PGE Toruń odwiedziło już ponad 1000 osób

04.12.2019
6eba76ee6c3298c19d580cf83eca89d3

W ciągu 10 miesięcy 2019 roku elektrociepłownię gazową w Toruniu, należącą do spółki PGE Energia Ciepła z Grupy Kapitałowej PGE, zwiedziło już ponad 1000 osób. Oprócz wizyt w ramach dnia otwartego czy nocnego zwiedzania, elektrociepłownię cyklicznie odwiedzają także uczniowie toruńskich szkół średnich i wyższych z regionu i okolic, jak również goście z branży energetycznej.

Elektrociepłownia w Toruniu jest bardzo popularnym miejscem wizyt lokalnej społeczności. Odwiedziny tego miejsca stanowią jedyną w swoim rodzaju okazję do zobaczenia z bliska innowacyjnej technologii gazowej używanej w elektrociepłowni.

Na początku 2019 roku, podczas nocnego zwiedzania zorganizowanego w ramach akcji „Poznaj region z przewodnikiem” toruńska elektrociepłownia gościła ponad 200 osób. Mieszkańcy Torunia tłumnie przybyli też na czerwcowe drzwi otwarte PGE Toruń. W wydarzeniu wzięło udział ponad 600 osób.

Spółka gościła również energetyków z Bydgoszczy, Elbląga i Gdańska, ciepłowników z całego regionu północnego, zrzeszonych w ramach Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie oraz przedstawicieli Polskich Sieci Energetycznych z Okręgowej Dyspozycji Mocy. Na wspólnych spotkaniach omówione zostały podstawowe parametry urządzeń wytwórczych poprzez proces wymiany ciepła i jego magazynowania.

Chętnych do zwiedzenia elektrociepłowni nie zabrakło również wśród studentów Politechniki Gdańskiej i uczniów szkół średnich, w tym technicznych, m.in. partnerskich szkół PGE Toruń – Zespołu Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych oraz Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska w Toruniu.

- To bardzo budujące, że mieszkańcy, uczniowie i branżyści odwiedzają naszą elektrociepłownię, chcą się dowiedzieć jak produkujemy ciepło sieciowe, jakie technologie stosujemy, aby zmniejszyć nasz wpływ na środowisko i jak dbamy o bezpieczeństwo energetyczne miasta. Chętnie dzielimy się doświadczeniem związanym z budową elektrociepłowni. Jednocześnie podczas wizyt pokazujemy młodym ludziom jak obecnie wygląda zarządzanie nowoczesnymi urządzeniami, bo może podejmując w przyszłości decyzję o pracy zawodowej będą chcieli spróbować sił u nas, do czego zachęcamy – mówi Robert Kowalski, prezes zarządu PGE Toruń.

6 grudnia 2019 r . w PGE Toruń zaplanowana jest wizyta grupy 25 uczniów z klas II, III i IV Zespołu Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu. Oprócz zwiedzania elektrociepłowni, młodzież dowie się jak działa system zarządzania 250-kilometrową siecią ciepłowniczą, weźmie udział w warsztatach związanych z bezpieczeństwem pracy oraz w konkursach, związanych również z przypadającymi tego dnia Mikołajkami.