Aktualności

Filtry

Chcąc uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości PGE Energia Ciepła zaangażowała sięw wydarzenia o charakterze kulturalnym, edukacyjnym i sportowym w lokalizacjach, w których ma swoje elektrociepłownie.

 

Czytaj więcej

Chcąc uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości PGE Energia Ciepła zaangażowała się  w wydarzenia o charakterze kulturalnym, edukacyjnym i sportowym w lokalizacjach, w których ma swoje elektrociepłownie.

Czytaj więcej

Za nami pierwsze chłodne dni jesieni. Na włączenie ogrzewania mieszkańcy nie muszą już czekać do znacznego spadku temperatury. Elektrociepłownie PGE Energia Ciepła w Gdańsku, Gdyni, Toruniu, Zielonej Górze, Wrocławiu i Krakowie wytwarzają ciepło przez cały rok i są w pełnej gotowości do zaspokojenia potrzeb grzewczych cieplnych swoich mieszkańców.

Czytaj więcej

1 listopada w Dniu Wszystkich Świętych przy każdej ze 160 warszawskich Tablic Pamięci projektu Karola Tchorka zostaną zapalone znicze. W ten szczególny sposób Fundacja PGE Energia Ciepła, realizująca projekt „Tablice Pamięci” we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej i pod patronatem wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego, prof. Piotra Glińskiego odda hołd poległym mieszkańcom Warszawy.

Czytaj więcej

26 października br. Fundacja PGE Energia Ciepła we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej oraz pod patronatem Wicepremiera, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Piotra Glińskiego zainaugurowała projekt „Tablice Pamięci”. Ideą projektu jest uzupełnienie i popularyzacja informacji historycznych poprzez dodanie tablic w języku polskim i angielskim w miejscach pamięci II Wojny Światowej.

Czytaj więcej

Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Energia Ciepła wystąpił w Ogólnopolskim Szczycie Gospodarczym, który odbył się 18 i 19 października w Siedlcach. Panel, w którym wziął udział, dotyczył ciepła sieciowego i  polityki antysmogowej.

Czytaj więcej

Obowiązujący obecnie mechanizm wsparcia dla rozwoju kogeneracji kończy się w 2018 roku. Ministerstwo Energii planuje, że ustawa o nowym systemie wsparcia dla kogeneracji zacznie funkcjonować od początku 2019 roku, a pierwsza aukcja odbędzie się w połowie 2019 roku - poinformował wiceminister energii Tomasz Dąbrowski podczas debaty  „KOGENERACJA – czyste powietrze dla miast – jak Państwo wspiera rozwój kogeneracji?” zorganizowanej 15 października 2018 r. przez Polskie Towarzystwo Elektrociepłowni Zawodowych (PTEZ).

Czytaj więcej

10 października zainaugurowano rozbudowę sieci ciepłowniczej na wrocławskim osiedlu Zawidawie. Jeszcze w tym roku ciepło sieciowe z Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, należących do PGE Energia Ciepła, popłynie nową siecią do mieszkańców północnej części Wrocławia.

Czytaj więcej

Ponad 5 tys. osób odwiedziło w ubiegłą sobotę, tj. 6 października, elektrociepłownie i elektrownię PGE Energia Ciepła. Dzień Otwarty to ogólnopolskie wydarzenie, którego celem jest pokazanie mieszkańcom jak pracują elektrociepłownie i elektrownia - infrastruktura o znaczeniu strategicznym dla bezpieczeństwa energetycznego kraju.

Czytaj więcej

6 października br. PGE Energia Ciepła organizuje Dzień Otwarty we wszystkich swoich lokalizacjach. Mieszkańcy Gdańska, Krakowa, Torunia, Wrocławia, Zielonej Góry i Rybnika będą mieli okazję zobaczyć z bliska jak produkuje się ciepło i energię elektryczną, a także obejrzeć nowoczesne instalacje prośrodowiskowe, posłuchać o codziennej pracy energetyka i wziąć udział w wielu atrakcjach przygotowanych dla dzieci i dorosłych.

Czytaj więcej

Wojciech Dąbrowski zabrał głos w panelu „Energetyka - czas inwestycji", w którym przedstawił kontekst zmian polskiej energetyki (rozwój kogeneracji, nowe jednostki gazowe, produkcja ciepła z odpadów, czyli z tzw. frakcji RDF) oraz wynikające z tego nowe projekty realizowane przez PGE Energię Ciepła (m. in.: projekt uciepłownienia Rybnika, nowe bloki w Czechnicy) w ramach przyjętej Strategii Ciepłownictwa Grupy.

Czytaj więcej

26 września Fundacja PGE Energia Ciepła przekazała na rzecz Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Wodzisławiu Śląskim darowiznę w wysokości 250 tys. złotych. Przekazane środki pomogą utworzyć i wyposażyć zaplecze zabiegowe w placówce.

Czytaj więcej