Nowy sprzęt dla krakowskich strażaków. PGE Energia Ciepła wspiera Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą nr 4

13.02.2024
pge-energia-ciepla-wspiera-jednostke-ratowniczo-gasnicza-nr-4-3-

PGE Energia Ciepła z Grupy PGE po raz kolejny udzieliła wsparcia Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 w Krakowie. Przekazane środki pozwoliły na zakup nowoczesnego sprzętu, który posłuży do sprawnego przeprowadzania akcji ratowniczo-gaśniczych i ratowania życia mieszkańców Krakowa.

 

PGE Energia Ciepła regularnie udziela wsparcia ważnym instytucjom miejskim w Krakowie. Tym razem wsparcie otrzymała Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 4, co pozwoliło na zakup  sprzętu do działań ratowniczo-gaśniczych oraz nowoczesnego wyposażenia osobistego dla strażaków.

- PGE Energia Ciepła jako zaangażowany i odpowiedzialny pracodawca, a także partner lokalnych społeczności, z dumą wspiera różnorodne działania z obszaru sportu, edukacji, kultury i akcji dobroczynnych. Takie działania sprawiają, że aktywnie uczestniczymy w życiu miasta i odpowiadamy na potrzeby lokalnych społeczności. Cieszymy się, że możemy wspierać także Jednostkę Ratowniczo - Gaśniczą Nr 4 Komendy Miejskiej PSP w Krakowie i mamy nadzieję, że zakupiony sprzęt będzie dobrze służył strażakom oraz przyczyni się do ratowania życia i zdrowia mieszkańców Krakowa - mówi Radosław Ilczuk, dyrektor krakowskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła.

Dzięki wsparciu spółki, zakupiono sprzęt codziennego użytku dla strażaków za 50 tys. złotych, w tym m.in. bosaki dielektryczne, detektor prądu, buty i rękawice ochronne, zestaw poduszek pneumatycznych oraz latarki czołowe, hełmowe i kątowe.

- Krakowska elektrociepłownia PGE Energia Ciepła jest usytuowana w rejonie operacyjnym Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 4. Od lat współpracujemy z Dyrekcją Oddziału poprzez regularnie organizowane wspólne ćwiczenia. Staramy się ćwiczyć różne sytuacje awaryjne, które mogą się przydarzyć na zakładzie. Doskonalimy współpracę z Dyżurnym Inżynierem Ruchu, a zdobyta wiedza teoretyczna i praktyczna ma wpływ na podniesienie jakości interwencji. Współpraca to również wymiana doświadczeń w sytuacjach nie wymagających bezpośredniej interwencji. Zakupiony sprzęt przyspieszy podejmowanie decyzji, jak również w znaczącym stopniu podniesie poziom bezpieczeństwa naszych ratowników – mówi mł. bryg. Henryk Tarcholik, Dowódca JRG nr 4.

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 4 w Krakowie wchodzi w skład Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, która organizuje i prowadzi akcje ratownicze
w czasie pożarów, klęsk żywiołowych i miejscowych zagrożeń. JRG nr 4 specjalizuje się w zakresie ratownictwa technicznego, chemicznego i ekologicznego, które prowadzi specjalistyczna grupa wodno-nurkowa. Rejon działania jednostki obejmuje teren miasta Kraków (części dzielnic XII, XIII, XIV i XVIII) oraz teren powiatu krakowskiego (gmina Igołomia-Wawrzeńczyce). Łączna powierzchnia obszaru chronionego to około 129 km2, którą zamieszkuje prawie 50 000 krakowian.