PGE Energia Ciepła angażuje się w działania na rzecz mieszkańców Zgierza

20.12.2019
003631d297f346c4a95094a5a5878096

PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, aktywnie angażuje się w życie lokalnych społeczności i wspiera działania z zakresu sportu, kultury, edukacji i ochrony środowiska. W grudniu elektrociepłownia PGE Energia Ciepła w Zgierzu wsparła szereg działań na rzecz mieszkańców miasta.

Należąca do PGE Energia Ciepła Elektrociepłownia w Zgierzu współorganizowała z Urzędem Miasta Zgierz spotkanie świąteczno-wigilijne dla mieszkańców, którego gospodarzem był Prezydent Miasta Przemysław Staniszewski.  

PGE Energia Ciepła w Zgierzu zawarła również umowę sponsoringową z Miejskim Klubem Piłkarskim Boruta Zgierz w ramach której będzie wspierać działania na rzecz dziecii młodzieży, m.in. poprzez  prowadzenie zajęć sportowych dla 400 zawodników klubu.

Zgierska elektrociepłownia jest też sponsorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dzięki wsparciu Spółki dzieci i młodzież mogą aktywnie spędzać wolny czas na przygotowanym przez MOSiR lodowisku.

PGE Energia Ciepła w Zgierzu zaangażowała się również we wsparcie Młodzieżowego Domu Kultury przy organizacji Ogólnopolskiego Festiwalu Plastycznego „Młodych Bajanie”, który zakończy się aukcją charytatywną zaplanowaną na przełomie lutego i marca 2020 roku.

- Samorządom obciążonym różnymi zadaniami coraz bardziej przydaje się wsparcie partnerów prywatnych do realizacji aktywności kulturalnych, artystycznych, sportowychi rekreacyjnych. Cieszę się, że na przestrzeni lat udało nam się wypracować bardzo dobre relacje z kilkoma podmiotami, wśród których znajduje się PGE Energia Ciepła, zwłaszcza że korzyści z tej współpracy czerpią przede wszystkim mieszkańcy Zgierza – powiedział Przemysław Staniszewski, Prezydent Zgierza.

- Poprzez zaangażowanie w realizację lokalnych inicjatyw PGE Energia Ciepła czuje się prawdziwym partnerem miast i regionów, w których prowadzi swoją działalność. Poza naszą działalnością podstawową, jaką jest produkcja i dystrybucja ciepła i energii elektrycznej, włączamy się aktywnie w działania na rzecz mieszkańców Zgierza. Już dziś zapraszamy do aktywnego uprawiania sportu zimowego, jakim jest jazda na łyżwach. Jest to wspaniała rodzinna rozrywka, wyzwalająca dużo pozytywnej energii powiedział Grzegorz Dolecki, dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Zgierzu.