Aktualności
Filtry
W elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Bydgoszczy, należącej do Grupy Kapitałowej PGE, przekazano do eksploatacji instalacje odazotowania i odsiarczania spalin. Dzięki nowym inwestycjom, których łączny koszt wyniósł 92 mln zł, bydgoska elektrociepłownia spełnia zaostrzone unijne normy środowiskowe.
PGE Energia Ciepła, spółka odpowiedzialna za realizację Strategii Ciepłownictwa w Grupie PGE, jest największym w Polsce producentem energii elektrycznej i ciepła, wytwarzanych w procesie wysokosprawnej kogeneracji. PGE Energia Ciepła produkuje ciepło w największych polskich miastach - Krakowie, Gdańsku, Gdyni, Wrocławiu, Rzeszowie, Kielcach, Lublinie, Wrocławiu, Bydgoszczy, a jednocześnie jest też producentem i dystrybutorem ciepła w Toruniu, Zielonej Górze, Siechnicach koło Wrocławia, Zgierzu, Gorzowie Wielkopolskim – gdzie posiada sieci ciepłownicze o łącznej długości ok. 538 km.
PGE Toruń, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, produkuje i dostarcza energię elektryczną i ciepło sieciowe do ponad 100 tysięcy mieszkańców. Poza swoją podstawową działalnością, wspiera także toruńskie wydarzenia i inicjatywy z obszaru kultury, edukacji, sportu oraz środowiska naturalnego, w tym te mające na celu poprawę stanu powietrza w mieście. W 2018 roku łączna kwota, jaką PGE Toruń wsparła lokalne wydarzenia oraz instytucje wyniosła blisko 250 tys. zł.
Pracownicy departamentu handlu PGE Energia Ciepła w Krakowie dzielą się posiadaną wiedzą i doświadczeniem, oraz pozyskują nowych klientów. W lutym wdrożono unikatowy w skali kraju program – spotkania dla zarządców nieruchomości.
PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, będzie partnerem programu „Chodź na łyżwy”, którego celem jest popularyzacja łyżwiarstwa figurowego wśród uczniów szkół podstawowych. Organizatorem Programu jest Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego, a dofinansowanie pierwszej edycji, która rozpoczęła się we wrześniu 2018 r., zapewniło Ministerstwo Sportu i Turystyki.
W dniach 29-31 stycznia odbyła się w Rzeszowie konferencja pt. “Termiczne Przekształcanie Odpadów”, poświęcona perspektywie wykorzystania paliwa z odpadów i ich lokalnemu zagospodarowaniu. Wydarzeniem wieńczącym konferencję było zwiedzanie Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii (ITPOE) w Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Rzeszowie.
Blisko 3000 dzieci uczestniczyło w minionym roku w zajęciach realizowanych przez Fundację L’Arche Wspólnota we Wrocławiu, które sfinansował Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, spółka należąca do PGE Energia Ciepła, będąca częścią Grupy Kapitałowej PGE. Celem zajęć było przełamanie tabu związanego z niepełnosprawnością.
W dniach 17 i 18 stycznia odbyła się konferencja na temat nowoczesnego i ekologicznego ciepłownictwa, której gospodarzem była rybnicka elektrownia PGE Energia Ciepła. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele branży energetycznej, ciepłowniczej, jak również Politechniki Śląskiej. Tematem przewodnim konferencji były zalety wysokosprawnej kogeneracji, wpisujące się w kontekst niwelowania niskiej emisji w regionie.
PGE Energia Ciepła jest partnerem Zimowego Narodowego – strefy zimowych atrakcji na PGE Narodowym. W ramach podpisanej umowy spółka została sponsorem lodowiska rodzinnego oraz tytularnym partnerem „Poranków dla dzieci”. Jest to pierwszy etap projektu PGE Energii Ciepła związanego z promocją rodzinnego i amatorskiego łyżwiarstwa.
Na trwającym w Warszawie XIX Ogólnopolskim Kongresie Energetyczno-Ciepłowniczym POWERPOL, Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Energia Ciepła i prezes zarządu Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych (PTEZ), zaprezentował projekt zmian regulacyjnych branży ciepłowniczej, zmierzających w kierunku aktywnej polityki pro środowiskowej oraz pro klienckiej, mającej na celu pozyskania i utrzymania klientów ciepła.
Do PGE Energia Ciepła przeszło sześć elektrociepłowni należących do tej pory do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, tj. elektrociepłownia w Bydgoszczy, elektrociepłownia w Rzeszowie, elektrociepłownia w Gorzowie Wielkopolskim, elektrociepłownia w Lublinie Wrotków, elektrociepłownia w Zgierzu oraz elektrociepłownia w Kielcach.
Ponad 80 tematów związanych z przyłączaniem nowych obiektów z rynku pierwotnego i wtórnego o łącznej mocy 11,28 MWt zostało zrealizowanych w 2018 roku przez departament handlowy PGE Toruń. To więcej niż założono w planie.