Aktualności

Filtry

W Elektrociepłowni W Lublinie Wrotków trwa realizacja budowy kotłowni rezerwowo – szczytowej, która jest priorytetową inwestycją PGE Energia Ciepła w Lublinie. W ostatnich dniach na plac budowy dostarczono pierwsze kotły, każdy o mocy 33 MW i wadze ok. 70 ton, które zostały posadowione za pomocą dźwigu na wcześniej przygotowanych fundamentach. Po ich zamontowaniu i uruchomieniu zakończy się kolejny, ważny etap inwestycji  budowy kotłowni gazowej o łącznej mocy 182 MW.

Czytaj więcej

Imponująca wiedza o energii i cieple oraz dobra zabawa z nutką rywalizacji – tego nie brakowało podczas 3. edycji Olimpiady Energetycznej o Puchar Prezydenta Gdyni. Rywalizacja, w której udział wzięło 36 drużyn, odbyła się 28 listopada 2022 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Tym razem najlepsi byli bracia: Maksymilian (12 lat) i Mikołaj (14 lat) Moskotowie z Gdyni. 

Czytaj więcej

Przedstawiciele PGE Energia Ciepła reprezentowali Grupę PGE podczas Regionalnego Forum Ekonomicznego Nowa Energia w Kielcach. Wydarzenie poświęcone zostało nowym kierunkom produkcji energii, alternatywnym źródłom energii, jak również innowacyjnym projektom, które w najbliższym czasie zmienią region oraz kraj.

Czytaj więcej

PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy PGE, będąca największym w Polsce producentem energii elektrycznej i ciepła, wytwarzanych w procesie kogeneracji, w 2022 roku obchodzi 5 lat działalności. Ten okres to czas intensywnych zmian, wdrażania innowacyjnych technologii, rozpoczętych inwestycji, budowy nowych sieci ciepłowniczych i rozwoju rynku ciepła. To również czas wielu projektów dla lokalnych społeczności i wsparcia ważnych wydarzeń w miastach, w których spółka prowadzi swoją działalność.

Czytaj więcej
  • Grupa Kapitałowa KOGENERACJA S.A. osiągnęła w III kwartale 2022 r. wynik EBITDA na poziomie 43 mln zł (III kwartał 2021 r. 27 mln zł).
  • Grupa Kapitałowa KOGENERACJA S.A. poniosła stratę netto w wysokości 0,05 mln zł (III kwartał 2021 r. strata netto w wysokości 14 mln zł).
  • W III kwartale 2022 r. Grupa Kapitałowa KOGENERACJA S.A. sprzedała 260 GWh energii elektrycznej i 1 005 TJ ciepła, w tym KOGENERACJA: 135 GWh energii elektrycznej i 902 TJ ciepła.
Czytaj więcej

24 listopada we Wrocławiu odbędzie się premiera płyty Bartłomieja Kota „Bez okazji”.   Sponsorem płyty oraz koncertu jest Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, należący do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE.

Czytaj więcej

Elektrociepłownia „Zielona Góra” podpisała list intencyjny z Miastem Zielona Góra i spółką Enea Operator, dotyczący współpracy w celu zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego regionu. Dzięki inicjatywie aglomeracja zielonogórska będzie bardziej bezpieczna energetycznie podczas występowania ewentualnych anomalii pogodowych czy orkanów.

Czytaj więcej

Elektrociepłownia „Zielona Góra” należąca do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE – oraz GE Power podsumowały zakończenie projektu modernizacji turbiny gazowej do najnowszej wersji, w ramach umowy z 2020 r. Celem inwestycji była wymiana istniejącej turbiny na nową, która zapewni dotrzymanie poziomów emisji wymaganych przez Konkluzje BAT, podniesie sprawność wytwarzania oraz zwiększy regulacyjność bloku gazowo-parowego.

Czytaj więcej

Za nami kolejna odsłona wolontariatu pracowniczego Grupy PGE „Lasy pełne energii”. W ramach programu, pracownicy krakowskiej elektrociepłowni, należącej do PGE Energia Ciepła, zasadzili 2000 młodych dębów w Nadleśnictwie Niepołomice.

Czytaj więcej

Już po raz czwarty pracownicy PGE Toruń, spółki nalężącej do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, sadzili drzewa w ramach wolontariatu Grupy PGE „Lasy pełne energii". We współpracy z leśnikami z Nadleśnictwa Toruń obsadzono leśny teren 1500 młodymi sosnami w Olku pod Toruniem.

Czytaj więcej

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska przyznała Certyfikat ekozarządzania i audytu EMAS elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Szczecinie z Grupy PGE. Otrzymanie certyfikatu jest potwierdzeniem wdrażania kompleksowych rozwiązań w obszarze ochrony środowiska.

Czytaj więcej

PGE Energia Ciepła i Konsorcjum Polimex Energetyka, Polimex Mostostal, 25 października podpisały umowę na budowę nowych jednostek wytwórczych – w tym źródła kogeneracyjnego w Elektrociepłowni Bydgoszcz II. Inwestycja ta jest jedną z wielu realizowanych obecnie w Grupie PGE w ramach dekarbonizacji obszaru ciepłownictwa.

Czytaj więcej