Aktualności
Filtry
W dniach 17 i 18 stycznia odbyła się konferencja na temat nowoczesnego i ekologicznego ciepłownictwa, której gospodarzem była rybnicka elektrownia PGE Energia Ciepła. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele branży energetycznej, ciepłowniczej, jak również Politechniki Śląskiej. Tematem przewodnim konferencji były zalety wysokosprawnej kogeneracji, wpisujące się w kontekst niwelowania niskiej emisji w regionie.
PGE Energia Ciepła jest partnerem Zimowego Narodowego – strefy zimowych atrakcji na PGE Narodowym. W ramach podpisanej umowy spółka została sponsorem lodowiska rodzinnego oraz tytularnym partnerem „Poranków dla dzieci”. Jest to pierwszy etap projektu PGE Energii Ciepła związanego z promocją rodzinnego i amatorskiego łyżwiarstwa.
Na trwającym w Warszawie XIX Ogólnopolskim Kongresie Energetyczno-Ciepłowniczym POWERPOL, Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Energia Ciepła i prezes zarządu Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych (PTEZ), zaprezentował projekt zmian regulacyjnych branży ciepłowniczej, zmierzających w kierunku aktywnej polityki pro środowiskowej oraz pro klienckiej, mającej na celu pozyskania i utrzymania klientów ciepła.
Do PGE Energia Ciepła przeszło sześć elektrociepłowni należących do tej pory do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, tj. elektrociepłownia w Bydgoszczy, elektrociepłownia w Rzeszowie, elektrociepłownia w Gorzowie Wielkopolskim, elektrociepłownia w Lublinie Wrotków, elektrociepłownia w Zgierzu oraz elektrociepłownia w Kielcach.
Ponad 80 tematów związanych z przyłączaniem nowych obiektów z rynku pierwotnego i wtórnego o łącznej mocy 11,28 MWt zostało zrealizowanych w 2018 roku przez departament handlowy PGE Toruń. To więcej niż założono w planie.
Nowy system wsparcia ma przynieść rozwój kogeneracji i ciepła systemowego, inwestycje w nowe źródła kogeneracyjne jak i modernizację istniejących. Prognozując skutki regulacji, ustawodawca ocenił, że do 2025 roku przyrost nowych mocy kogeneracyjnych wyniesie 3 GW. Na tej podstawie możemy wnioskować, że ten segment energetyki znacznie się rozwinie, ale trudno jeszcze ocenić, w jakiej skali.
Smocza łódź pełna Mikołajów zacumowała w piątek przy Barce Tumskiej we Wrocławiu. W rolę brodatych dobrodziejów wcielili się sportowcy z Towarzystwa Sportowo Turystycznego, działającego przy KOGENERACJI, spółki należącej do PGE Energia Ciepła, będącej częścią Grupy Kapitałowej PGE. Już po raz szósty obdarowano upominkami niepełnosprawne dzieci w ramach akcji „Podaruj dziecku uśmiech - Mikołaje są wszędzie”.
Komitet Inwestycyjny Grupy PGE, większościowego akcjonariusza Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, wydał pozytywną rekomendację dla kontynuacji projektu budowy Nowej Elektrociepłowni Czechnica. Budowa nowoczesnej jednostki produkcyjnej wpisuje się w Strategię Ciepłownictwa Grupy PGE, która zakłada zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego oraz polepszenie stanu powietrza w polskich miastach.
Giełda Papierów Wartościowych (GPW) ogłosiła 12 grudnia skład dwunastej edycji indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie - RESPECT Index. KOGENERACJA, należąca do PGE Energia Ciepła, spółki w Grupie Kapitałowej PGE, znalazła się w tym gronie już po raz dziewiąty.
Prezes PGE Energia Ciepła wziął udział w sesji „Działania, finansowanie i technologie czystego powietrza”, która odbyła się 11 grudnia w ramach trwającego szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach. Wojciech Dąbrowski reprezentował w panelu Polski Komitet Energii Elektrycznej (PKEE), gdzie pełni funkcję członka Rady Zarządzającej.
43 organizacje pozarządowe otrzymały w tym roku darowizny w łącznej kwocie 150 tys. zł od partnerów akcji „Podzielmy się ciepłem”. Połowę z tej kwoty przekazało PGE Energia Ciepła. W tym roku akcja odbyła się w już po raz dwunasty w Urzędzie Miasta Krakowa.
Krakowska Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła, MPEC Kraków i Spółdzielnia Mieszkaniowa Ugorek podpisały kompleksową umowę w ramach realizacji programu „Ciepła woda bez piecyka”. Dzięki umowie, w ciągu najbliższych kilku lat z blisko 60 budynków spółdzielni, zamieszkałych przez około 7500 osób, znikną 4255 piecyki gazowe.