Wyniki konkursu #zostańwdomu z Kotem Ciepłosławem

30.04.2020
2d26fdcf9942223412fd40cd58d43eb3

PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, wyłoniła zwycięzców w konkursie dla dzieci #zostańwdomu z Kotem Ciepłosławem. Konkurs został zorganizowany w ramach ogólnopolskiej akcji społecznej #zostańwdomu zachęcającej rodziny do pozostania w domach. W ramach konkursu dzieci miały stworzyć wizję własnego Kota Ciepłosława.

Konkurs trwał do 14 kwietnia br. i mogły w nim wziąć udział dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Zadaniem konkursowym było przedstawienie tytułowego bohatera – Kota Ciepłosława w dowolnej formie – poprzez nagranie, napisanie opowiadania lub wykonanie pracy plastycznej.

30 kwietnia br. komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców. Nagrodę główną tablet SAMSUNG Galaxy Tab A 10.1 WiFi 32GB otrzymały trzy siostry: Zuzia Mazur (8 lat), Zosia Mazur (9,5 lat) oraz Marysia Mazur (4 lata) za nagranie Przygód Kota Ciepłosława, drugie miejsce zdobyła Marta Knapik (10 lat) za opowiadanie, zaś trzecie miejsce otrzymał Dominik Czajka (7 lat) za stworzenie komiksu.

Zwycięskie prace można zobaczyć na stronie www.kotcieploslaw.pl oraz na naszej stronie: Przygody Kota Ciepłosława.

Przygody Kota Ciepłosława

Sympatyczny Kot Ciepłosław to bohater projektu PGE Energia Ciepła, który w przystępny i zabawny sposób wyjaśnia dzieciom jak powstaje ciepło w procesie wysokosprawnej kogeneracji i jak dociera ono do domowego kaloryfera. Przedstawia ekologiczne zalety korzystania z ciepła sieciowego, a także doradza co robić, żeby oszczędzać ciepło i dbać tym samym o czyste powietrze.

Edukacyjny projekt dla szkół podstawowych „Przygody Kota Ciepłosława” ruszy już od września. Jego celem będzie przybliżenie dzieciom tematu ciepła, jego powstawania oraz możliwości oszczędzania, ze szczególnym uwzględnieniem ciepła sieciowego. W ramach programu zostaną przygotowane specjalnie dedykowane scenariusze zajęć, animacje oraz gry edukacyjne.