Elektrociepłownia „Zielona Góra” kontynuuje współpracę z zielonogórską szkółką żużlową

29.05.2023
dsc_0074

Elektrociepłownia „Zielona Góra”, należąca do PGE Energia Ciepła, z Grupy PGE, nie tylko zapewnia ciepło mieszkańcom Zielonej Góry. Jest przedsiębiorstwem z misją, zaangażowanym w lokalne projekty społeczne i sportowe. Pod koniec maja br. przedłużyła współpracę z Zielonogórskim Klubem Żużlowym Falubaz, pozostając sponsorem szkółki żużlowej w sezonie 2023.

Dzięki pomocy zielonogórskiej elektrociepłowni niezawodowy, młodzieżowy żużel będzie mógł się dalej rozwijać, a adepci sportu żużlowego w niedalekiej przyszłości będą stanowić o sile zielonogórskiej drużyny.

- Cieszę się, że nasza elektrociepłownia wspiera sport, który jest wpisany w historię Zielonej Góry i jej mieszkańców. Z zielonogórskim klubem współpracujemy na wielu płaszczyznach od lat. Wspieramy młodych sportowców, umożliwiając im dalszy rozwój. Nasi pracownicy to także kibice, aktywnie śledzą rozgrywki DMPJ, trzymając kciuki za występy zielonogórskiej młodzieży – mówi Radosław Czapski, prezes zarządu Elektrociepłowni „Zielona Góra”.

- Tegoroczna umowa o wsparcie zielonogórskiej szkółki żużlowej to kontynuacja naszych wieloletnich, bardzo udanych kontaktów – podkreśla Wojciech Domagała, przewodniczący Rady Nadzorczej ZKŻ SSA.

 - Szkółka żużlowa aktywizuje dzieci i młodzież do żużla, czyli jednej z najpopularniejszych dyscyplin sportu w Zielonej Górze. – Szkolenie młodzieży to  jeden z fundamentów działalności klubu, to też bardzo wymagający proces, który możemy realizować dzięki wsparciu takich partnerów, jak Elektrociepłownia „Zielona Góra” – dodaje dyrektor generalny ZKŻ SSA Kamil Kawicki.

Elektrociepłownia „Zielona Góra” poza swoją podstawową działalnością jaką jest produkcja ciepła i energii elektrycznej wspiera zielonogórskie wydarzenia kulturalne, instytucje dbające o rozwój dzieci i młodzieży oraz osób niepełnosprawnych.

Od 14 lat wspiera najbardziej potrzebujących odbiorców ciepła sieciowego. W ramach programu „Dzielimy się ciepłem” środki przekazywane co roku przeznaczane są na pokrycie opłat za ogrzewanie.