Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła w Zgierzu wspiera dzieci i młodzież z klubu sportowego MKP „Boruta”

17.06.2022
04fcdaba331fad8f751d70810879a31f

Zgierska elektrociepłownia kontynuuje współpracę z Miejskim Klubem Piłkarskim „Boruta” z siedzibą w Zgierzu. Dzięki wsparciu PGE Energia Ciepła dzieci i młodzież z klubu sportowego, będą mogły kontynuować treningi, wyjeżdżać na zawody, a także obozy i zgrupowania letnie. Wsparcie finansowe gwarantuje możliwość dalszego rozwoju oraz pomoże w osiąganiu sportowych sukcesów.

- Grupa PGE wspiera zarówno sport zawodowy, jak i amatorski. MKP „Boruta” Zgierz posiada duży potencjał, a dzięki wsparciu PGE Energia Ciepła będzie mógł się rozwijać i osiągać sukcesy sportowe. Takie działania wpisują się w strategię sponsoringową PGE Energia Ciepła - powiedział Krzysztof Łebedowski, zastępca dyrektora Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Zgierzu.

PGE Energia Ciepła od wielu lat wspiera drużyny sportowe. Szczególnie ważny jest rozwój kultury fizycznej najmłodszych realizowany poprzez sponsoring klubów sportowych w całej Polsce, w których działają sekcje dziecięce i młodzieżowe, stanowiące zaplecze sportowe dla drużyn seniorskich. Spółka aktywnie wspiera inicjatywy lokalne popularyzujące sport w regionach, gdzie prowadzi swoją działalność.

MKP „Boruta” jest uczestnikiem amatorskich  rozgrywek międzywojewódzkich oraz turniejów krajowych i zagranicznych dzieci i młodzieży w piłce nożnej. Drużyny młodzieżowe reprezentują klub i miasto w rozgrywkach ŁZPN (Łódzkiego Związku Piłki Nożnej) i osiągają liczne sukcesy na arenie krajowej. Działalność społeczno-sportowa Klubu „Boruta” ma za zadanie wspierać dzieci i młodzież z miasta Zgierza poprzez prowadzenie licznych zajęć sportowych.

– Nasze relacje z Elektrociepłownią w Zgierzu trwają od kilku lat, oparte są na wzajemnym szacunku.  Z wielką przyjemnością kontynuujemy tę  współpracę. Zawodnicy naszego klubu mają pasję, hart ducha, ogromny zapał i potencjał, aby realizować sportowe marzenia. Wsparcie finansowe udzielone przez PGE Energia Ciepła to dla nas ogromna pomoc zwiększająca zaangażowanie i motywację do ciężkiej pracy wszystkich klubowiczów. Wiemy, że to co robimy ma sens – powiedział Dariusz Pawlikowski, Prezes Zarządu MKP „Boruta”.

Spotkanie swoją obecnością uświetnił również Prezydent Miasta Zgierza Pan Przemysław Staniszewski oraz Poseł na Sejm Pan Marek Matuszewski, którzy wspierają sport amatorski w  Zgierzu.

- To co robi samorząd w zakresie wsparcia młodych sportowców jest bardzo istotne, natomiast przy takiej ilości piłkarzy każde dodatkowe środki to konkretny zastrzyk finansowy, który pozwoli rozwijać umiejętności treningowe tych najmłodszych zgierzan. Cieszy mnie, że tak duże, ogólnopolskie przedsiębiorstwo angażuje się i wspiera lokalny klub - dodał Przemysław Staniszewski Prezydent Miasta Zgierza.