Aktualności

Filtry

PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, MPEC Kraków i Spółdzielnia Mieszkaniowa „Widok” podpisały umowę kompleksową, która umożliwi doprowadzenie centralnej ciepłej wody użytkowej do niemal tysiąca mieszkań. Do 2023 ponad 2000 mieszkańców zrezygnuje z piecyków gazowych. Planowana moc przyłączeniowa wyniesie 1,6 MWt.

Czytaj więcej

KOGENERACJA należąca do PGE Energia Ciepła, spółki Grupy Kapitałowej PGE zawarła umowę z Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Na mocy podpisanej umowy PGE Energia Ciepła stała się Sponsorem Narodowego Forum Muzyki.

Czytaj więcej

Polskie Towarzystwo Elektrociepłowni Zawodowych (PTEZ) i Ministerstwo Energii zaprezentowało Raport o kogeneracji w ciepłownictwie. Eksperci PTEZ dokonali bilansu branży ciepłowniczej w przededniu rozpoczęcia sezonu grzewczego. Wskazali kluczowe wyzwania w rozwoju kogeneracji w Polsce, na tle przemian następujących w europejskiej i globalnej gospodarce.  

Czytaj więcej

Wojciech Dąbrowski, prezes Zarządu PGE Energia Ciepła, odebrał  1 października podczas uroczystej gali XVI Kongresu Nowego Przemysłu w Warszawie, honorowe wyróżnienie za innowacyjny projekt wpisujący się w ideę  Gospodarki o Obiegu Zamkniętym.

Czytaj więcej

30 września Fundacja PGE Energia Ciepła przekazała na rzecz Oddziału Kardiologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku darowiznę w wysokości 150 tys. złotych. Ofiarowane środki zostaną przekazane na utworzenie Pracowni Elektroterapii i Elektrofizjologii.

Czytaj więcej

W ramach projektu „Tablice Pamięci” 5 października o godzinie 15:30 w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie odbędzie się koncert „Miasto Pamięci”. Na scenie wystąpią Bartas Szymoniak, Piotr Karpienia oraz zespół Luxtorpeda.

Czytaj więcej

Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła w Gorzowie Wielkopolskim, należąca do Grupy PGE, podpisała umowy stypendialne z piątką najlepszych uczniów patronackich klas w zawodach technik energetyk oraz technik automatyk Zespołu Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wielkopolskim. Wsparcie kształcenia realizowane jest w ramach projektu „Energetyczna Kariera” realizowanego przez PGE Energia Ciepła.

Czytaj więcej

PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy PGE,  lider ciepłownictwa w Polsce, rozpoczęła kampanię informacyjno-edukacyjną skierowaną do mieszkańców, jak prawidłowo przygotować się do odbioru ciepła oraz jak oszczędzać ciepło w sezonie grzewczym i w ten sposób dbać o środowisko.

Czytaj więcej

PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy PGE, która jest największym w Polsce producentem energii elektrycznej i ciepła, wytwarzanych w procesie wysokosprawnej kogeneracji oraz  MPEC S.A. w Krakowie, dystrybutor energii cieplnej, posiadający jeden z najbardziej rozbudowanych systemów ciepłowniczych w kraju - zawarły dwie umowy, które wzmacniają dotychczasową współpracę na linii producent – dystrybutor i pozytywnie wpłyną na dalsze aktywne kształtowanie rozwoju rynku ciepła sieciowego w drugim największym mieście w Polsce.

Czytaj więcej

PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, angażuje się w pomoc odbiorcom wrażliwym społecznie  w lokalizacjach, w których ma swoje elektrociepłownie. Realizowany program „Dzielimy się ciepłem” jest elementem społecznego zaangażowania spółki.

Czytaj więcej

Rusza druga edycja ogólnopolskiego programu "Chodź na Łyżwy", którego partnerem jest PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy Kapitałowej PGE. Organizatorem Programu jest Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego, a jego dofinansowanie zapewnia Ministerstwo Sportui Turystyki.

Czytaj więcej

16 września ruszają spotkania informacyjne dla mieszkańców Rybnika poświęcone programowi „Czyste Powietrze”. Spotkania odbędą się we wszystkich dzielnicach miasta. Organizatorem akcji informacyjnej jest Fundacja Ekologiczna „Ekoterm Silesia” przy wsparciu PGE Energia Ciepła i Miasta Rybnika. 

Czytaj więcej