Aktualności

Filtry

PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Zgierzu przeprowadziła w 2019 roku strategiczne inwestycje rozwojowe i modernizacyjne na sieci ciepłowniczej. Dzięki tym pracom dostawa ciepła do każdego rejonu miasta może być teraz realizowana z różnych kierunków, co w sposób znaczący podniosło bezpieczeństwo i ciągłość dostaw ciepła do wszystkich odbiorców.

Czytaj więcej

Toruński system ciepłowniczy, dzięki kogeneracyjnej elektrociepłowni gazowej PGE Toruń należącej do PGE  Energia Ciepła, jest efektywny energetycznie. Współczynnik, który mierzy tą efektywność, osiągnął w 2019 roku bardzo wysoką wartość. Co ważne, zaplanowanie dostawy ciepła z efektywnego systemu ciepłowniczego w ramach inwestycji, istotnie wpływa na obniżenie kosztów budowy.

Czytaj więcej

Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A., należący do PGE Energia Ciepła z Grupy Kapitałowej PGE, podpisał z Politechniką Wrocławską umowę na realizację studium obiektów obecnej Elektrociepłowni Czechnica. To efekt listu intencyjnego dotyczącego zagospodarowania tego historycznego obiektu podpisanego z Burmistrzem Siechnic w 2019 r.

Czytaj więcej

W hali głównej dworca Warszawa Centralna im. Stanisława Moniuszki w Warszawie stanęła niezwykła wystawa upamiętniająca ofiary ludności stolicy podczas niemieckiej okupacji. To część projektu „Tablice Pamięci” realizowanego przez PGE Energia Ciepła, którego celem jest przywrócenie pamięci o tablicach Tchorka umieszczonych w miejscach egzekucji. Wystawie towarzyszy dwumetrowa kostka z kodem QR za pomocą którego można pobrać aplikację z lokalizacjami 167 tablic Tchorka i historią miejsc upamiętniających niemieckie zbrodnie.  

Czytaj więcej

W 2019 roku krakowska elektrociepłownia zrealizowała rekordową liczbę 217 projektów w zakresie rozwoju rynku ciepła. Przekłada się to na  75 MW termicznych – czyli tyle ile jest potrzebne, aby  zapewnić komfort cieplny mieszkańcom Nowego Sącza.

Czytaj więcej

Kolejnych 650 budynków w Trójmieście, Rumi i Kosakowie zostało w minionym roku przyłączonych do sieci ciepłowniczych zasilanych z elektrociepłowni PGE Energia Ciepła, należącej do Grupy Kapitałowej PGE. Dzięki inwestycjom gdańskiej Grupy GPEC oraz gdyńskiego OPEC mieszkańcy aglomeracji trójmiejskiej znacząco obniżyli emisję CO2 do atmosfery i poprawili jakość powietrza.

Czytaj więcej

Produkując ciepło i energię elektryczną PGE Toruń dba o środowisko. Wysokosprawna kogeneracja i niskoemisyjne instalacje to podstawowe założenia prowadzonej działalności z poszanowaniem przyrody. Toruńska spółka troszczy się o jakość powietrza, ale też wspiera rozwój ekosystemu miejskiego.Produkując ciepło i energię elektryczną PGE Toruń dba o środowisko. Wysokosprawna kogeneracja i niskoemisyjne instalacje to podstawowe założenia prowadzonej działalności z poszanowaniem przyrody. Toruńska spółka troszczy się o jakość powietrza, ale też wspiera rozwój ekosystemu miejskiego.

Czytaj więcej

Elektrociepłownia „Zielona Góra”, należąca do PGE Energia Ciepła spółki z Grupy Kapitałowej PGE, w 2019 roku przyłączyła do sieci ciepłowniczej 67 obiektów pozyskując tym samym aż 13,1 MWt mocy cieplnej z realizacji nowych przyłączeń na pierwotnym oraz wtórnym rynku ciepła. Jest to najlepszy wynik od 2009 roku, odkąd właścicielem sieci ciepłowniczej jest elektrociepłownia.

Czytaj więcej

Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, należący do PGE Energia Ciepła z Grupy Kapitałowej PGE, już od ponad stu lat obecny jest w miejskim krajobrazie Wrocławia. Spółka dostarcza mieszkańcom ciepło i energię elektryczną, ale również angażuje się w działania na rzecz lokalnych społeczności. W 2019 roku łączna kwota, jaką KOGENERACJA wsparła liczne instytucje oraz wydarzenia, wyniosła blisko 500 tysięcy zł.

Czytaj więcej

Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła w Gorzowie Wielkopolskim przyłączyła w 2019 roku do miejskiej sieci ciepłowniczej 13 nowych obiektów o łącznym zapotrzebowaniu 3,7 MWt. Jednocześnie prowadzi od wielu lat program likwidacji piecyków gazowych. Tylko w 2019 roku zlikwidowano około 2000 piecyków i zastąpiono je modułami dostarczającymi ciepłą wodę użytkową ze scentralizowanego systemu ciepłowniczego o łącznej mocy 1,3 MWt.

Czytaj więcej

130 obiektów o łącznej mocy 63,76 MWt zostało przyłączonych w minionym roku do sieci ciepłowniczej na terenie Wrocławia i Gminy Siechnice. Dwie trzecie z nich to nowopowstałe obiekty, pozostałe to istniejące budynki, w których właściciele zmienili dotychczasowe źródło zasilania na ogrzewanie z sieci ciepłowniczej.

Czytaj więcej

Ponad 60 toruńskich budynków, o łącznym zapotrzebowaniu na ciepło 11,5 MWt, zostało przyłączonych w minionym roku do sieci ciepłowniczej PGE Toruń. Połowa z nich to nowopowstałe obiekty, pozostałe - to budynki właścicieli chcących zmienić ogrzewanie na efektywne i ekologiczne ciepło sieciowe. Świadczy to o tym, że rośnie świadomość mieszkańców związana z wpływem sposobu ogrzewania na jakość powietrza. 

Czytaj więcej