Aktualności

Filtry

PGE Energia Ciepła, z Grupy PGE, oficjalnie przekazała plac budowy generalnemu wykonawcy – konsorcjum Polimex Energetyka oraz Polimex Mostostal. Nowa jednostka wytwórcza, zasilana paliwem gazowym, powstanie na terenie Elektrociepłowni Bydgoszcz II. Zakończenie całości prac zaplanowano na 2025 rok.

Czytaj więcej

W Elektrociepłowni w Kielcach, należącej do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, zakończyła się budowa kotłowni gazowej o mocy 160 MWt. Inwestycja ta realizowana była w ramach trwającej transformacji aktywów ciepłowniczych, mającej na celu stopniowe zastępowanie dotychczasowych źródeł wytwórczych nowymi jednostkami nisko- i zeroemisyjnymi.

Czytaj więcej

W tegorocznej akcji „Lasy Pełne Energii” udział wzięło około 200 pracowników spółki wraz z rodzinami. Dołączyli do nich także mieszkańcy i uczniowie.  

Czytaj więcej

27 kwietnia 2023 r. Rada Nadzorcza spółki PGE Energia Ciepła powołała z dniem 1 maja 2023 r. na stanowisko Prezesa Zarządu PGE Energia Ciepła S.A. Pana Macieja Jankiewicza – obecnie pełniącego funkcję Wiceprezesa Zarządu.

Czytaj więcej

Ciągłe doskonalenie, innowacyjność i zrównoważony rozwój są nieodłączną częścią DNA krakowskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła z Grupy PGE. Największy producent ciepła w stolicy Małopolski od lat realizuje te założenia, wspierając szkolnictwo wyższe i popularyzując naukę w regionie. Teraz zrobił kolejny krok, rozpoczynając współpracę ze Stowarzyszeniem Studentów BEST AGH, współorganizatorem jednego z największych w Europie konkursów inżynierskich pod nazwą EBEC Challenge.

Czytaj więcej

Budowa kotłowni gazowej o mocy 160 MWt w Elektrociepłowni w Kielcach, PGE Energia Ciepła dobiega końca. Na koniec kwietnia planowane jest oddanie do eksploatacji pięciu kotłów gazowych o mocy 32 MWt każdy.

Czytaj więcej

Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A., należący do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, zrealizuje w najbliższych latach inwestycje, które docelowo pozwolą spółce na całkowitą rezygnację z węgla w procesie produkcji.

Czytaj więcej

RADA NADZORCZA
PGE Energia Ciepła S.A.

działając na podstawie uchwały nr 20/2023 z dnia 21.04.2023 roku ogłasza postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko PREZESA ZARZĄDU PGE ENERGIA CIEPŁA S.A. (dalej „Spółka”).

Czytaj więcej

RADA NADZORCZA
PGE Energia Ciepła S.A.

działając na podstawie uchwały nr 20/2023 z dnia 21.04.2023 roku ogłasza postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko WICEPREZESA ZARZĄDU PGE ENERGIA CIEPŁA S.A. (dalej „Spółka”).

Czytaj więcej

20 kwietnia odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę kotłowni szczytowo-rezerwowej w gorzowskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła z Grupy PGE. Inwestycja pozwoli na całkowite odejście od węgla.

Czytaj więcej

Już od 16 lat PGE Toruń, spółka należąca do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, wspiera mieszkańców w przyłączaniu budynków do sieci ciepłowniczej poprawiając tym samym efektywność energetyczną budynku. W 2023 roku toruńska spółka, w ramach nowych edycji programów, udziela dofinasowania na przyłączenie budynku do sieci ciepłowniczej w kwocie od 200 do 400 zł za 1kW mocy zamówionej. Zyskuje również środowisko, gdyż od momentu wdrożenia programów - w ciągu 16 lat - ograniczona została, m.in. emisja dwutlenku węgla w mieście o 5651,4 ton, a pyłów o 145 ton.

Czytaj więcej

Krakowska elektrociepłownia PGE Energia Ciepła podsumowała kalendarzową zimę 2022/2023. W tym okresie najniższa temperatura, zanotowana aż trzykrotnie, sięgnęła -13°C i była niższa o 0,6°C w porównaniu do najniższej temperatury w zimie w sezonie 2021/2022 (-12,4°C). Przez cały ten czas elektrociepłownia zapewniała stabilne i nieprzerwane dostawy ciepła do mieszkańców Krakowa.

Czytaj więcej