paliwa węglowego,  pozwoliła zredukować emisję zanieczyszczeń do powietrza m. in.  o 620 tys. ton dwutlenku węgla czy blisko 3 tys. ton dwutlenku siarki. Korzystanie z bloku węglowego przez ostatnie 10 lat oznaczałoby z kolei konieczność spalenia ponad 300 tysięcy ton węgla.

Czytaj więcej