Aktualności
Filtry
Ze wstępnych informacji przekazanych przez Komisję Konkursową PGE Energia Ciepła wynika, że zdecydowana większość odpadów utylizowanych w ITPOE w Rzeszowie będzie dostarczana z Rzeszowa i ościennych gmin. Ostateczne wyniki PGE Energia Ciepła ogłosiw ciągu tygodnia.
PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, we współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej w Rzeszowie zainwestuje 9,5 mln zł w rozwój ciepła sieciowego w Rzeszowie. Dzięki temu kilkanaście tysięcy Rzeszowian będzie mogło korzystać z miejskiej sieci ciepłowniczej w nowo podłączonych budynkach. Podpisana 27 listopada 2019 r. umowa to efekt zaangażowania PGE Energia Ciepła w projekty realizowane w mieście.
PGE Energia Ciepła podpisała 26 listopada 2019 r. w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki w Kielcach list intencyjny z WFOŚiGW oraz z Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej w Kielcach, a także trzy umowy ze Świętokrzyską Spółdzielnią Mieszkaniową oraz MPEC w Kielcach w zakresie współpracy przy lokalnym Programie „Ciepła woda użytkowa”.
PGE Energia Ciepła oraz PGE Nowa Energia, spółki Grupy Kapitałowej PGE, zapraszają do udziałuw hackathonie Energy HackOn „Optymalizacja produkcji ciepła i energii elektrycznej”. W tym roku poszukiwane są inspirujące i innowacyjne rozwiązania z obszaru energetyki cieplnej. Wydarzenie zostało objęte Patronatem J.M. Rektora AGH prof. dr. hab. inż. Tadeusza Słomki,a partnerem naukowym jest Katedra Systemów Energetycznych i Urządzeń Ochrony Środowiska przy Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH. Rejestracja trwa do 5 grudnia. Hackathon odbędzie się 13-14 grudnia w Centrum Energetyki AGH.
W drugim etapie postępowania PGE Energia Ciepła zastrzega, że co najmniej połowa określonego w postępowaniu wolumenu odpadów, tj. 35 100 ton, będzie dostarczana do ITPOE z terenu województwa podkarpackiego od kontrahentów, którzy złożą najbardziej atrakcyjne cenowo oferty. Dodatkowo aby zdywersyfikować dostawy i zabezpieczyć niezakłócone funkcjonowanie ITPOE spółka wymaga aby odpady dostarczały co najmniej trzy podmioty.
Dzięki ogromnemu zaangażowaniu pracowników Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Gorzowie Wielkopolskim oraz wykonawcy realizującego inwestycję udało się skrócić czas przełączenia magistrali ciepłowniczej i przywrócić dostawy ogrzewania i ciepłej wody. Przeprowadzone prace wykonane zostały w ciągu 2 dni z planowanych 5.
Do 8 listopada br. zostało wydłużone postępowanie ofertowe PGE Energia Ciepła na dostawę do Instalacji ITPOE niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych o kodzie 20 03 01w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2020 roku.
15 października zostało uruchomione postępowanie ofertowe na dostawę do Instalacji ITPOE niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych o kodzie 20 03 01 w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2020 roku. Termin składania ofert upływa 29 października br.
Jak sfinansować i przeprowadzić projekt modernizacyjny w zarządzanych budynkach mieszkalnych - rozwiązania oparte na praktycznych przykładach, to temat zaprezentowany podczas seminarium dla pomorskich zarządców budynków.
Z inicjatywy KOGENERACJI S.A. należącej do PGE Energia Ciepła, spółki Grupy Kapitałowej PGE, w dniach 5-9 września br. przeprowadzono na terenie gminy Siechnice badania dotyczące planów inwestycyjnych związanych z budową nowej elektrociepłowni.
PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, w ramach programu „Dzielimy się ciepłem”, wsparła najbardziej potrzebujących w lokalizacjach, w których ma swoje elektrociepłownie. Projekt, który jest częścią społecznego zaangażowania spółki, został doceniony przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu
11 października Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A. należący do PGE Energia Ciepła, spółki z Grupy PGE, zorganizował doroczną konferencję finansową dla akcjonariuszy i analityków finansowych. W czasie spotkania omówione zostały wyniki spółki za pierwsze sześć miesięcy 2019 roku oraz najistotniejsze wydarzenia ostatniego roku.