Aktualności
Filtry
W Elektrociepłowni Bydgoszcz II, należącej do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, rozpoczęto tzw. „rozruch na gorąco” nowego, niskoemisyjnego źródła ciepła. 19 lutego odbyła się pierwsza synchronizacja jednostki z siecią elektroenergetyczną. Przekazanie inwestycji do eksploatacji planowane jest w II kwartale 2025 roku.
Gorzowski Oddział PGE Energia Ciepła regularnie rozwija i modernizuje swoją sieć ciepłowniczą. W 2024 roku wśród najważniejszych inwestycji była budowa przepompowni i sieci ciepłowniczej w rejonie ulicy Szczecińskiej. Dodatkowo zrealizowane zostały podłączenia do sieci nowych obiektów oraz modernizacja komór ciepłowniczych przy ul. Spichrzowej. Łączny koszt inwestycji to ponad 13 mln zł.
Kielecka elektrociepłownia PGE Energia Ciepła od lat wspiera lokalne organizacje pożytku publicznego. Również w tym roku Oddział przekazał 30 tysięcy złotych na wsparcie dwóch lokalnych organizacji w zakresie dopłat do rachunków za ciepło i ciepłą wodę użytkową.
PGE Energia Ciepła, jako pierwsza w Polsce, wdrożyła trzy lata temu w Elektrociepłowni Gdańskiej technologię power to heat, oddając do eksploatacji kotły elektrodowe o mocy 70 MWt, zasilane energią elektryczną. W całym 2024 roku, pracując na potrzeby ciepłownictwa, wyprodukowały dla mieszkańców Gdańska i Sopotu prawie 294 tys. GJ ciepła, co odpowiada zapotrzebowaniu ponad 10.000 gospodarstw domowych.
W Elektrociepłowni Bydgoszcz II, należącej do PGE Energia Ciepła, z Grupy PGE, trwa budowa nowego, niskoemisyjnego źródła ciepła. W ramach realizowanej inwestycji, 5 lutego br. został uruchomiony gazowy kocioł wodny o mocy 38MWt. To jeden z ważniejszych etapów realizowanej inwestycji, która zapewni bezpieczeństwo dostaw ciepła i energii elektrycznej dla mieszkańców.
Już po raz piąty bydgoska elektrociepłownia dzieli się ciepłem z potrzebującymi w ramach ogólnopolskiego programu „Dzielimy się ciepłem”. W tej edycji beneficjenci otrzymali wsparcie finansowe na łączną kwotę 30 tysięcy złotych. Przekazane środki finansowe mają zostać przeznaczone na pokrycie kosztów za ciepło sieciowe i ciepłą wodę użytkową.
Blisko 800 budynków w kilkunastu miastach w Polsce zyskało w 2024 roku dostęp do ciepła sieciowego z elektrociepłowni PGE Energia Ciepła. Łączne zapotrzebowanie na moc cieplną z nowych przyłączeń to blisko 150 MWt, co odpowiada zapotrzebowaniu na ciepło średniej wielkości miasta.
PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Lublinie po raz kolejny wzięła udział w programie „Dzielimy się ciepłem”, którego celem jest wsparcie najbardziej potrzebujących odbiorców ciepła sieciowego. Program skierowany jest m.in. do ośrodków pomocy społecznej, organizacji pozarządowych, szpitali i innych placówek, z których korzystają odbiorcy wrażliwi społecznie.
PGE Energia Ciepła została sponsorem tytularnym Akademii Piłki Ręcznej Stali Gorzów. Współpraca, która potrwa co najmniej do końca sezonu 2024/2025 ma na celu wsparcie rozwoju młodych sportowców oraz umożliwienie dzieciom i młodzieży udziału w treningach oraz zawodach na najwyższym poziomie.
Już po raz szósty PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Rzeszowie wzięła udział w programie „Dzielimy się ciepłem”, którego celem jest wsparcie najbardziej potrzebujących odbiorców ciepła sieciowego. Program skierowany jest m.in. do ośrodków pomocy społecznej, organizacji pozarządowych i innych placówek, z których korzystają odbiorcy wrażliwi społecznie.
Elektrociepłownia „Zielona Góra”, należąca do PGE Energia Ciepła, spółki z Grupy PGE, przyłączyła do sieci ciepłowniczej kolejnych 31 węzłów, pozyskując ponad 7 MWt mocy cieplnej, tj. o ponad 8% więcej o zakładanego planu.
Gorzowski Oddział PGE Energia Ciepła w 2024 roku przyłączył do sieci ciepłowniczej 35 nowych obiektów o łącznym zapotrzebowaniu na moc bliskim 7 MW. Dla mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego przekłada się to na większą wygodę codziennego życia oraz umożliwia ograniczenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery.
- ← Previous
- 1
- 2 (current)
- 3
- …
- 65
- Next →