Konkurs #zostańwdomu z Kotem Ciepłosławem

31.03.2020
631e4dcc299e9ff42baa1ff6599f439b

PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, zaprasza dzieci do udziału w konkursie #zostańwdomu z Kotem Ciepłosławem. Konkurs przygotowany jest w ramach ogólnopolskiej akcji społecznej #zostańwdomu zachęcającej rodziny do pozostania w domach. Podczas konkursu dzieci będą mogły puścić wodze fantazji i wykreować własnego Kota Ciepłosława.

PGE Energia Ciepła, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Polaków, dołącza do społecznej kampanii informacyjnej #zostańwdomu ogłaszając konkurs dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat.

Kim jest tajemniczy Kot Ciepłosław? Co lubi robić? Gdzie się bawić? Jak odpoczywa? Z kim się spotyka? Jakie ma przygody? To właśnie zadanie dla najmłodszych - przedstawienie tytułowego Kota Ciepłosława. Można opisać jego przygody, nagrać opowiadanie lub wykonać pracę plastyczną dowolną techniką. Dzieci mogą wykazać się kreatywnością, wykorzystując narzędzia jakie najbardziej lubią. Najciekawsze pomysły na przedstawienie tego sympatycznego bohatera zostaną nagrodzone.

Nagrodą główną w konkursie jest tablet SAMSUNG Galaxy Tab A 10.1 WiFi 32GB. Drugie i trzecie miejsce zostanie nagrodzone słuchawkami Bluetooth THOMSON WHP-6007B. Konkurs trwa do 14 kwietnia 2020 r. Każdy uczestnik może przesłać tylko jedną pracę. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni do 30 kwietnia.

Szczegóły i regulamin konkursu znajduje się na stronie www.kotcieploslaw.pl.

Przygody Kota Ciepłosława

Sympatyczny Kot Ciepłosław to bohater projektu PGE Energia Ciepła, który w przystępny i zabawny sposób wyjaśnia dzieciom jak powstaje ciepło w procesie wysokosprawnej kogeneracji i jak dociera ono do domowego kaloryfera. Przedstawia ekologiczne zalety korzystania z ciepła sieciowego, a także doradza co robić, żeby oszczędzać ciepło i dbać tym samym o czyste powietrze.

Edukacyjny projekt dla szkół podstawowych „Przygody Kota Ciepłosława” ruszy już od września. Jego celem będzie przybliżenie dzieciom tematu ciepła, jego powstawania oraz możliwości oszczędzania, ze szczególnym uwzględnieniem ciepła sieciowego. W ramach programu zostaną przygotowane specjalnie dedykowane scenariusze zajęć, animacje oraz gry edukacyjne.

PGE Energia Ciepła zaprasza do udziału w konkursie i przyłączenia się do akcji #zostańwdomu z Kotem Ciepłosławem.

Więcej o programie Przygody Kota Ciepłosława

wróć do Aktualności