Aktualności

Filtry

Od września na terenie będącym własnością Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, należącego do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, działa Fundacja HORYZONT, która opiekuje się dziećmi wymagającymi terapii wczesnego wspomagania rozwoju.

Czytaj więcej

Toruńskie budynki, w których zmieniono od 2022 roku ogrzewanie na ciepło sieciowe, otrzymają Certyfikat Czystego Ciepła od PGE Toruń. Administratorzy domów z przyznanym Certyfikatem zostaną nagrodzeni przez PGE Toruń usługą, która dodatkowo  poprawi efektywność energetyczną ich budynków. Pierwsze Certyfikaty zostały wręczone Zakładowi Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu.

Czytaj więcej

Do końca 2028 roku w Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Gdańsku zakończy się kolejny etap jej modernizacji w kierunku zeroemisyjnego wytwarzania ciepła dla gdańskiego systemu ciepłowniczego. Już wkrótce elektrociepłownia wzbogaci się o akumulator ciepła i cztery największe w Polsce wielkoskalowe pompy ciepła o łącznej mocy 80 MW.

Czytaj więcej

Prace na placu budowy nowej elektrociepłowni w Siechnicach realizowanej przez Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA należący do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE są już bardzo zaawansowane. Jednocześnie przygotowywany jest projekt rewitalizacji działającej nadal elektrociepłowni węglowej, którego celem jest zachowanie dorobku poprzednich pokoleń – infrastruktury z połowy XX w. oraz zabytkowych budynków z końca XIX w. i stworzenie atrakcyjnej przestrzeni dla mieszkańców.

Czytaj więcej

W Elektrociepłowni w Kielcach, należącej do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, od sześciu miesięcy trwa budowa gazowego bloku kogeneracyjnego. W ostatnim czasie zakończyły się prace związane z dostarczeniem oraz posadowieniem na fundamencie turbozespołu gazowego, a także wodnego kotła odzysknicowego. 

Czytaj więcej

PGE Toruń, spółka należąca do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE prawie od początku istnienia festiwalu Bella SKYWAY wspiera jego organizację. Tym razem spółka objęła mecenatem jedyną podczas tego festiwalu instalację wodną, która zaprezentowana zostanie w toruńskiej Fosie Zamkowej, czyli w samym sercu toruńskiej, zabytkowej Starówki.

Czytaj więcej

27 budynków o łącznym zapotrzebowaniu na ciepło blisko 4 MW zostało przyłączonych w pierwszym półroczu 2023 roku do sieci ciepłowniczej PGE Toruń, spółki należącej do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE. Większość przyłączonych obiektów to budynki wielorodzinne, obiekty handlowe, usługowe i kamienice. Wśród nich znajduje się Kamienica pod Gwiazdą, barokowy zabytek najwyższej klasy oraz Business Center Lab - pierwszy w mieście  budynek z inteligentnym systemem, przeznaczony do testowania nowych rozwiązań technicznych i technologicznych w budownictwie.

Czytaj więcej

W elektrociepłowniach PGE Energia Ciepła z Grupy PGE lato to czas intensywnych modernizacji, konserwacji, przeglądów urządzeń produkcyjnych i wymiany ciepłociągów. Dzięki temu, w okresie grzewczym, czyli od jesieni do wiosny, elektrociepłownie PGE niezawodnie będą produkowały i dostarczały ciepło do mieszkań Polaków. Jednocześnie, latem cały czas jest także produkowane ciepło na potrzeby podgrzewania ciepłej wody użytkowej.

Czytaj więcej

Wszystkie cztery niskoemisyjne kotły szczytowo-rezerwowe zostały uruchomione w ramach planu rozruchu instalacji w nowobudowanej elektrociepłowni gazowej w Siechnicach. Inwestycję realizuje Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA należący do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE. Jednostka rozpocznie pracę  w 2024 r. i przyczyni się do obniżenia emisji CO2 o ponad 60 procent.

Czytaj więcej

PGE Energia Ciepła została sponsorem tytularnym 16. Biegu Trzech Kopców. Wsparcie PGE przyczyni się do promocji idei sportowej rywalizacji, zachęcając jeszcze więcej mieszkańców miasta i turystów do uprawiania sportu poprzez udział w tym wydarzeniu. Organizatorem biegu jest Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

 

Czytaj więcej

PGE oddała do eksploatacji nowoczesną, niskoemisyjną kotłownię gazową w należącej do PGE Energia Ciepła - Elektrociepłowni Bydgoszcz I. Inwestycja o łącznej mocy ok. 40 MW realizowana była w ramach trwającej transformacji aktywów ciepłowniczych, która miała na celu stopniowe zastępowanie dotychczasowych źródeł wytwórczych nowymi jednostkami nisko- i zeroemisyjnymi.

Czytaj więcej

W Elektrociepłowni gdyńskiej trwa budowa Kotłowni Rezerwowo-Szczytowej nr 2, w której w lutym br. PGE Energia Ciepła zainicjowała proces odchodzenia od węgla i przejścia na paliwo niskoemisyjne, czyli gaz. Zamontowane zostały już trzy kotły wodne – olejowo-gazowe o mocy 30 MW każdy, stanął komin dla nowego źródła wytwórczego, a budowa budynku kotłowni została już praktycznie zakończona.

Czytaj więcej