Wrażliwi na kulturę i sztukę. Krakowska elektrociepłownia PGE Energia Ciepła po raz kolejny uhonorowana Dźwigaczem Kultury 2020

13.05.2021
4574ea8a7e5e084b10bd8fcdb10f4e54

2020 rok był wyzwaniem w niemal każdej dziedzinie życia, także w kulturze. Dźwigacze Kultury to symboliczne podziękowanie ze strony Krakowskiego Biura Festiwalowego (KBF) wszystkim sponsorom, mecenasom i partnerom za całoroczną pracę, jaką wkładają we współtworzenie wydarzeń kulturalnych. Krakowska elektrociepłownia PGE Energia Ciepła po raz kolejny została uhonorowana Dźwigaczem Kultury.

- PGE Energia Ciepła jest częścią  lokalnych społeczności. W ubiegłym roku współpracowaliśmy z KBF w momencie, kiedy świat kultury dostosowywał się do nowych warunków. Krakowska elektrociepłownia PGE Energia Ciepła objęła partnerstwem wydawnictwo edukacyjne „Odkryj Kraków” oraz koncert dedykowany Annie Jantar i Jarosławowi Kukulskiemu - powiedział Mariusz Michałek, dyrektor krakowskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła.

- Inaczej niż zawsze, jak zawsze razem – to nie tylko hasło: to myśl, która była z nami od marca ubiegłego roku i jest w naszych sercach i umysłach do dziś. I zostanie z nami, bo świat wokół nas bardzo się zmienił. Zmieniliśmy się i my, jednak na szczęście jest coś, co pozostało niezmienione i trwa. To relacje z naszymi partnerami. Od lat zwykliśmy ich nazywać „przyjaciółmi KBF” i dziś mogę śmiało powiedzieć, że to określenie w 100% trafione. Byliśmy razem w czasach rozkwitu kultury, ale także jesteśmy razem w przysłowiowej „biedzie”, momentach zmiany, w czasie pandemii – mówi Izabela Błaszczyk, dyrektor KBF. – Serdecznie za to dziękuję i jak co roku… mam nadzieję na więcej. Bo już dawno jako instytucja zrozumieliśmy, że tylko dzięki współpracy i wzajemnemu zaufaniu można pchać świat do przodu! – zapewnia dyrektor Błaszczyk.

Tradycją „Dźwigaczy” jest wręczanie Laureatom specjalnie zaprojektowanej z tej okazji grafiki Dźwigacza Kultury, którą w tym roku wykonała Patrycja Podkościelny. 

PGE Energia Ciepła w ubiegłym roku objęła partnerstwem wydawnictwo edukacyjne „Odkryj Kraków” realizowane w ramach projektu; „Kids in Kraków” oraz koncert dedykowany Annie Jantar i Jarosławowi Kukulskiemu „Życia mała garść”.

PGE Energia Ciepła wspiera kulturę w Polsce. W ubiegłym roku spółka była m.in.  partnerem Krakowskiego Festiwalu Filmowego – najstarszego w Polsce i jednego z najstarszych na świecie festiwali filmów dokumentalnych, animowanych i krótkometrażowych. PGE Energia Ciepła współpracowała również  z Muzeum Inżynierii Miejskiej, Muzeum Krakowa oraz Filharmonii Krakowskiej im. K. Szymanowskiego.

Więcej informacji o laureatach „Dźwigaczy Kultury” na stronie: https://www.krakow.pl/aktualnosci/249256,33,komunikat,przyznano_dzwigacze_kultury_2020.html