Fundacja PGE Energia Ciepła głównym organizatorem „Tour de Rybnik”

27.08.2018
3c34578378390044d543f233350f66e2

W dniach 25-26 sierpnia br. odbyła się 11 edycja „Tour de Rybnik”, którego ambasadorem był Przemysław Niemiec zawodowy kolarz UAE Team Emirates.

W wydarzeniu łącznie wzięło udział 415 uczestników w 5 kategoriach wyścigowych. Mimo niekorzystnej pogody kolarze licznie stanęli na starcie wyścigu.  Formuła dwudniowa przypadła do gustu zawodnikom tym bardziej, że poziom organizacyjny stał na wysokim poziomie. Pierwszy dzień rywalizacji odbywał się w powiecie rybnickim, drugi Takie połączenie pomogło wyłonić w klasyfikacji generalnej najbardziej wszechstronnego kolarza. Rywalizacja odbyła się w powiecie rybnickim. Pierwszego dnia trasa była bardziej wymagająca, drugiego wyścig przebiegał na trasie bardziej technicznej w centrum Rybnika. Takie połączenie pomogło wyłonić w klasyfikacji generalnej najbardziej wszechstronnego kolarza.

W Rybniku podczas dekoracji zwycięzców prezes Śląskiego Związku Kolarskiego Rafał Makowski oraz b. kolarz szosowy Józef Gawliczek wręczyli pamiątkowe trofea legendzie polskiego kolarstwa Stanisławowi Gaździe, który ukończył 80 lat. Według Przemysława Niemca, tegorocznego ambasadora wyścigu- kolarza z 19 letnim doświadczeniem, Tour de Rybnik jest szansą dla polskiego kolarstwa i okazją do wyłonienia młodych talentów.