PGE Energia Ciepła dzieli się ciepłem z potrzebującymi w Trójmieście

21.12.2022
gdansk_gdynia_dzielimy-sie-cieplem2_pge-energia-ciepla

Elektrociepłownie PGE Energia Ciepła w Gdańsku i Gdyni po raz kolejny wspierają odbiorców wrażliwych społecznie w ramach ogólnopolskiego programu "Dzielimy się ciepłem". Wsparcie finansowe w wysokości 60 tys. zł, na pokrycie rachunków za ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową, przekazano pięciu organizacjom.

 

W tym roku pomoc otrzymały :

  • Dom Pomocy Społecznej Caritas Archidiecezji Gdańskiej,
  • Dom dla osób bezdomnych Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta w Gdańsku,
  • Dom dla seniorów Stowarzyszenia Domu Opieki "Złota Jesień" w Gdańsku,
  • Chorągiew Gdańska Związku Harcerstwa Polskiego,
  • Środowiskowy Dom Samopomocy Maczka 2 z siedzibą w Gdyni.

- Jako największy producent ciepła dla mieszkańców Trójmiasta dbamy przede wszystkim o bezpieczeństwo energetyczne i pewność dostaw. To nasza obietnica i odpowiedzialność. Postrzegamy siebie także jako członka naszej lokalnej społeczności - wspieramy wartościowe inicjatywy, pomagamy najbardziej potrzebującym, nie jesteśmy obojętni na potrzeby społeczne. Przez ponad 10 lat programu „Dzielimy się ciepłem” już ponad 40 organizacji pozarządowych - niektóre wielokrotnie - uzyskało naszą pomoc finansową w opłacaniu rachunków za ciepło. Dzięki temu ich nieoceniona działalność społeczna mogła się rozwinąć - mówi Elżbieta Kowalewska, dyrektor Oddziału Wybrzeże PGE Energia Ciepła.

- Udzielone w ramach akcji PGE Energia Ciepła „Dzielimy się ciepłem” wsparcie umożliwiło nam czasowe zabezpieczenie świadczeń związanych z ogrzewaniem ośrodka, w którym przebywają osoby przewlekle chore i niepełnosprawne. Dla nas ten wymiar pomocy wiele znaczy, okres jesienno-zimowy należy do najtrudniejszych w roku z uwagi na liczbę osób w kryzysie bezdomności, które korzystają z kompleksowej pomocy świadczonej w naszych placówkach na terenie Trójmiasta – tłumaczy Wojciech Bystry Prezes Zarządu Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

Program "Dzielimy się ciepłem", realizowany od lat przez PGE Energia Ciepła, ma na celu wsparcie osób i instytucji poprzez dopłaty do rachunków za ciepło i ciepłą wodę użytkową. Skierowany jest do najbardziej potrzebujących, w tym organizacji pożytku publicznego, korzystających z ciepła sieciowego w miastach, w których PGE Energia Ciepła ma swoje elektrociepłownie, m.in. w Gdańsku i Gdyni, ale także w Toruniu, Wrocławiu, Siechnicach, Zielonej Górze, Krakowie, Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim, Lublinie, Kielcach, Rzeszowie i Szczecinie. W

 2022 r. PGE Energia Ciepła wsparła ponad 30 organizacji na łączną kwotę niemalże pół mln zł. W ten sposób spółka wspomogła działalność szpitali, hospicjów, schronisk dla bezdomnych, schronisk dla zwierząt, środowiskowych domów samopomocy, fundacji i stowarzyszeń, aby mogły one jeszcze lepiej spełniać swoje misje wobec najbardziej potrzebujących.

W 2019 r. Program „Dzielimy się ciepłem” został wyróżniony przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu  wśród sześćdziesięciu projektów społecznych biznesu, które miały największą wartość dla społeczeństwa w mijającym 30-leciu. Ranking przygotował ośrodek analityczny THINKTANK oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Program „Dzielimy się ciepłem” był również nominowany do Nagrody Obywatelskiej przyznawanej przez Prezydenta RP.