Aktualności
Filtry
Elektrociepłownie PGE Energia Ciepła w Gdańsku, Gdyni, Bydgoszczy, Toruniu, Zielonej Górze, Gorzowie, Wrocławiu, Krakowie, Rzeszowie, Lublinie oraz Kielcach i Zgierzu, to nie tylko wytwórcy ciepła i energii elektrycznej, ale miejsca odwiedzin, wymiany wiedzy i doświadczeń. Ponad 10 tysięcy osób odwiedziło elektrociepłownie w ramach różnorodnych działań w 2019 roku.
PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, aktywnie angażuje się w życie lokalnych społeczności i wspiera działania z zakresu sportu, kultury, edukacji i ochrony środowiska. W grudniu elektrociepłownia PGE Energia Ciepła w Zgierzu wsparła szereg działań na rzecz mieszkańców miasta.
W sobotę, 14 grudnia, wyłoniono zwycięzców pierwszego hackathonu zorganizowanego przez PGE Energia Ciepła oraz PGE Nowa Energia, spółki z Grupy Kapitałowej PGE. W Energy HackOn „Optymalizacja produkcji ciepła i energii elektrycznej” wzięło udział 22 uczestników z 8 zespołów studentów i absolwentów uczelni technicznych z całej Polski. Najlepsze dwa zespoły wróciły do Warszawy i Poznania z nagrodami o łącznej wysokości 18 000 zł.
PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, wyłoniła 10 firm, które będą dostarczać odpady do ITPOE w Rzeszowie. 9 z nich pochodzi z województwa podkarpackiego.
Z końcem listopada PGE Toruń zakończyła projekt związany z budową nowej sieci zasilającej ponad siedemdziesiąt tysięcy mieszkańców miasta. Nowy kilometrowy, podziemny ciepłociąg zastąpił wyeksploatowaną sieć nadziemną z lat 70-tych.
PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, 6 grudnia 2019 r. podpisała z Polską Spółką Gazownictwa (PSG) umowę gwarantującą przyłączenie do źródła gazu Elektrociepłowni w Zgierzu, co ma zapewnić zgierzanom bezpieczeństwo energetyczne.
Rzeszowska elektrociepłownia PGE Energia Ciepła, należąca do Grupy Kapitałowej PGE, oraz Klub Sportowy KORONA Rzeszów 6 grudnia zawarły umowę sponsoringową. Dzięki wsparciu rzeszowskiej elektrociepłowni dzieci i młodzież z klubu sportowego będą mogły kontynuować treningi i wyjeżdżać na zawody i turnieje sportowe. Finansowe wsparcie umożliwi dalszy rozwój Klubu i pomoże w osiąganiu sportowych sukcesów.
Prawie 5.400 piecyków łazienkowych zastąpionych instalacją centralnej ciepłej wody – to efekt zakończonego właśnie programu „Ciepła woda bez piecyka” zrealizowanego przy wsparciu PGE Energia Ciepła oraz MPEC w największej spółdzielni mieszkaniowej w Krakowie - SM „Podgórze”.
W ciągu 10 miesięcy 2019 roku elektrociepłownię gazową w Toruniu, należącą do spółki PGE Energia Ciepła z Grupy Kapitałowej PGE, zwiedziło już ponad 1000 osób. Oprócz wizyt w ramach dnia otwartego czy nocnego zwiedzania, elektrociepłownię cyklicznie odwiedzają także uczniowie toruńskich szkół średnich i wyższych z regionu i okolic, jak również goście z branży energetycznej.
Komisja konkursowa poinformowała, że postępowanie na dostawę niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych o kodzie 20 03 01 do ITPOE zostało zakończone. Wybranych zostało 10 podmiotów, które w 2020 roku będą dostarczać odpady do rzeszowskiej instalacji.
W drugim dniu konferencji klimatycznej COP 25, na spotkaniu poświęconym wyzwaniom i szansom osiągnięcia zerowej emisji netto swoje wystąpienie, jako przedstawiciel Polskiej Unii Ubocznych Produktów Spalania, wygłosił Lech Sekyra - prezes PGE Ekoserwis, spółki należącej do PGE Energia Ciepła z Grupy Kapitałowej PGE.
Podczas XV Seminarium „Rynek ciepła w Toruniu 2019” w Ciechocinku, organizowanego przez PGE Toruń, spółkę należącą do PGE Energia Ciepła z Grupy Kapitałowej PGE, wręczone zostały nagrody finansowe instytucjom i firmom, które w ciągu roku podłączyły do sieci ciepłowniczej najwięcej obiektów. Laureaci przeznaczą nagrody na realizację społecznych inicjatyw dla mieszkańców przyłączonych obiektów.