Razem dbamy o lokalne środowisko

29.11.2021
916ef8a5e987dc3b32835856570987be

Pracownicy gorzowskiego Oddziału PGE Energia Ciepła wzięli udział w akcji „Lasy pełne energii”. W formie wolontariatu posadzili ponad 1500 buków na terenie Nadleśnictwa Kłodawa.

Dbanie o nasze lokalne środowisko to jeden z priorytetów pracowników gorzowskiej elektrociepłowni. Każdego roku na terenie zakładu prowadzone są liczne inwestycje i modernizacje, które z jednej strony mają poprawić efektywność jednostek wytwórczych, ale z drugiej spełnić nawet najbardziej restrykcyjne normy dotyczące klimatu. To powoduje dużą świadomość wśród pracowników i ich rodzin oraz chęć angażowania się w wydarzenia proekologiczne.

Jednym z takich działań jest akcja „Lasy pełne energii”. Pracownicy elektrociepłowni odłożyli na bok codzienne obowiązki służbowe, wzięli do rąk łopaty oraz sadzonki buków. W wolny dzień od pracy, wraz z rodzinami, posadzili ponad 1500 młodych drzew pod okiem leśników we współpracy z Nadleśnictwem Kłodawa.

- Akcja wpisuje się w społeczną odpowiedzialność biznesu realizowaną przez spółkę PGE Energia Ciepła. Cieszymy się, że poprzez wolontariat możemy dodatkowo wesprzeć lokalne środowisko. Ilość posadzonych buków robi spore wrażenie. Najbardziej jesteśmy jednak zbudowani postawą pracowników, którzy w sobotę poświęcili swój wolny czas i z całymi rodzinami wzięli udział w tej proekologicznej inicjatywie – powiedział Wojciech Dobrak, Dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Gorzowie Wielkopolskim. 

Dla pracowników gorzowskiej elektrociepłowni to druga edycja akcji „Lasy pełne energii”. W 2019 roku, również we współpracy z Nadleśnictwem Kłodawa, posadzono ponad 500 młodych dębów.

Lasy Pełne Energii od PGE

Grupa PGE realizuje program „Lasy Pełne Energii" od 21 lat. Celem programu jest odbudowa drzewostanu w polskich lasach oraz poprawa jakości powietrza i stanu wód gruntowych.

Na program „Lasy pełne energii" składa się wiele projektów realizowanych zarówno przez wolontariuszy PGE, w tym sadzenie lasów, sprzątanie terenów zielonych, ale także działania wspierające parki narodowe, obszary chronione oraz pomniki przyrody.

W ramach programu prowadzona jest m.in. rewitalizacja Krzywego Lasu - pomnika przyrody położonego w zachodniopomorskim Nadleśnictwie Gryfino. PGE wsparła również Biebrzański Park Narodowy, zarówno finansowo, jak i merytorycznie w realizacji projektu instalacji paneli fotowoltaicznych na dwóch kluczowych dla parku budynkach, tj. Centrum Edukacji i Zarządzania w Osowcu-Twierdzy oraz budynku Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt i  informacji turystycznej w Grzędach. Pomoc otrzymał także Roztoczański Park Narodowy, gdzie realizowane są dwa projekty: „Roztoczańskie bociany – ochrona symboli krajobrazu kulturowego i leśnych ostępów" oraz rewitalizacja ścieżki dendrologicznej w obszarze dawnej szkółki drzew i krzewów we Floriance – pakiet edukacyjny „Poznajemy drzewa i krzewy". W 2021 roku, PGE zaprosiła do programu „Lasy Pełne Energii” Kampinoski Park Narodowy, gdzie realizowane będą projekty środowiskowe i edukacyjne, a także wolontariat.  PGE nawiązała też współpracę ze Świętokrzyskim Parkiem Narodowym,  gdzie przeznaczyła środki na montaż instalacji fotowoltaicznej.