Pracownicy KOGENERACJI pomagają rodakom z Kresów Wschodnich

01.08.2018
45f2612b73b8fb7dac6b5681fd7d105f

Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA zorganizował zbiórkę darów na rzecz Polaków mieszkających na Kresach Wschodnich.  Ofiarowane przez pracowników wyprawki szkolne, książki, zabawki, środki czystości oraz żywność trafią do najbardziej potrzebujących rodaków za wschodnią granicą.

Pracownicy KOGENERACJI należącej do PGE Energia Ciepła postanowili w tym roku włączyć się do akcji zbiórki darów dla Kresowiaków, prowadzonej przez organizatorów Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego.

Zebrane przez pracowników KOGENERACJI dary trafią za pośrednictwem uczestników Rajdu do najbardziej potrzebujących rodaków na wschodzie.

W tym roku uczestnicy Rajdu już po raz osiemnasty wyruszają śladem polskich miejsc pamięci na wschodzie, docierając w pierwszej kolejności do tych związanych ze Zbrodnią Katyńską. Motocykliści odwiedzają tam naszych rodaków, żołnierskie groby, polskie szkoły, placówki opiekuńcze i domy dziecka.

Rajd jest też wyprawą na Kresy Rzeczypospolitej, stąd na jego trasie znajdują się takie miasta jak Wilno, Lwów, Żytomierz, Bar, Kamieniec Podolski, Chocim oraz inne liczne miejscowości – miejsca związane z historią Polski.

Jestem dumny z tego, że nasi pracownicy włączyli się do tej akcji. Od lat uczestniczę w Rajdzie Katyńskim i zawsze z ogromnym wzruszeniem odkrywam, jak wiele polskości można odnaleźć w sercach naszych rodaków zamieszkałych za wschodnią granicą  - mówi Piotr Frąszczak, Prezes KOGENERACJI.