Załoga Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Bydgoszczy wraca ze srebrnym medalem z Ogólnopolskich Regat Żeglarskich Energetyków

18.09.2020
3720266346d2c11e6a25baa27f84823f

Żeglarska drużyna z PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Bydgoszczy zdobyła 2. miejsce w XIII Ogólnopolskich Regatach Żeglarskich Energetyków. W tym roku żeglarze pływali po akwenie jeziora Ryńskiego, znajdującego się na terenie Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, w powiecie giżyckim. W rywalizacji wzięło udział 5 załóg reprezentujących polskie firmy energetyczne.

W dniach 14-16 września już po raz trzynasty odbyły się Ogólnopolskie Regaty Żeglarskie Energetyków Memoriał Henryka Chrobaka. Do startu stanęło pięć załóg reprezentujących firmy z sektora energetycznego: dwie załogi z Tauron, dwie z Veolia Łódź oraz załoga bydgoskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w składzie: sternik Sebastian Knasiecki oraz dwóch „szotowych” Jacek Jabłoński i Mariusz Grycan. Zawody składały się z pięciu wyścigów, trzy na jednej łódce oraz dwa po zmianie jachtu. Wybór konkretnych jachtów nastąpił w drodze losowania, a bydgoskiej drużynie początkowo przypadła, jak się później okazało, szczęśliwa 13-nastka. Regaty zostały rozegrane metodą tzw. klasycznego „śledzia”, najpierw pod wiatr na górną boję, następnie z wiatrem do dolnej bojki. Wszystkie drużyny była profesjonalnie przygotowane do żeglarskiej rywalizacji, a cały konkurs odbył się na bardzo wysokim poziomie. Każdy z wyścigów był niezwykle emocjonujący, a rywalizacja trwała do ostatnich sekund. Warunki pogodowe sprzyjały żeglarzom, a siła i kierunek wiatru były wyjątkowo korzystne.

Przedstawiciele PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Bydgoszczy pełni pozytywnej energii wrócili ze srebrnym medalem. - Bydgoska elektrociepłownia od wielu lat angażuje się i wspiera aktywność fizyczną. Nasi pracownicy bardzo chętnie uczestniczą w różnorodnych rywalizacjach sportowych, osiągając wysokie wyniki i zdobywając medale – mówi Wojciech Dobrak, Dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Bydgoszczy.

Oprócz żeglarskiego wyścigu w programie regat przewidziany został wieczór komandorski z wręczeniem nagród. Organizatorem XIII Ogólnopolskich Regat Żeglarskich Energetyków Memoriał Henryka Chrobaka było Stowarzyszenie Kulturalno – Turystyczne „Sekstant”, zaś Patronat nad całą imprezą sprawowała Federacja Sportowa Energetyków.