PGE Energia Ciepła wraz z filharmoniami zaprasza najmłodszych do udziału w muzycznych zajęciach edukacyjnych

14.05.2020
c598c8b9d345ab0a8129e9914a35e461

Posłuchaj energii Miasta – pod takim hasłem PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, rusza z projektem skierowanym do dzieci. Jego współtwórcami są filharmonie zlokalizowane w miastach, w których spółka prowadzi swoją działalność.

Pięć różnych miast w Polsce to pięć różnych historii opatrzonych lokalną symboliką, legendami i opowieściami, przeplatanymi muzyką oraz piosenką. Każde z nich ma swoją ofertę atrakcji dla mieszkańców i turystów. Na tym właśnie koncentrują się zajęcia edukacyjne dla najmłodszych, realizowane online przez instytucje muzyczne z Wrocławia, Krakowa, Gdańska, Torunia i Warszawy.

Od 18 maja, przez dwa tygodnie, jedna z filharmonii będzie każdego dnia opowiadała historię swojego miasta. Projekt Posłuchaj energii Miasta powstał po to, by wzbogacić domową edukację muzyczną w czasie kwarantanny, rozbudzić dziecięcą ciekawość oraz zachęcić do odwiedzenia polskich miast, kiedy tylko rozpocznie się sezon turystyczny.

- Chcemy podzielić się z najmłodszymi dobrą energią płynącą z każdego z pięciu miast, w których jako spółka jesteśmy obecni – mówi Przemysław Kołodziejak, p.o. prezesa zarządu PGE Energia Ciepła – Wirtualny spacer po ciekawych zakątkach Polski wzbogacony muzyką to z pewnością ciekawy pomysł na spędzanie wolnego czasu z dziećmi.

Największy w Polsce producent ciepła i energii elektrycznej, wytwarzanych w procesie wysokosprawnej kogeneracji, stawia sobie za cel propagowanie wśród społeczności lokalnej kultury muzycznej na najwyższym poziomie. W kwietniu, w ramach akcji #zostańwdomu, muzycy z filharmonii objętych mecenatem PGE Energia Ciepła zagrali wspólnie ze swoich domów fragment utworu „Wiosna” Antonio Vivaldiego.

Nowe odcinki projektu Posłuchaj energii Miasta będą pojawiały się codziennie na stronie www.pgeenergiaciepla.pl oraz na www.pl-pl.facebook.com/gkpge.

Będzie można je obejrzeć również za pośrednictwem strony internetowej i mediów społecznościowych Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej – instytucji, których mecenatem jest PGE Energia Ciepła oraz Polskiej Filharmonii Narodowej w Warszawie, nad którą mecenat sprawuje Grupa Kapitałowa PGE.