Pracownicy PGE Energia Ciepła posadzili ponad 33 tysięcy drzew w ramach akcji „Lasy Pełne Energii”

08.05.2023
zdjecie-nr-6-sadzenie-dzrew-zgierz-28

W tegorocznej akcji „Lasy Pełne Energii” udział wzięło około 200 pracowników spółki wraz z rodzinami. Dołączyli do nich także mieszkańcy i uczniowie.  

 

Nowe drzewa posadzono w 4 lokalizacjach, w których spółka ma swoje elektrociepłownie: Bydgoszczy, Zielonej Górze, Kielcach i Zgierzu. Dodatkowo w Rzeszowie uczestnicy „Lasów Pełnych Energii” zorganizowali sprzątanie terenów zielonych w Nadleśnictwie Głogów. Ale to nie koniec. Jesienią tego roku sadzenia drzew odbędą się w lasach w okolicach Gdańska, Torunia i Gorzowa Wielkopolskiego. Całość projektu realizowana jest wspólnie z Lasami Państwowymi.

- Projekt „Lasy Pełne Energii” na stałe wpisał się w kalendarz inicjatyw realizowanych przez PGE Energia Ciepła. Jako spółka odpowiedzialna społecznie podejmujemy działania na rzecz czystego powietrza, a także wsparcia ochrony środowiska. Liczba posadzonych drzew podczas tegorocznej akcji pokazuje zaangażowanie i świadomość pracowników wynikającą z działań proekologicznych, które wpisują się w strategię Grupy PGE - powiedział Maciej Jankiewicz, prezes zarządu PGE Energia Ciepła.

Sosny oraz graby pospolite to gatunki drzew, które wyrosną w kolejnych latach w Nadleśnictwach: Bydgoszcz, Zielona Góra, Kielce, a także na terenie elektrociepłowni w Zgierzu.

„Lasy Pełne Energii” to flagowy, autorski projekt środowiskowy Grupy PGE, prowadzony od ponad 23 lat. Co roku wiosną, we współpracy z Lasami Państwowymi pracownicy PGE z rodzinami, dziećmi, młodzieżą szkolną, harcerzami, sportowcami i przedstawicielami lokalnych społeczności, sadzą drzewa na terenie nadleśnictw.

Celem programu „Lasy Pełne Energii” jest zwiększenie świadomości uczestników akcji na temat roli lasów dla środowiska i klimatu oraz odnowienie gospodarki leśnej. Program kształtuje właściwe postawy społeczne i ekologiczne wśród pracowników i ich rodzin, a także sprzyja nawiązywaniu i pielęgnowaniu relacji dobrosąsiedzkich Grupy PGE z lokalnymi społecznościami. Sadzenie drzew na terenach Lasów Państwowych ma charakter edukacyjny. Uczestnicy biorą udział w warsztatach sadzenia lasu prowadzonych przez leśników.

W 2022 roku uczestnicy „Lasów Pełnych Energii” posadzili drzewa w 19 lokalizacjach na terenie 13 województw. W akcji wzięli udział wolontariusze PGE wraz z rodzinami, młodzieżą szkolną i sportowcami. Przez cztery wiosenne tygodnie oraz jesienią, ponad 1700 pracowników Grupy PGE i zaproszonych gości posadziło wspólnie ponad 75 tysięcy młodych drzew.

W ciągu 23 lat trwania projektu wzięło w nim  udział blisko 27 tys. osób. Uczestnicy posadzili wspólnie ponad 770 tys. drzew (głównie sosen, świerków, dębów i buków) w 51 lokalizacjach na terenie 14 województw.