Aktualności
Filtry
PGE Energia Ciepła z Grupy PGE uzyskała premię kogeneracyjną w ramach Aukcji Nr ACHP/4/2023, która została przeprowadzona przez Urząd Regulacji Energetyki. Zgodnie z wynikami aukcji, Spółka otrzymała wsparcie dla dwóch zgłoszonych projektów – jednostek kogeneracji gazowej w Oddziałach PGE Energia Ciepła: w Krakowie i na Wybrzeżu.
Krakowska elektrociepłownia należąca do PGE Energia Ciepła znalazła się wśród 46 laureatów Dźwigaczy Kultury. Są to nagrody specjalne przyznawane przez Krakowskie Biuro Festiwalowe partnerom, którzy z otwartością podchodzą do współpracy, są źródłem inspiracji i aktywnie wspierają krakowską kulturę.
W należącej do KOGENERACJI elektrociepłowni usytuowanej na wrocławskim Zawidawiu uruchomiono dwa agregaty kogeneracyjne. Dzięki zastosowanej niskoemisyjnej technologii produkcji przyczynią się one do redukcji emisji dwutlenku węgla oraz do niższego zużycia paliwa przy tej samej ilości wytworzonej mocy.
Już po raz siedemnasty, krakowska elektrociepłownia PGE Energia Ciepła z Grupy PGE wsparła odbiorców wrażliwych społecznie w ramach ogólnopolskiego programu „Podzielmy się ciepłem”. W tym roku największy producent ciepła w Krakowie przekazał 75 tysięcy złotych trzynastu organizacjom pożytku publicznego ze stolicy Małopolski.
PGE Toruń w ramach ogólnopolskiego programu PGE Energia Ciepła „Dzielimy się ciepłem”, wsparła w tym roku cztery organizacje pożytku publicznego, korzystające z ciepła sieciowego i pomagające osobom wrażliwym społecznie. 11 grudnia br. wręczono beneficjentom symboliczne czeki na łączną kwotę 40 tysięcy złotych.
Już po raz czwarty w Bydgoszczy PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, podzieliła się ciepłem z potrzebującymi w ramach ogólnopolskiego programu „Dzielimy się ciepłem”. W tej edycji beneficjenci otrzymali wsparcie finansowe na łączną kwotę 30 tysięcy złotych. Przekazane środki finansowe mają zostać przeznaczone na pokrycie kosztów za ciepło sieciowe i ciepłą wodę użytkową.
PGE Energia Ciepła uruchomiła pilotażową instalację Hybrydowego Węzła Ciepła w Zgierzu. To pierwszy tego typu projekt w Polsce zrealizowany przez PGE Energia Ciepła w budynku mieszkalnym wielolokalowym we współpracy z TBS.
- Grupa Kapitałowa KOGENERACJA S.A. osiągnęła za okres od 1 lipca do 30 września 2023 r. wynik EBITDA na poziomie 37 mln zł oraz stratę netto w wysokości 6 mln zł.
- W okresie od 1 lipca do 30 września 2023 r. Grupa Kapitałowa KOGENERACJA S.A. sprzedała 481 GWh energii elektrycznej i 831 TJ ciepła, w tym KOGENERACJA S.A.: 117 GWh energii elektrycznej i 742 TJ ciepła.
Nowa kotłownia szczytowo-rezerwowa została już oddana do eksploatacji. To kolejny ważny etap inwestycji realizowanej przez Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA należący do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE.
Mamy ciepło i potrafimy się nim dzielić. Ogrzewamy szkoły, szpitale i domy pomocy społecznej w 13 miastach, w których działają elektrociepłownie PGE Energia Ciepła. W 2023 roku kwota wsparcia udzielonego w programie „Dzielimy się ciepłem” wyniesie pół miliona złotych, a od początku istnienia spółki wsparcie to wyniosło już 2 mln złotych.
Grupa PGE konsekwentnie od 2018 roku prowadzi proces modernizacji elektrociepłowni w największych miastach Polski. Efektem tego jest oddanie przez PGE do użytku nowoczesnych niskoemisyjnych źródeł kogeneracyjnych w Kielcach, Bydgoszczy i Zgierzu. Do końca 2023 roku zakończą się inwestycje w źródła gazowe w Gorzowie Wielkopolskim, Rzeszowie i Wrocławiu, a na początku 2024 r. w Lublinie i Siechnicach. Wszystkie te projekty w istotny sposób zwiększą komfort i bezpieczeństwo dostaw ciepła dla mieszkańców oraz znacząco wpłyną na zmniejszenie emisji z elektrociepłowni.
PGE Energia Ciepła oddała do eksploatacji nową, zasilaną gazem jednostkę wytwórczą w Zgierzu. Jest to już trzecia niskoemisyjna inwestycja ciepłownicza zakończona w tym roku w Grupie PGE. Zagwarantuje ona produkcję ciepła w sposób efektywny i przyjazny dla mieszkańców, poprawiając warunki środowiskowe w mieście.