Ciepło wróciło do mieszkań gorzowian

06.11.2019
96cfc8711ba3608f2b359918fa58b885

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu pracowników Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Gorzowie Wielkopolskim oraz wykonawcy realizującego inwestycję udało się skrócić czas przełączenia magistrali ciepłowniczej i przywrócić dostawy ogrzewania i ciepłej wody. Przeprowadzone prace wykonane zostały w ciągu 2 dni z planowanych 5.

Ciepło oraz ciepła woda zostaną przywrócone do mieszkań gorzowian w godzinach porannych  6 listopada 2019 r. To aż o trzy dni wcześniej niż zakładał harmonogram prac. Było to możliwe dzięki nieprzerwanej pracy służb elektrociepłowni oraz pracowników wykonawcy w systemie trzyzmianowym.  Prace były konieczne ze względu na bardzo zły stan techniczny magistrali ciepłowniczej na Górczynie, która miała już ponad 40 lat. Inwestycja była prowadzona od połowy sierpnia tego roku. Teraz nastąpiło  przepięcie wykonanej dotychczas magistrali ciepłowniczej.

„Dziękuję mieszkańcom, którzy wykazali się cierpliwością i wyrozumiałością w tym trudnym dla wszystkich czasie. Prace były konieczne ale udało nam się je skrócić z pięciu do dwóch dni. Dzięki nim zapewnimy bezpieczeństwo dostaw ciepła oraz ciepłej wody na następne lata” - powiedział dyrektor Mirosław Rawa. 

Realizowane dalsze prace inwestycyjne nie będą wpływały na zakłócenie dostaw ciepła i ciepłej wody. Wkrótce rozpocznie się również demontaż rur, które znajdują się nad ul. Walczaka. Według planu całość inwestycji ma skończyć się do końca tego roku.