Aktualności

Realizacja strategii odpowiedzialnej społecznie – poprzez ochronę środowiska, inicjatywy dobroczynne oraz współpracę z samorządami lokalnymi i innymi instytucjami związanymi z miastem – to priorytet krakowskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła. Sadzenie drzew, udział w Festiwalu Zawodów, wsparcie dla dzieci z Ukrainy, współorganizacja Biegu Trzech Kopców czy Krakowskiego Festiwalu Filmowego - spółka podsumowuje swoje inicjatywy zrealizowane w Krakowie w 2022 roku.

Czytaj więcej

PGE Energia Ciepła, z Grupy PGE, angażuje się w lokalne działania, wspierające mieszkańców miast, w których ma swoje elektrociepłownie. W Zgierzu w 2022 r. wsparcie otrzymały instytucje działające na rzecz młodzieży.

Czytaj więcej

45 budynków o łącznym zapotrzebowaniu na ciepło około 7 MW zostało przyłączonych w minionym roku do sieci ciepłowniczej PGE Toruń. Połowa z nich to nowo powstałe obiekty, pozostałe  to budynki właścicieli, chcących zmienić ogrzewanie na ciepło sieciowe. Świadczy to rosnącej świadomości mieszkańców związanej z wpływem sposobu ogrzewania na jakość powietrza.  Praktycznie każdego roku, niemal wszystkie nowe budynki powstające w Toruniu w obrębie sieci ciepłowniczej są do niej przyłączane.

Czytaj więcej