Aktualności

Filtry

Wszystkie cztery niskoemisyjne kotły szczytowo-rezerwowe zostały uruchomione w ramach planu rozruchu instalacji w nowobudowanej elektrociepłowni gazowej w Siechnicach. Inwestycję realizuje Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA należący do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE. Jednostka rozpocznie pracę  w 2024 r. i przyczyni się do obniżenia emisji CO2 o ponad 60 procent.

Czytaj więcej

PGE Energia Ciepła została sponsorem tytularnym 16. Biegu Trzech Kopców. Wsparcie PGE przyczyni się do promocji idei sportowej rywalizacji, zachęcając jeszcze więcej mieszkańców miasta i turystów do uprawiania sportu poprzez udział w tym wydarzeniu. Organizatorem biegu jest Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

 

Czytaj więcej

PGE oddała do eksploatacji nowoczesną, niskoemisyjną kotłownię gazową w należącej do PGE Energia Ciepła - Elektrociepłowni Bydgoszcz I. Inwestycja o łącznej mocy ok. 40 MW realizowana była w ramach trwającej transformacji aktywów ciepłowniczych, która miała na celu stopniowe zastępowanie dotychczasowych źródeł wytwórczych nowymi jednostkami nisko- i zeroemisyjnymi.

Czytaj więcej

W Elektrociepłowni gdyńskiej trwa budowa Kotłowni Rezerwowo-Szczytowej nr 2, w której w lutym br. PGE Energia Ciepła zainicjowała proces odchodzenia od węgla i przejścia na paliwo niskoemisyjne, czyli gaz. Zamontowane zostały już trzy kotły wodne – olejowo-gazowe o mocy 30 MW każdy, stanął komin dla nowego źródła wytwórczego, a budowa budynku kotłowni została już praktycznie zakończona.

Czytaj więcej

Trwa budowa kotłowni szczytowo-rezerwowej w gorzowskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła z Grupy PGE. Inwestycja pozwoli na całkowite odejście od węgla w tej lokalizacji. Kolejne prace budowlane wymagają odłączenia sieci ciepłowniczej. Przerwa w dostawach ciepłej wody użytkowej planowana jest w dniach 3-7 lipca br.

Czytaj więcej

Elektrociepłownia „Zielona Góra”, należąca do PGE Energia Ciepła, z Grupy PGE, w dniach 14 maja – 3 czerwca przeprowadziła coroczny przegląd Bloku Gazowo-Parowego (BGP), wykonując wszystkie zaplanowane prace w czasie krótszym o 3 dni od zakładanego w harmonogramie.

Czytaj więcej

W czerwcu zakończyła się pierwsza edycja projektu edukacyjnego „OGRZEWANIE w pudełku", realizowanego przez Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu we współpracy z PGE Energia Ciepła i PGE Toruń. Uczestniczyło w nim ponad 1100 uczniów z 30 szkół z całej Polski. Duże zainteresowanie projektem skłoniło do decyzji o kolejnej edycji projektu. Zgłoszenia do drugiej edycji projektu ruszą od września, a zajęcia będą realizowane w roku szkolnym 2023/2024.

Czytaj więcej

Krakowski Festiwal Filmowy już po raz 63. gości w stolicy Małopolski. To tutaj przez 22 dni bije serce międzynarodowego kina, a na wielkim ekranie prezentowane są arcydzieła światowej kinematografii. Po raz kolejny sponsorem tego wydarzenia jest krakowska elektrociepłownia PGE Energia Ciepła, z Grupy PGE.

Czytaj więcej

W połowie maja zakończył się sezon grzewczy 2022/2023 i rozpoczęto letnie modernizacje sieci ciepłowniczej. PGE Toruń podczas tegorocznych prac modernizacyjno - rozwojowych wymieni i wybuduje łącznie około 5 km ciepłociągów. W budynkach zamontowanych zostanie blisko 50 węzłów indywidualnych z automatyką pogodową. Te coroczne modernizacje są przygotowaniem do kolejnego okresu ogrzewania oraz pozwalają na utrzymanie bezpieczeństwa i ciągłości dostaw ciepła i ciepłej wody w całym roku.

Czytaj więcej

Już po raz siódmy odbyła się Kampania informacyjno-edukacyjna na temat poprawy efektywności energetycznej i ochrony powietrza na terenie miasta Kielce. Na takim wydarzeniu nie mogło zabraknąć Elektrociepłowni w Kielcach, należącej do PGE Energia Ciepła, z Grupy PGE. Produkcja energii cieplnej i elektrycznej, efektywność energetyczna, ochrona powietrza, adaptacja do zmian klimatu – to tylko niektóre z tematów promowanych na stoisku kieleckiej elektrociepłowni.

Czytaj więcej

Trwają intensywne prace przy budowie układu kogeneracyjnego nowych silników gazowych zgierskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła. Planowo inwestycja zostanie oddana do eksploatacji w IV kwartale 2023 roku.

 

Czytaj więcej

W najbliższą niedzielę, 4 czerwca, w Siechnicach po raz trzynasty odbędą się biegi uliczne o puchar Burmistrza Milana Ušáka. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Pro-Run, a  sponsorem tytularnym już po raz czwarty został Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, należący do PGE Energia Ciepła z Grupy  PGE.

Czytaj więcej