Aktualności

Filtry

Drony, jeszcze nie tak dawno nieznane, dostępne dla nielicznych, dzisiaj stanowią już bardzo popularny sprzęt, chętnie wykorzystywany w wielu dziedzinach. Te precyzyjne i niezwykle skuteczne bezzałogowce znajdują zastosowanie także w ciepłownictwie, wspomagając energetyków w codziennej pracy. PGE Energia Ciepła z Grupy PGE regularnie korzysta z potencjału nowych technologii.

Czytaj więcej

PGE Energia Ciepła, z Grupy PGE, kieruje się ideą zrównoważonego rozwoju. Najwyższą wagę przykłada do zapewnienia bezpieczeństwa dostaw ciepła mieszkańcom, a także do rozwoju ciepłownictwa systemowego, którego wykorzystanie pozytywnie wpływa na jakość powietrza i środowisko. Działając lokalnie, spółka wspiera także wartościowe inicjatywy i nie jest obojętna na potrzeby społeczne.

Czytaj więcej

PGE Energia Ciepła, z Grupy PGE, podłącza nowych klientów oraz modernizuje i rozwija sieć ciepłowniczą w Gorzowie Wielkopolskim. W 2022 roku gorzowska elektrociepłownia zainwestowała w ten obszar działalności ok. 18 mln zł.

Czytaj więcej

PGE Energia Ciepła, z Grupy PGE, angażuje się w lokalne działania wspierające mieszkańców miast, w których ma swoje elektrociepłownie. Rzeszowski Oddział podsumowuje społeczne inicjatywy, zrealizowane w 2022 roku.

Czytaj więcej

Bydgoski Oddział PGE Energia Ciepła, z Grupy PGE podsumowuje działania CSR za 2022 rok.  W miastach, w których spółka ma swoje elektrociepłownie zrealizowano wiele inicjatyw, w obszarach związanych ze sportem, kulturą, edukacją, ekologią, a także wsparciem  potrzebujących.

Czytaj więcej

PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Kielcach, z Grupy PGE, prowadzi i promuje szereg wydarzeń edukacyjnych, sportowych oraz kulturalnych, skierowanych do lokalnej społeczności. Elektrociepłownia wspiera także najbardziej potrzebujących. W 2022 r. pomoc i wsparcie dotarły do mieszkańców za pośrednictwem kilku instytucji kieleckich.

Czytaj więcej

PGE Energia Ciepła Oddział w Szczecinie po raz drugi wsparła podmioty wrażliwe społecznie, w ramach realizowanego od lat programu „Dzielimy się ciepłem”. Celem programu jest wsparcie osób i instytucji poprzez dopłaty do rachunków za ciepło i ciepłą wodę użytkową. W 2022 roku dwie organizacje ze Szczecina otrzymały pomoc w wysokości 60 tys. zł.

Czytaj więcej

PGE Energia Ciepła Elektrociepłownia w Lublinie Wrotków, z Grupy PGE, podsumowuje zrealizowane w 2022 roku lokalne działania, wspierające mieszkańców. W Lublinie były to instytucje ochrony zdrowia oraz wspierające dzieci i młodzież.

Czytaj więcej

Realizacja strategii odpowiedzialnej społecznie – poprzez ochronę środowiska, inicjatywy dobroczynne oraz współpracę z samorządami lokalnymi i innymi instytucjami związanymi z miastem – to priorytet krakowskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła. Sadzenie drzew, udział w Festiwalu Zawodów, wsparcie dla dzieci z Ukrainy, współorganizacja Biegu Trzech Kopców czy Krakowskiego Festiwalu Filmowego - spółka podsumowuje swoje inicjatywy zrealizowane w Krakowie w 2022 roku.

Czytaj więcej

PGE Energia Ciepła, z Grupy PGE, angażuje się w lokalne działania, wspierające mieszkańców miast, w których ma swoje elektrociepłownie. W Zgierzu w 2022 r. wsparcie otrzymały instytucje działające na rzecz młodzieży.

Czytaj więcej

45 budynków o łącznym zapotrzebowaniu na ciepło około 7 MW zostało przyłączonych w minionym roku do sieci ciepłowniczej PGE Toruń. Połowa z nich to nowo powstałe obiekty, pozostałe  to budynki właścicieli, chcących zmienić ogrzewanie na ciepło sieciowe. Świadczy to rosnącej świadomości mieszkańców związanej z wpływem sposobu ogrzewania na jakość powietrza.  Praktycznie każdego roku, niemal wszystkie nowe budynki powstające w Toruniu w obrębie sieci ciepłowniczej są do niej przyłączane.

Czytaj więcej

Rośnie liczba budynków podłączonych do sieci ciepłowniczej w Gorzowie Wielkopolskim. Do ponad 40 tysięcy gospodarstw domowych w całym mieście trafia już ciepło z elektrociepłowni PGE Energia Ciepła z Grupy PGE.

Czytaj więcej