KOGENERACJA poszukuje pracowników wśród absolwentów szkół technicznych

04.06.2024
Wrocław

Przedstawiciele Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, należącego do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE wzięli udział w targach pracy zorganizowanych w Zespole Szkół nr 18 we Wrocławiu. W ramach wydarzenia uczniowie mogli zapoznać się z działalnością elektrociepłowni, a także ofertami pracy.

 

Wybór szkoły nie był przypadkowy – od pięciu już lat wrocławska elektrociepłownia współpracuje z Zespołem Szkół przy ul. Młodych Techników w ramach projektu „Energetyczna Kariera w PGE Energia Ciepła”, prowadzonego ze szkołami średnimi o profilu technicznym w miastach i regionach, w których zlokalizowane są aktywa spółki.

Bardzo zależy nam na pozyskaniu do pracy młodych ludzi, absolwentów szkół technicznych, którzy prócz nabytej w szkole wiedzy, wnoszą do pracy młodzieńczy entuzjazm – mówi Dominik Wadecki, prezes zarządu KOGENERACJI. – Stawiamy na różnorodność wiekową, dzięki której starsi i młodsi mogą się od siebie wiele nauczyć – dodaje.

W najbliższym czasie, w związku z finalizowaną inwestycją w Siechnicach oraz rozpoczynającymi się przygotowaniami do działań w ramach dekarbonizacji elektrociepłowni wrocławskiej spółka będzie poszukiwała nowych wykwalifikowanych pracowników.

Katarzyna Nowosielecka, specjalista ds. personalnych z PGE Energia Ciepła obecna na targach pracy dodaje, że KOGENERACJA poszukuje obecnie przede wszystkim elektryków. – Tutaj idealnie wpasowaliby się absolwenci ZS nr 18, dlatego zależy nam, by w trakcie targów zaprezentować młodym ludziom działalność spółki i wskazać możliwość rozwoju zawodowego właśnie w KOGENERACJI.

Zalety targów pracy organizowanych przez szkołę ocenia Maciej Merchelski, nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZS nr 18. - W obecnej sytuacji na rynku pracy dobrze jest, żeby absolwenci naszej szkoły wiedzieli, o jaką pracę się starać, żeby odpowiednio móc zaplanować swoją przyszłą karierę zawodową. Warto poznać wszystkie oferty pracodawców, którzy starają się o pozyskanie absolwentów naszej szkoły, a targi pracy są do tego świetną okazją.

Jak podkreślają sami uczniowie, targi pracy w szkole to świetna okazja do bezpośredniego kontaktu z pracodawcami. Poznanie profilu i oczekiwań firmy, zdobycie interesujących informacji – to wszystko pomaga im w wyborze kierunku dalszej zawodowej drogi.

Młodzi ludzie stawiają na ekologię. Pytani o to, co mogłoby ich przyciągnąć do pracy w KOGENERACJI, wśród zalet – prócz stabilności zatrudnienia i możliwości podnoszenia swoich kwalifikacji dzięki oferowanym szkoleniom – podkreślają wagę ekologii. Jak to ujął jeden z odwiedzających stoisko: - Chciałbym być częścią ekologicznej zmiany, jaka się szykuje, i w której KOGENERACJA będzie brała udział.

PGE Energia Ciepła, jako największa firma w branży ciepłowniczej proponuje atrakcyjną i przyszłościową ścieżkę kariery. Spółka stawia na ciągły rozwój, inwestowanie w pracowników, wprowadzanie nowoczesnych technologii, a młodych ludzi – potencjalnych pracowników zachęca możliwością odbycia praktyk w swoich lokalizacjach. W projekcie bierze udział jedenaście szkół średnich w całej Polsce. Od początku realizacji przedsięwzięcia w spółkach PGE Energia Ciepła odbyło już staże i praktyki blisko dwustu pięćdziesięciu uczniów, a pięćdziesięciu podjęło tu pracę. Z inicjatywy pracodawcy organizowane są też razem z młodzieżą konkursy, warsztaty, wykłady, czy wspólne sadzenie lasów.