Nocne zwiedzanie elektrociepłowni gazowej PGE Toruń

04.03.2019
ab3b84ae1ed17e86d6e537b42c896ea6

2 marca zaprosiliśmy mieszkańców, do nocnego zwiedzania elektrociepłowni gazowej PGE Toruń. Mimo niskich temperatur zewnętrznych, przyszło bardzo wielu chętnych, aby w nocnej scenerii zwiedzić nasz zakład i dowiedzieć się jak jest produkowana energia elektryczna i ciepło dla ponad 100 tys. mieszkańców Torunia. W ciągu czterech godzin (od godz. 19.00) odwiedziło nas ponad 170 mieszkańców Torunia i regionu!

Nocna sceneria zwiedzania stanowiła dodatkową atrakcję, która zachęciła mieszańców do zapisów. W ciągu pierwszych godzin od uruchomienia zapisów wszystkie miejsca na nocna wycieczkę po toruńskiej elektrociepłowni zostały zajęte.

Mieszkańcy byli pod wrażeniem nowoczesności zakładu, sposobu wytwarzania i urządzeń,  biorących udział w procesie wytwórczym. Pytali m.in. o turbiny, ile wody mieści się w akumulatorze, jak długo trwała budowa, kiedy włączane  są kotły rezerwowo, ile budynków ogrzewamy.

Nocne zwiedzanie toruńskiej elektrociepłowni zorganizowaliśmy w ramach współpracy z Urzędem Marszałkowskim w Toruniu, który był koordynatorem akcji pt. „Poznaj region z przewodnikiem" w województwie kujawsko-pomorskim.

Akcję „Poznaj region z przewodnikiem” organizujemy od 5 lat i cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku do współpracy zaprosiliśmy zakłady produkcyjne z regionu m.in.  PGE Toruń S.A.  Oferta  nocnego zwiedzania elektrociepłowni cieszyła się dużą popularnością na tle innych - miejsca zapełniły się w ciągu paru godzin. Zapraszamy za rok. - powiedział Marcin Drogorób z Departamentu Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu.  

 

 

         

 

wróć do Aktualności