Aktualności
Filtry
Nowy system wsparcia ma przynieść rozwój kogeneracji i ciepła systemowego, inwestycje w nowe źródła kogeneracyjne jak i modernizację istniejących. Prognozując skutki regulacji, ustawodawca ocenił, że do 2025 roku przyrost nowych mocy kogeneracyjnych wyniesie 3 GW. Na tej podstawie możemy wnioskować, że ten segment energetyki znacznie się rozwinie, ale trudno jeszcze ocenić, w jakiej skali.
Smocza łódź pełna Mikołajów zacumowała w piątek przy Barce Tumskiej we Wrocławiu. W rolę brodatych dobrodziejów wcielili się sportowcy z Towarzystwa Sportowo Turystycznego, działającego przy KOGENERACJI, spółki należącej do PGE Energia Ciepła, będącej częścią Grupy Kapitałowej PGE. Już po raz szósty obdarowano upominkami niepełnosprawne dzieci w ramach akcji „Podaruj dziecku uśmiech - Mikołaje są wszędzie”.
Komitet Inwestycyjny Grupy PGE, większościowego akcjonariusza Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, wydał pozytywną rekomendację dla kontynuacji projektu budowy Nowej Elektrociepłowni Czechnica. Budowa nowoczesnej jednostki produkcyjnej wpisuje się w Strategię Ciepłownictwa Grupy PGE, która zakłada zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego oraz polepszenie stanu powietrza w polskich miastach.
Giełda Papierów Wartościowych (GPW) ogłosiła 12 grudnia skład dwunastej edycji indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie - RESPECT Index. KOGENERACJA, należąca do PGE Energia Ciepła, spółki w Grupie Kapitałowej PGE, znalazła się w tym gronie już po raz dziewiąty.
Prezes PGE Energia Ciepła wziął udział w sesji „Działania, finansowanie i technologie czystego powietrza”, która odbyła się 11 grudnia w ramach trwającego szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach. Wojciech Dąbrowski reprezentował w panelu Polski Komitet Energii Elektrycznej (PKEE), gdzie pełni funkcję członka Rady Zarządzającej.
43 organizacje pozarządowe otrzymały w tym roku darowizny w łącznej kwocie 150 tys. zł od partnerów akcji „Podzielmy się ciepłem”. Połowę z tej kwoty przekazało PGE Energia Ciepła. W tym roku akcja odbyła się w już po raz dwunasty w Urzędzie Miasta Krakowa.
Krakowska Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła, MPEC Kraków i Spółdzielnia Mieszkaniowa Ugorek podpisały kompleksową umowę w ramach realizacji programu „Ciepła woda bez piecyka”. Dzięki umowie, w ciągu najbliższych kilku lat z blisko 60 budynków spółdzielni, zamieszkałych przez około 7500 osób, znikną 4255 piecyki gazowe.
Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Energia Ciepła przedstawił na posiedzeniu seminaryjnym senackiej Komisji Środowiskowej możliwości wykorzystania produktów pochodzących ze spalania węgla - ubocznych produktów spalania (UPS). Tematyka posiedzenia koncentrowała się wokół kwestii optymalnego wykorzystania w gospodarce UPS-ów poprzez współpracę branży energetycznej i górniczej z budownictwem inżynieryjnym.
PGE Energia Ciepła po raz kolejny zorganizowała w swoich spółkach i oddziałach Transfer Wiedzy – cykl spotkań dedykowanych specjalistom w spółkach produkcyjnych. Jego celem jest prezentacja wyników projektów prowadzonych w Departamencie Badań i Rozwoju, wymiana doświadczeń, a także zebrania uwag oraz propozycji i sugestii co do inicjatyw prowadzonych w przyszłości.
Na panelu „Rewolucje w ciepłownictwie” na Kongresie 590 w Rzeszowie, Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Energia Ciepła, zaprezentował atuty i znaczenie nowego systemu wsparcia dla kogeneracji oraz zarysował perspektywy rozwoju ciepłownictwa w Polsce.
Rybnicka elektrownia wspiera program „Piłka jest dziewczyną”, realizowany przez Towarzystwo Sportowe ROW Rybnik, które prowadzi zajęcia piłkarskie dla juniorek.
Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Energia Ciepła i prezes Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych, wystąpił w debacie poświęconej walce ze smogiem, którą 13 listopada br. zorganizowała redakcja Pulsu Biznesu.