PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Zgierzu gotowa do zimy

13.10.2021
a43a2d8d8a1a57d80d0f24ddaf1e76da

PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Zgierzu jest gotowa na wzmożone zapotrzebowanie na ciepło w okresie jesienno – zimowym.

Okres letni w elektrociepłowniach PGE Energia Ciepła, to czas  kampanii remontowej, w trakcie którego prowadzone są remonty i przeglądy jednostek wytwórczych oraz urządzeń i instalacji technologicznych elektrociepłowni. Ich celem jest utrzymanie dobrego stanu technicznego kotłów, urządzeń oraz instalacji, aby zapewnić bezawaryjną pracę i ciągłość produkcji. Zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, kiedy zapotrzebowanie na ciepło jest największe.

W elektrociepłowni w Zgierzu takie remonty i przeglądy realizowane były od czerwca do sierpnia  i objęły całą linię technologiczną. 

- Produkcja ciepła w elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Zgierzu spełnia wysokie kryteria ekologiczne, nakładane przez przepisy ochrony środowiska w zakresie jakości powietrza. Stale się rozwijamy, prowadząc proekologiczne inwestycje oparte na najnowocześniejszych technologiach. Dbamy przy tym o komfort życia mieszkańców i nasz wpływ na jakość powietrza w mieście - powiedział Wojciech Portacha, p.o. dyrektora PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Zgierzu.

Ciepło sieciowe ma przewagę nad systemami indywidualnego ogrzewania, z uwagi na ograniczenie powstawania niskiej emisji i tym samym poprawę komfortu życia mieszkańców.

Szczegółowe informacje dotyczące ciepła sieciowego można uzyskać, kontaktując się z PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Zgierzu mailowo sekretariat.ecz@gkpge.pl lub telefonicznie 42 243 50 17

Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła w Zgierzu dostarcza zapotrzebowanie dla około 460 kontrahentów.