PGE Energia Ciepła zaprasza na rodzinne łyżwy w Bydgoszczy

17.02.2020
4002549e8ec2a7a5087f9a99c60f7562

W najbliższą sobotę na bydgoskim lodowisku Torbyd odbędzie się Dzień Otwarty, zorganizowany przez PGE Energia Ciepła. Tego dnia każdy będzie mógł spróbować swoich sił w jeździe na łyżwach pod okiem doświadczonych instruktorów. Zorganizowane zajęcia są bezpłatne.

PGE Energia Ciepła, spółka Grupy Kapitałowej PGE, oraz lodowisko Torbyd w Bydgoszczy organizują w najbliższą sobotę, 22 lutego w godzinach 11:00 - 22:00, Dzień Otwarty w ramach którego odbędą się zajęcia z nauki jazy na łyżwach z udziałem doświadczonych instruktorów. Wydarzenie jest kontynuacją programu „Chodź na łyżwy” organizowanego przez PGE Energia Ciepła i Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego. Ideą programu jest naukai popularyzacja jazdy na łyżwach jako zimowej dyscypliny sportowej. Program realizowany jest w lokalizacjach w których PGE Energia Ciepła prowadzi swoją działalność. Zajęcia odbywają się także na PGE Narodowym w ramach Zimowego Narodowego w Warszawie.

- Zaangażowanie i wsparcie programu "Chodź na łyżwy" jest elementem szerszych działań PGE Energia Ciepła prowadzonych na rzecz promocji zdrowia i zdrowego stylu życia. Sport rodzinny, jakim jest jazda na łyżwach, oprócz zdrowego aspektu, służy także budowaniu wewnętrznej dyscypliny, konsekwencji i umiejętności pokonywania słabości. Ta zimowa dyscyplina sportu dobrze nawiązuje do naszej działalności, jaką jest produkcja i dystrybucja ciepła. Cieszy nas, że program „Chodź na łyżwy” zyskuje coraz większą popularność i od tego roku będzie obecny także w Bydgoszczy – mówi Wojciech Dobrak, Dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Bydgoszczy.

- Nadal panuje opinia, że będąc dorosłym, jest się chyba już „za starym” na łyżwy. To absolutne nieporozumienie! Każdy moment jest dobry – szkoda tylko straconych, bez łyżew, lat – mówi Jacek Tascher, Prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego. - Organizacja łyżwiarskiego święta w Bydgoszczy świetnie wpisuje się w nasz plan upowszechniania i popularyzacji łyżwiarstwa w Polsce. Chcemy pokazać, że jest to sport, który można uprawiać rodzinnie, dający sporo korzyści dla zdrowia, poprawiający samopoczucie i ogólną sprawność. Cieszy nas zarówno nawiązanie współpracy z lodowiskiem Torbyd, jak i to, że w mieście działa już klub zrzeszony w PZŁF oraz szkółka łyżwiarska, której reprezentanci startują w zawodach amatorskich w łyżwiarstwie figurowym. A dla mnie osobiście jest to powód do dumy, że moje rodzinne miasto powraca do łyżwiarskich tradycji - to właśnie reprezentując barwy Polonii Bydgoszcz wywalczyłem swój pierwszy tytuł Mistrza Polski – dodaje Jacek Tascher. - Moim marzeniem jest to, żeby znowu bydgoszczanie występowali w zawodach rangi mistrzowskiej. A ponieważ od czegoś trzeba zacząć, to zapraszamy 22 lutego na lodowisko Torbyd - może właśnie wtedy stwierdzicie, że to początek nowej pasji.

Pierwsze kroki na tafli. Kiedy najlepiej zacząć?

Wiek dziecka, w którym można już zaczynać zabawę z łyżwami to ok. czterech lat. Jest to umowna granica, choć wcześniejszy początek może nie być korzystny dla rozwijających się stóp dziecka ze względu na to, że buty łyżwiarskie są sztywne. Na szczęście nie ma innych przeciwwskazań, bo dzieci w tym wieku są już podatne na naukę elementów łyżwiarskich. Ważne jest oczywiście, by nauka prowadzona była z wykorzystaniem rozmaitych elementów zabawy. Utrzymanie koncentracji i zainteresowania tematem zajęć jest u maluchów chyba największym wyzwaniem dla prowadzącego.

Jakie są zalety jeżdżenia na łyżwach?

Łyżwiarstwo w formie amatorskiej sprawia nie tylko przyjemność, ale też wpływa dodatnio na dyspozycję naszego organizmu. Jest więc sportem, który uprawiać można, zachowując indywidualne podejście, do późnej jesieni naszego życia. Jest to jedna z tych dyscyplin sportowych, które bardzo wszechstronnie rozwijają nasze dzieci. Łyżwy ćwiczą koordynację, równowagę, świetnie sprawdzają się w walce z nadwagą – podczas godzinnego treningu jesteśmy w stanie spalić ponad 500 kalorii. Łyżwiarstwo to także świetny sposób spędzania czasu dla całych rodzin.

Zapraszamy na Dzień Otwarty na lodowisku TORBYD, przy ulicy Toruńskiej 59 (osiedle Babia Wieś) w Bydgoszczy w najbliższą sobotę, tj. 22 lutego, w godz. 11:00 – 22:00.