Aktualności

Filtry

22 - 23 maja br. w Toruniu odbyła się IX Konferencja „Gaz w Energetyce - technologie, eksploatacja, serwis". Organizatorem konferencji było Wydawnictwo „Nowa Energia", patronat nad konferencją objęła PGE Toruń. Moderatorem konferencji i prowadzącym panel dyskusyjny był prof. dr hab. inż. Krzysztofa Badyda, Dyrektor Instytutu Techniki Cieplnej na Politechnice Warszawskiej.

Czytaj więcej

W dniach 21  - 23 maja 2018 r. odbyły się warsztaty  ”13th Multi-Pollutant Emission from Coal Workshop” (MEC 13) poświęcone emisji zanieczyszczeń pochodzących z procesów spalania węgla kamiennego i brunatnego. Organizatorem warsztatów był IEA Clean Coal Centre – organizacja działająca w ramach Międzynarodowej Agencji Energii. W warsztatach uczestniczyli eksperci z Departamentu Badań i Rozwoju PGE Energia Ciepła.

Czytaj więcej

W Światowym Dniu Ziemi wykluł się dziewiąty potomek pary sokołów Bryzy i Bosmana, zamieszkujących w gnieździe komina gdyńskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła Oddział Wybrzeże. Kilka dni później na świat przyszło kolejne pisklę.

Czytaj więcej

Grupa Kapitałowa PGE, właściciel Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, podjęła  decyzję o uruchomieniu kolejnej fazy przygotowania budowy Nowej Czechnicy - nowej elektrociepłowni w Siechnicach. Nowoczesna jednostka zasilana paliwem niskoemisyjnym - gazem ma powstać do końca 2022 roku i zastąpić funkcjonującą obecnie elektrociepłownię węglową Czechnica. Jest to kolejny krok w realizacji Strategii Ciepłownictwa Grupy PGE, której celem jest zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego oraz polepszenie stanu powietrza w polskich miastach.

Czytaj więcej

Ciepłownicy z całej Polski zjechali się w dniach 24 - 26 kwietnia 2018 roku do Zakopanego, na coroczne spotkanie Wiosny Ciepłowników, aby rozmawiać o najważniejszych problemach branży, najnowszych trendach i technologiach. Pierwszy dzień zdominowała debata o rynku ciepła, gdzie jednym z zaproszonych gości był prezes PGE Energia Ciepła - Wojciech Dąbrowski.

Czytaj więcej

18 - 20 kwietnia odbyło się seminarium zatytułowane "KOGENERACJA. Do usług". Jego uczestnikami byli wiodący inwestorzy działający na rynku wrocławskim.

Czytaj więcej

PGE Energia Ciepła i spółki po raz pierwszy wzięły udział w akcji GK PGE Lasy Pełne Energii. Wspólnie zasadziliśmy blisko 10 000 drzew!

Czytaj więcej

W gdyńskim gnieździe w niedzielę, 22 kwietnia, pojawił się nowy lokator - pierwszy mały sokolik. Wykluł się w Światowym Dniu Ziemi, jakby akcentując tym samym fakt, że należy do gatunku objętego ochroną w ramach Programu Restytucji Populacji Sokoła Wędrownego.

Czytaj więcej

16-17 kwietnia odbył się VI Ogólnopolski Szczyt Energetyczny w Gdańsku. Jednym z partnerów głównych tego wydarzenia było PGE. Patronat Honorowy nad imprezą objęli m.in. Minister Energii - Krzysztof Tchórzewski, Minister Środowiska - Henryk Kowalczyk, Minister Infrastruktury - Andrzej Adamczyk oraz Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej - Marek Gróbarczyk.

Czytaj więcej

PGE Energia Ciepła Oddział Wybrzeże została uhonorowany tytułem „Pracodawcy Przyjaznego Gdańskiej Szkole Zawodowej".

Czytaj więcej

6 marca przedstawiciele PGE Toruń uczestniczyli w spotkaniu z przedsiębiorcami prowadzącymi swoją działalność na toruńskiej Starówce.

Czytaj więcej

Jednym z elementów Strategii Ciepłownictwa Grupy PGE na lata 2018-2023 z perspektywą do 2030, jest konsolidacja elektrociepłowni należących do PGE GiEK z PGE Energią Ciepła.

Czytaj więcej