Aktualności
Filtry
Krakowska Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła, MPEC Kraków i Spółdzielnia Mieszkaniowa Ugorek podpisały kompleksową umowę w ramach realizacji programu „Ciepła woda bez piecyka”. Dzięki umowie, w ciągu najbliższych kilku lat z blisko 60 budynków spółdzielni, zamieszkałych przez około 7500 osób, znikną 4255 piecyki gazowe.
Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Energia Ciepła przedstawił na posiedzeniu seminaryjnym senackiej Komisji Środowiskowej możliwości wykorzystania produktów pochodzących ze spalania węgla - ubocznych produktów spalania (UPS). Tematyka posiedzenia koncentrowała się wokół kwestii optymalnego wykorzystania w gospodarce UPS-ów poprzez współpracę branży energetycznej i górniczej z budownictwem inżynieryjnym.
PGE Energia Ciepła po raz kolejny zorganizowała w swoich spółkach i oddziałach Transfer Wiedzy – cykl spotkań dedykowanych specjalistom w spółkach produkcyjnych. Jego celem jest prezentacja wyników projektów prowadzonych w Departamencie Badań i Rozwoju, wymiana doświadczeń, a także zebrania uwag oraz propozycji i sugestii co do inicjatyw prowadzonych w przyszłości.
Na panelu „Rewolucje w ciepłownictwie” na Kongresie 590 w Rzeszowie, Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Energia Ciepła, zaprezentował atuty i znaczenie nowego systemu wsparcia dla kogeneracji oraz zarysował perspektywy rozwoju ciepłownictwa w Polsce.
Rybnicka elektrownia wspiera program „Piłka jest dziewczyną”, realizowany przez Towarzystwo Sportowe ROW Rybnik, które prowadzi zajęcia piłkarskie dla juniorek.
Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Energia Ciepła i prezes Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych, wystąpił w debacie poświęconej walce ze smogiem, którą 13 listopada br. zorganizowała redakcja Pulsu Biznesu.
Chcąc uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości PGE Energia Ciepła zaangażowała sięw wydarzenia o charakterze kulturalnym, edukacyjnym i sportowym w lokalizacjach, w których ma swoje elektrociepłownie.
Chcąc uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości PGE Energia Ciepła zaangażowała się w wydarzenia o charakterze kulturalnym, edukacyjnym i sportowym w lokalizacjach, w których ma swoje elektrociepłownie.
Za nami pierwsze chłodne dni jesieni. Na włączenie ogrzewania mieszkańcy nie muszą już czekać do znacznego spadku temperatury. Elektrociepłownie PGE Energia Ciepła w Gdańsku, Gdyni, Toruniu, Zielonej Górze, Wrocławiu i Krakowie wytwarzają ciepło przez cały rok i są w pełnej gotowości do zaspokojenia potrzeb grzewczych cieplnych swoich mieszkańców.
1 listopada w Dniu Wszystkich Świętych przy każdej ze 160 warszawskich Tablic Pamięci projektu Karola Tchorka zostaną zapalone znicze. W ten szczególny sposób Fundacja PGE Energia Ciepła, realizująca projekt „Tablice Pamięci” we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej i pod patronatem wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego, prof. Piotra Glińskiego odda hołd poległym mieszkańcom Warszawy.
26 października br. Fundacja PGE Energia Ciepła we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej oraz pod patronatem Wicepremiera, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Piotra Glińskiego zainaugurowała projekt „Tablice Pamięci”. Ideą projektu jest uzupełnienie i popularyzacja informacji historycznych poprzez dodanie tablic w języku polskim i angielskim w miejscach pamięci II Wojny Światowej.
Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Energia Ciepła wystąpił w Ogólnopolskim Szczycie Gospodarczym, który odbył się 18 i 19 października w Siedlcach. Panel, w którym wziął udział, dotyczył ciepła sieciowego i polityki antysmogowej.