Aktualności
Filtry
Zapotrzebowanie na ciepło i energię elektryczną utrzymuje się przez cały rok. W sezonie zimowym ciepło przede wszystkim produkowane jest na potrzeby ogrzewania mieszkań, podczas gdy latem głównie do ogrzania ciepłej wody użytkowej oraz obiektów użyteczności publicznej takich jak baseny czy parki wodne. Elektrociepłownia w Krakowie równocześnie z ciepłem produkuje energię elektryczną, wspierając w ten sposób krajowy system elektroenergetyczny.
PGE Toruń, spółka należąca do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, podsumowała zakończoną kilka dni temu kalendarzową zimę. Tegoroczna zima była mroźna, 18 stycznia br. odnotowano najniższą temperaturę -20,2°C. Dla porównania w poprzednim roku najniższa temperatura na zewnątrz wyniosła tylko -2°C, a rok 2020 został sklasyfikowany jak ekstremalnie ciepły.
W sąsiedztwie elektrowni Bełchatów PGE Energia Ciepła z Grupy PGE wybuduje Instalację Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii (ITPOE). Na spotkaniu online zorganizowanym dla mieszkańców i interesariuszy zostały zaprezentowane plany związane z budową nowoczesnej instalacji, która dostarczy ciepło i energię elektryczną dla mieszkańców Bełchatowa. Będzie to kolejny element przygotowanych działań przez PGE Polską Grupę Energetyczną w ramach transformacji regionu bełchatowskiego.
PGE Toruń, spółka należąca do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, rozszerzyła zakres prowadzonego od wielu lat programu wsparcia likwidacji „dymiących kominów”. Dotychczasowe edycje programu, w których udzielono łącznie 1,3 mln zł dofinansowania, dotyczyły obszaru toruńskiej Starówki i Bydgoskiego Przedmieścia. Teraz program dostępny jest dla szerszej grupy mieszkańców Torunia. Przyłączanie do sieci ciepłowniczej budynków z rynku wtórnego oznacza całkowitą likwidację niskiej emisji, czyli dymiących kominów w budynkach, które są ogrzewane z przydomowych kotłowni.
„Wybierz ciepło sieciowe. Dla Ciebie i dla powietrza” to hasło najnowszej kampanii PGE Energia Ciepła, która będzie trwała od 15 do 21 marca. Hasło nawiązuje do dwóch najważniejszych zalet ciepła sieciowego – komfortu użytkowania i poprawy jakości powietrza w miastach.
PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, wyłoniła zwycięzców w programie edukacyjnym Przygody Kota Ciepłosława. To pierwsza edycja programu skierowanego do dzieci z klas 1 – 3 szkół podstawowych. Jego celem jest przybliżenie dzieciom produkcji energii elektrycznej i ciepła oraz możliwości ich oszczędzania.
PGE Energia Ciepła z Grupy PGE przygotowuje się do budowy II linii technologicznej w Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii (ITPOE) w Rzeszowie. Druga linia będzie wykorzystywać istniejącą infrastrukturę, która powstała w ramach prac związanych z budową pierwszej linii przekształcania odpadów. Projekt zostanie zakończony w 2023 roku.
Ekoeksperymentarium – wyjątkowa, ogólnodostępna gra online dla całej rodziny, która uczy ekologii i promuje zdrowy styl życia właśnie wzbogaciła się o nowy pokój zagadek. Zadania rozmieszczone w salonie domu rodziny Łaskotków dotyczą oszczędzania energii. Jednym z partnerów projektu jest Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, należący do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE.
PGE Energia Ciepła z Grupy PGE była partnerem XIII Konferencji Termiczne Przekształcanie Odpadów Komunalnych - technologie, realizacja inwestycji, finansowanie zorganizowanej przez wydawnictwo „Nowa Energia” w dniach 24-25.02.2021. Spotkanie było doskonałą okazją do zaprezentowania wiedzy i doświadczeń, jakie posiada spółka w zakresie projektowania, budowy i eksploatacji instalacji termicznego przetwarzania odpadów z odzyskiem energii.
Gorzowski Oddział PGE Energia Ciepła z Grupy PGE stale inwestuje i rozwija sieć ciepłowniczą. W ciągu ostatnich trzech lat zmodernizowano i wybudowano ponad 15 km sieci oraz przyłączono niemal 80 budynków o łącznym zapotrzebowaniu na moc 16,1 MW.
Profesjonalny sprzęt komputerowy wraz z niezbędnym oprogramowaniem jest już w Szpitalu im. S. Żeromskiego w Krakowie. W ubiegłym roku PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy PGE, w ramach wspierania walki z COVID-19, przekazała darowiznę w kwocie 25 tys. złotych dla jednego z największych ośrodków medycznych w Małopolsce, popularnie zwanego „Żeromskim”. Z zakupionego sprzętu korzystają medycy z Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego.
Zapewnienie niezawodnych dostaw ciepła do mieszkańców Rzeszowa jest efektem trwającej od wielu lat współpracy pomiędzy rzeszowską Elektrociepłownią PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, a dystrybutorem - Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej. Ważnym wydarzeniem w obszarze współpracy obu firm, które ma istotny wpływ na poprawę jakości powietrza w Rzeszowie, było podpisanie pod koniec 2019 roku umowy o współfinansowaniu inwestycji związanych z rozwojem ciepła sieciowego w mieście. W ramach tej umowy PGE Energia Ciepła zaplanowała, że do końca 2024 roku przeznaczy na ten cel 9,5 mln zł.