Aktualności

Filtry

Laboratorium chemiczne PGE Energia Ciepła w Gdańsku i Gdyni zostało zmodernizowanei wyposażone w nowoczesne analizatory. Umożliwiło to wdrożenie kolejnych oznaczeń w zakresie badań wody i ścieków. Nowe analizatory pozwalają m.in. na jakościowe i ilościowe oznaczenia ponad 70 pierwiastków, m.in. rtęci, miedzi, boru, czy kadmu, w bardzo szerokim zakresie stężeń.

Czytaj więcej

Okres letni w elektrociepłowniach to czas intensywnych działań w zakresie remontów i modernizacji urządzeń i instalacji produkcyjnych. Ich celem jest utrzymanie dobrego stanu technicznego całej infrastruktury, tak aby zapewnić bezawaryjną pracę i ciągłość produkcji. Bydgoska elektrociepłownia właśnie zakończyła coroczną kampanię remontową i jest przygotowana do rozpoczęcia kolejnego sezonu grzewczego. 

Czytaj więcej

24 czerwca uroczystym apelem zakończył się kolejny rok szkolny w Zespole Szkół Energetycznych w Krakowie. W ramach programu Energetyczna Kariera przedstawiciele krakowskiej Elektrociepłowni wzięli udział w uroczystości i wręczyli upominki dla uzdolnionej młodzieży z klas, objętych patronatem.

Czytaj więcej

Produkcja ciepła w trójmiejskich elektrociepłowniach PGE Energia Ciepła trwa nieprzerwanie cały rok, a jej wielkość zależy od zapotrzebowania odbiorców. Z uwagi na pogodę ciepło produkowane jest wg dwóch parametrów: zimowych – przeważnie od września do maja i letnich – od czerwca do sierpnia. Sezon zimowy 2021/2022 trwał w Gdańsku 261 dni i był  dłuższy o 9 dni od poprzedniego. W Gdyni trwał 250 dni – 10 dni więcej niż w sezonie 2020/2021. Latem, w związku z mniejszym zapotrzebowaniem mieszkańców na ciepło, w elektrociepłowniach trwają remonty i modernizacje.

Czytaj więcej

Polskie Centrum Akredytacji przyznało Wydziałowi Laboratorium PGE Energia Ciepła Oddział w Szczecinie Certyfikat Akredytacji Laboratorium Badawczego. Uzyskanie akredytacji poprzedza ocena ubiegającego się o nią  podmiotu według międzynarodowych norm i wytycznych, określających wymagania akredytacyjne.

Czytaj więcej

Zgierska elektrociepłownia kontynuuje współpracę z Miejskim Klubem Piłkarskim „Boruta” z siedzibą w Zgierzu. Dzięki wsparciu PGE Energia Ciepła dzieci i młodzież z klubu sportowego, będą mogły kontynuować treningi, wyjeżdżać na zawody, a także obozy i zgrupowania letnie. Wsparcie finansowe gwarantuje możliwość dalszego rozwoju oraz pomoże w osiąganiu sportowych sukcesów.

Czytaj więcej

Elektrociepłownia „Zielona Góra” należąca do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE zakończyła sezon grzewczy 2021/2022, który trwał 229 dni - od 23 września 2021 r. do 9 maja 2022 r. - i był o 2 dni krótszy od poprzedniego.

Czytaj więcej

PGE Toruń podczas tegorocznych prac modernizacyjno - rozwojowych wymieni i wybuduje łącznie około 7 km ciepłociągów. Ponadto, powstanie blisko 70 węzłów indywidualnych z automatyką pogodową. Dzięki tym działaniom mieszkańcy będą mieli komfort cieplny przez cały rok. Zyska też środowisko – ograniczone zostaną straty ciepła podczas przesyłania nowymi ciepłociągami, dlatego mniej energii pierwotnej wykorzystanej zostanie  do produkcji ciepła.

Czytaj więcej

Rzeszowska elektrociepłownia PGE Energia Ciepła z Grupy PGE po raz kolejny została partnerem Pikniku Nauki i Techniki „Moc Odkrywców”. Stoisko spółki zaprezentowane zostało 11 czerwca na terenie Politechniki Rzeszowskiej.

Czytaj więcej

W Elektrociepłowni w Kielcach zakończył się montaż dwóch 35-metrowych kominów, najbardziej charakterystycznych elementów nowej inwestycji – powstającej kotłowni gazowej.

Czytaj więcej

Cały czas dbają o naszą roślinność, a bez nich świat czekałaby katastrofa. Pszczoły – bo o nich mowa - w czasie, gdy coraz częściej mówi się o ich wymieraniu znalazły dom na terenach gorzowskiej elektrociepłowni. 

Czytaj więcej