PGE Energia Ciepła na XI Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach

13.05.2019
ceaccedece07c9e787a2cf8d76924b78

Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Energia Ciepła, uczestniczył w tegorocznym Europejskim Kongresie Gospodarczym, podczas którego wziął udział w panelu „Polskie ciepło”, dotyczącym aktualnych zmian i wyzwań w ciepłownictwie.

Prezes Wojciech Dąbrowski przedstawił kontekst zmian trwającej obecnie transformacji ciepłownictwa w Polsce, której jednym z celów jest budowa dostępnych dla wszystkich obywateli efektywnych systemów ciepłowniczych. Wojciech Dąbrowski podkreślił, że oprócz aspektów ekonomicznych, PGE Energia Ciepła kieruje się także względami społecznymi: „Bardzo ważne jest dla nas zdrowie obywateli, bezpieczeństwo dostaw do naszych klientów oraz racjonalna i akceptowalna cena naszego produktu, jakim jest czyste ciepło”. Prezes Dąbrowski mówił także, o nowych inwestycjach w ciepłownictwie, które związane są także z wyborem niskoemisyjnych paliw oraz inwestycjami w OZE: „Węgiel będzie nadal pełnił istotną role w miksie energetycznym, ale rola ta będzie coraz mniejsza. Miejsce węgla stopniowo będzie zajmować OZE” – powiedział Wojciech Dąbrowski. „Z optymizmem patrzymy w przyszłość, nie boimy się odważnych inwestycji. Współpracujemy z Urzędem Regulacji Energetyki oraz z Ministerstwem Energii także nad nowym modelem rynku ciepła. Jako PGE Energia Ciepła chcemy nakreślać kierunki i trendy rozwoju branży i trendy w legislacji” – dodał Wojciech Dąbrowski.

Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach to cykliczne wydarzenie organizowane od 2007 roku przez Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości, wydawcę m.in. Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł oraz portalu wnp.pl. Europejski Kongres Gospodarczy jest jedną z najważniejszą imprez biznesowych w Europie Centralnej, w której uczestniczą przedstawiciele świata polityki, biznesu, nauki, gospodarki z Polski i z zagranicy podczas trzydniowego cyklu debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących. Tematyka Kongresu obejmuje najbardziej istotne kwestie dla rozwoju gospodarczego i społecznego Europy. Wśród tematów tegorocznej 11. edycji Kongresu znalazły się m.in.: zależności między technologią a rozwojem gospodarczym i społecznym, kierunki i trendy zmian w energetyce, międzynarodowa współpraca gospodarcza, zagadnienia zrównoważonego rozwoju, cyfryzacja, robotyzacja, automatyzacja i ich wpływ na rozwój przemysłu, digitalizacja, cyberzagrożenia i sztuczna inteligencja oraz rola kobiet w biznesie.

 

wróć do Aktualności