Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła zakończyła lato w Zgierzu

13.09.2022
zgierz

Zgierska elektrociepłownia, należąca do PGE Energia Ciepła, z Grupy PGE, kontynuuje współpracę z Gminą Miasto Zgierz. Dzięki wsparciu elektrociepłowni, mieszkańcy Zgierza i okolic mogli wziąć udział w wydarzeniu pn. „Zakończenie Lata 2022”, które odbyło się w minioną sobotę.

 

Sobotni wieczór w nowej, zrewitalizowanej części Parku Miejskiego im. Tadeusza Kościuszki w Zgierzu, upłynął pod hasłem „Zakończenie Lata 2022”. Wydarzenie odbyło się dzięki wsparciu PGE Energia Ciepła, które gwarantuje m.in. możliwość dalszego rozwoju oraz pomaga w kształtowaniu pozytywnego wizerunku miasta.

- PGE Energia Ciepła wspiera działalność na rzecz Zgierza i jego mieszkańców, pomagając tym samym w kreowaniu wizerunku miasta jako nowoczesnego, dostępnego po godzinach. Dzięki wsparciu PGE Energia Ciepła, Zgierz będzie mógł się dalej rozwijać, co niezmiernie nas cieszy - powiedział Krzysztof Fuzowski, dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Zgierzu.

Główną atrakcją wieczoru był koncert Dawida Kwiatkowskiego. Mieszkańcy Zgierza tłumnie przybyli, by muzykować razem z artystą oraz korzystać z wielu atrakcji.

Mieszkańcy podziwiali „Noc Świet(l)ną” – architektoniczne oświetlenie parku, pokazy akrobatów, m.in. akrobacje w stalowym pierścieniu, żonglerka ogromnym sześcianem, pokaz taneczno-akrobatyczny w magicznym podwodnym świecie, oraz pokazy „Fireshow, Iskry i Pirotechnika”. Tegoroczna impreza wzbogacona została również dodatkowymi inicjatywami: Święto Chorągwi Łódzkiej Związku Harcerstwa Polskiego oraz Targi Ekonomii Społecznej, które zorganizowało Stowarzyszenie Wsparcie Społeczne Ja-Ty-My.

W wydarzeniu wziął udział także Przemysław Staniszewski - Prezydent Miasta Zgierza, który zachęcał mieszkańców swojego miasta do korzystania z przygotowanych atrakcji.