Ciepło przez cały rok od rzeszowskiej elektrociepłowni

19.10.2021
567525626202d0573c0dbae6b9630b4b

Rzeszowska elektrociepłownia należąca do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE na stałe wpisała się w gospodarczą przestrzeń regionu i stanowi gwarancję bezpieczeństwa dostaw ciepła dla Rzeszowa. Jesień i zima to czas, kiedy w znaczący sposób rośnie zapotrzebowanie na ciepło. I na to rzeszowska elektrociepłownia jest przygotowana.

Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła przez 365 dni w roku jest gotowa, aby dostarczać ciepło mieszkańcom miasta. Przygotowania do sezonu grzewczego poprzedzają coroczne prace remontowe i modernizacyjne realizowane w elektrociepłowni w sezonie letnim, kiedy zapotrzebowanie na ciepło jest mniejsze.

Jednym z kluczowych zadań tegorocznej kampanii remontowej w rzeszowskiej elektrociepłowni był zaplanowany remont turbiny gazowej i przekładni redukcyjnej oraz przegląd generatora na bloku gazowo – parowym. Inaczej wygląda zakres prac remontowych na Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii, która co roku podlega dwóm planowym postojom remontowym. Pierwszy miał miejsce na wiosnę, kolejny planowany jest na początku listopada br. 

Elektrociepłownia w trakcie remontów funkcjonowała bez zakłóceń, produkując ciepło i energię elektryczną dla mieszkańców.

Przeglądy i prace serwisowe są częścią planu remontowego naszej elektrociepłowni. Odpowiednie przygotowanie urządzeń produkcyjnych przed zimą daje gwarancję bezpiecznej i nieprzerwanej pracy elektrociepłowni podczas największych mrozów, a więc wtedy, gdy produkowane przez nas ciepło jest dla mieszkańców miasta kluczowym produktem - wyjaśnia Paweł Majewski, dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Rzeszowie.

PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Rzeszowie jest producentem ciepła i energii elektrycznej, zaspokajającym potrzeby cieplne ok 65% mieszkańców Rzeszowa. Aktualnie w rzeszowskiej elektrociepłowni w 80 proc. paliwem wykorzystywanym do produkcji ciepła i energii elektrycznej jest gaz ziemny, 14 proc. to energia odzyskiwana z przetwarzania odpadów komunalnych w Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii. Jedynie 6 proc. energii produkowanej jest z węgla kamiennego.