Elektrociepłownia w Rzeszowie po raz kolejny udzieliła wsparcia młodzieżowemu klubowi sportowemu Korona Rzeszów

13.09.2022
elektrocieplownia-w-rzeszowie-po-raz-kolejny-udzielila-wsparcia-mlodziezowemu-klubowi-sportowemu-korona-rzeszow-1-1

Rzeszowska elektrociepłownia PGE Energia Ciepła, należąca do Grupy PGE, oraz Klub Sportowy Korona Rzeszów, na początku września zawarły umowę sponsoringową. Dzięki wsparciu rzeszowskiej elektrociepłowni, dzieci i młodzież z klubu będą mogły kontynuować treningi i wyjeżdżać na zawody sportowe. Finansowe wsparcie, które trwa nieprzerwanie od kilku lat, pomoże też w osiąganiu kolejnych sukcesów.

 

Klub sportowy Korona Rzeszów jest organizatorem zajęć sportowych, treningów oraz zawodów dla dzieci i młodzieży, głównie z osiedla Załęże. Działalność klubu zrzesza i aktywizuje młodych, przyszłych sportowców, zachęcając ich do rozwijania sportowej pasji.

PGE Energia Ciepła od wielu lat wspiera drużyny sportowe. Szczególnie ważny jest rozwój kultury fizycznej najmłodszych, ponieważ to właśnie sekcje dziecięce i młodzieżowe stanowią zaplecze sportowe dla drużyn seniorskich. PGE Energia Ciepła równie aktywnie wspiera inicjatywy lokalne, popularyzujące sport w tych regionach, w których prowadzi swoją działalność. Rzeszowska elektrociepłownia udziela wsparcia zawodnikom Korony Rzeszów – a więc sportowcom z klubu, który mieści się w tej samej dzielnicy, co elektrociepłownia. To klub z dużym potencjałem, który dzięki pomocy, będzie mógł się dalej rozwijać, a drużyny młodzieżowe będą zdobywać medale.

- PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Rzeszowie angażuje się w działania sportowe, wspierające lokalne społeczności, tym bardziej, jeśli są to działania skierowane do dzieci i młodzieży. To inwestycja w naszą wspólną przyszłość. Jesteśmy dumni z osiągnieć sportowych naszych najmłodszych rzeszowian – powiedział Paweł Majewski, dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Rzeszowie.

Dzięki wsparciu udzielonemu przez elektrociepłownię, zawodnicy klubu mogą systematycznie brać udział w treningach, meczach i turniejach. Zajęcia szkoleniowe dla dzieci i młodzieży odbywają się na stadionie piłkarskim oraz w hali sportowej na osiedlu Załęże, które sąsiaduje z siedzibą rzeszowskiej elektrociepłowni.

- Cieszy nas wsparcie udzielone przez PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Rzeszowie, która zadeklarowała pomoc dla prowadzonej przez nas działalności sportowej wśród dzieci i młodzieży z klubu sportowego Korona Rzeszów. Nasi zawodnicy, którzy grają w piłkę w naszym klubie mają pasję i wytrwałość, aby realizować sportowe marzenia. Wsparcie udzielone przez PGE Energia Ciepła przyczyni się do ich realizacji – powiedział Tadeusz Świgoń, wiceprezes Klubu Sportowego Korona Rzeszów.