Ponad 80 osób odwiedziło elektrociepłownię PGE Energia Ciepła w Bydgoszczy podczas nocnego zwiedzania

03.03.2020
3d012224f635250a106d8b3b6b78f962

Bydgoska Elektrociepłownia – należąca do PGE Energia Ciepła, spółki z Grupy Kapitałowej PGE – po raz pierwszy zaprosiła bydgoszczan do nocnego zwiedzania urządzeń elektrociepłowni. W ciągu dwóch godzin spółkę obejrzało ponad 80 osób.

Zwiedzanie elektrociepłowni w Bydgoszczy zorganizowane zostało w ramach akcji pt. „Poznaj region z przewodnikiem" w województwie kujawsko-pomorskim, koordynowanej przez Urząd Marszałkowski w Toruniu.

- Dołączyliśmy do akcji po raz pierwszy. Nasi pracownicy z zaangażowaniem oprowadzali mieszkańców Bydgoszczy po najciekawszych miejscach zakładu. Nocne zwiedzanie okazało się bardzo atrakcyjne. Mieszkańcy regionu zobaczyli jak wygląda produkcja energii elektrycznej i ciepła w nowoczesnych urządzeniach, a także poczuli niezwykłą atmosferę, jaka panuje tu nocą. Na pewno będziemy uczestniczyć w akcji w kolejnych latach – powiedział Wojciech Dobrak dyrektor PGE Energia Ciepła Elektrociepłownia Oddział w Bydgoszczy.

Bydgoszczanie zwiedzali elektrociepłownię w dwóch grupach. W ciągu dwóch godzin z możliwości zobaczenia elektrociepłowni skorzystało około 80 osób.

Zwiedzanie rozpoczęło się od prezentacji przedstawiającej historię i specyfikę pracy elektrociepłowni. Omówiono na niej etapy produkcji ciepła i energii elektrycznej, zarówno w skojarzeniu, jak i w kondensacji. Podczas zwiedzania, pod opieką doświadczonych przewodników, goście zobaczyli podstawowe urządzenia produkcyjne zainstalowane w elektrociepłowni EC II: kotły i turbozespoły, znajdujące się w kotłowni i maszynowni oraz pozostałe urządzenia i instalacje pomocnicze.

Dodatkową atrakcją był zaprezentowany przez Teatr Tancerzy Ognia Arta Foc pokaz ognia połączony z tańcem, bogaty w najbardziej zaawansowane techniki i sprzęt fireshow. Elementami pokazu były m.in. ogniste wachlarze, smocze kije i deszcz iskier.

W tym roku, w ramach akcji „Poznaj region z przewodnikiem", uczestniczyła również elektrociepłownia z grupy PGE Energia Ciepła w Toruniu. Już po raz drugi pokazała jak produkuje ciepło dla mieszkańców swojego miasta.