PGE Toruń dzieli się ciepłem z potrzebującymi

11.12.2023
zdj

PGE Toruń w ramach ogólnopolskiego programu PGE Energia Ciepła „Dzielimy się ciepłem”, wsparła w tym roku cztery organizacje pożytku publicznego, korzystające z ciepła sieciowego i pomagające osobom wrażliwym społecznie. 11 grudnia br. wręczono beneficjentom symboliczne czeki na łączną kwotę 40 tysięcy złotych.

 

Niemal od 14 lat PGE Toruń wspiera lokalne organizacje pożytku publicznego, których misją oraz celem jest pomaganie innym. W tym roku pomoc trafi m.in. do osób niepełnosprawnych, osób w śpiączce oraz fundacji wspierającej dzieci i młodzież we wzmacnianiu ich potencjału i poczuciu własnej wartości.

- Jako spółka zapewniająca bezpieczeństwo cieplne miasta, od wielu lat angażujemy się w życie Torunia. Jednym z filarów tego społecznego zaangażowania jest regularna pomoc najbardziej potrzebującym, w tym poprzez wsparcie lokalnych organizacji pożytku publicznego. Każdego roku, w okresie przedświątecznym pomagamy naszym podopiecznym korzystającym z ciepła sieciowego, aby okres zimowy był dla nich łatwiejszy. W ramach programu „Dzielimy się ciepłem” wspieramy odbiorców ciepła, którzy niosą pomoc innym. W tym roku nasza toruńska spółka wspomogła cztery organizacje pożytku publicznego, przekazując każdej czek na 10 tysięcy złotych - mówi Dariusz Kozak, p.o. prezesa zarządu PGE Toruń.

W tym roku wsparcie otrzymały: Kujawsko – Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. J. Korczaka w Toruniu, Stowarzyszenie Dzieciom i Młodzieży Wędka im. każdego Człowieka, Fundacja  „Daj szansę” na Rzecz Rozwoju Dzieci Niepełnosprawnych oraz Zakład Opiekuńczo-Leczniczy Fundacji „Światło” z Torunia.

- Bardzo cieszymy się z otrzymanej pomocy finansowej. Wsparcie przeznaczymy na opłacenie  rachunków za ogrzewanie naszej placówki, w  której mamy obecnie 44 pacjentów w śpiączce. Nasz Zakład opiekuńczo- leczniczy, prowadzony przez Fundację „Światło” już od 18 lat zajmuje się opieką długoterminową pacjentów w śpiączce. Otrzymane wsparcie to duża pomoc dla naszego Zakładu i podopiecznych w trudnym okresie zimowym, w którym koszty funkcjonowania są zawsze wyższe. Dziękujemy za taki piękny świąteczny prezent  - mówi Janina Mirończuk, prezes zarządu Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Fundacji „Światło” w Toruniu.

Dzielimy się ciepłem

Już od wielu lat PGE Energia Ciepła realizuje program „Dzielimy się ciepłem", dzięki któremu wspiera najbardziej potrzebujących odbiorców ciepła sieciowego. Program skierowany jest do najbardziej potrzebujących, w tym organizacji wrażliwych społecznie, korzystających z ciepła sieciowego w miastach, w których PGE Energia Ciepła ma swoje elektrociepłownie, czyli w Bydgoszczy, Toruniu, Gdańsku, Gdyni, Wrocławiu, Siechnicach, Zielonej Górze, Krakowie, Gorzowie Wielkopolskim, Lublinie, Kielcach, Szczecinie, Zgierzu i Rzeszowie.

Dzięki programowi we wszystkich swoich lokalizacjach PGE Energia Ciepła przekazała na opłaty rachunków za ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową  w sumie 2 mln zł w ciągu 5 lat istnienia spółki, w roku 2023 udzielone wsparcie wyniesie  niemal pół miliona zł. Z tych dopłat korzystają m.in. szkoły, szpitale, domy pomocy społecznej, hospicja a także zakłady opiekuńczo–lecznice oraz  schroniska dla zwierząt, a wszystko po to, aby mogły one jeszcze lepiej spełniać swoje misje.

W 2019 r. Program „Dzielimy się ciepłem” został wyróżniony przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu  wśród sześćdziesięciu projektów społecznych biznesu, które miały największą wartość dla społeczeństwa w mijającym 30-leciu. Ranking przygotował ośrodek analityczny THINKTANK oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Program „Dzielimy się ciepłem” był również nominowany do Nagrody Obywatelskiej przyznawanej przez Prezydenta RP.