Sportowe emocje w Krakowie podczas PGE Energia Ciepła 16. Bieg Trzech Kopców

26.09.2023
pge-energia-ciepla-16

Blisko 3000 osób wzięło udział w PGE Energia Ciepła 16. Biegu Trzech Kopców w Krakowie.  Sponsorem tytularnym wydarzenia była PGE Energia Ciepła, największy w Polsce producent ciepła sieciowego, który aktywnie wspiera miejskie inicjatywy z zakresu sportu i promowania aktywności fizycznej.

 

- PGE Energia Ciepła jest zaangażowanym i odpowiedzialnym partnerem miast i regionów, który od lat włącza się w inicjatywy w lokalizacjach, w których prowadzi swoją działalność. Chętnie angażujemy się także w działania sportowe, wspierające lokalne społeczności. Nasza współpraca z Zarządem Infrastruktury Sportowej przy organizacji PGE Energia Ciepła 16. Biegu Trzech Kopców, popularyzującym sport i aktywne spędzanie czasu wśród mieszkańców Krakowa, jest kolejnym krokiem w realizacji naszej misji jako partnera zaangażowanego społecznie  – mówi Maciej Jankiewicz, prezes zarządu PGE Energia Ciepła.

- PGE Energia Ciepła 16. Bieg Trzech Kopców to jedyny w Polsce bieg górski, który wiedzie przez centrum dużego miasta. Uczestnicy rywalizacji po raz kolejny mogli się przekonać, że Kraków oferuje nie tylko zabytki i nowoczesną infrastrukturę, ale również urokliwe krajobrazy i naturalną przyrodę. Cieszymy się, że dopisała frekwencja, która mimo niełatwych warunków atmosferycznych wzrosła w stosunku do zeszłego roku – podkreśla Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Zwycięzcą tegorocznej edycji PGE Energia Ciepła 16. Biegu Trzech Kopców został Kenijczyk David Metto, a w rywalizacji kobiet pierwsze miejsce zajęła jego rodaczka Cheboriot Philice Kipkerio. Najlepszy z Polaków Tomasz Kawik z Krakowa finiszował na 5. miejscu. Pozycję niżej wśród panów sklasyfikowany został Andrzej Lachowski, uczestnik wszystkich dotychczasowych edycji Biegu Trzech Kopców, kilkukrotnie drugi i trzeci w klasyfikacji generalnej. Najszybszą Polką została piąta wśród pań Agnieszka Cader, a tuż za nią (na 6. pozycji) pod Kopcem Piłsudskiego zameldowała się Magdalena Sudoł. W imprezie wystartowało 2839 osób. Zawodnicy mieli do pokonania około 13-kilometrową trasę pomiędzy trzema krakowskimi kopcami – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego.

Medale na mecie, oprócz prezesa zarządu PGE Energia Ciepła Macieja Jankiewicza, wręczali wiceprezes zarządu PGE Energia Ciepła, Mariusz Michałek, Radosław Ilczuk, dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Nr 1 w Krakowie, a także Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

PGE Energia Ciepła przygotowała moc atrakcji dla uczestników i kibiców biegu. Na mecie dostępne było stoisko, gdzie można było wziąć udział w energetycznym konkursie z nagrodami. Na małych kibiców czekał zakątek Kota Ciepłosława, a w nim gry, zabawy i zmagania konkursowe.

Bieg Trzech Kopców to cykliczna impreza, której pierwsza edycja odbyła się w 2007 roku. Od samego początku swojej historii, stanowi ważną część Królewskiej Triady Biegowej. Impreza na stałe wpisała się w historię sportowego Krakowa i corocznie gromadzi na trasie tysiące biegaczy, a także ich rodzin i kibiców.

PGE Energia Ciepła jest największym w Polsce producentem ciepła, wytwarzanego w procesie wysokosprawnej kogeneracji. W Krakowie zaspokaja ponad 70 proc. miejskiego zapotrzebowania na ciepło. Oprócz swojej działalności podstawowej, spółka od lat aktywnie angażuje się w życie miasta i wspiera lokalne działania z zakresu sportu i aktywności fizycznej. Spółka współpracuje z wieloma klubami piłkarskimi jak KS Prądniczanka Kraków czy juniorską drużyną żużlową Falubaz Zielona Góra, dzięki czemu aktywnie włącza się w rozwój sportowy młodego pokolenia i przyczynia się do popularyzacji aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.