PGE Toruń dzieli się ciepłem z potrzebującymi

16.12.2020
fd7d51468d75c02e0040c379cf2ecbf3

PGE Toruń, w ramach ogólnopolskiego programu „Dzielimy się ciepłem” PGE Energia Ciepła, spółki z Grupy PGE, wsparło cztery organizacje pożytku publicznego, korzystające z ciepła sieciowego i niosące pomoc potrzebującym. 16 grudnia wręczono beneficjentom symboliczne czeki na łączną kwotę 40 tysięcy złotych. W ten sposób spółka chce wspomóc działalność fundacji i stowarzyszeń, aby mogły one jeszcze lepiej spełniać swoje misje dla najbardziej potrzebujących.

Podobnie jak w 2019 roku, również i w tym roku, w ramach programu „Dzielimy się ciepłem”PGE Toruń przekazała łącznie 40 tysięcy złotych czterem organizacjom pożytku publicznego: Stowarzyszeniu na Rzecz Pomocy Przewlekle Chorym CHRONICA, Kujawsko-Pomorskiemu Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno – Wychowawczemu im. J. Korczaka, „Dorotkowo” Fundacji na Rzecz Doroty Targowskiej i Jej Przyjaciół oraz Dziennemu Domowi Pomocy  Społecznej w Toruniu.  Każda z organizacji otrzymała czek na 10 tysięcy złotych. Pieniądze trafią na konta beneficjatów do końca grudnia br.

- Bardzo cieszymy się z otrzymanej pomocy finansowej. Nasz Ośrodek funkcjonuje już ponad 50 lat. Od początku szkoła pomaga i wspiera dzieci z niepełnosprawnościami. Obecnie obejmujemy wsparciem dzieci w wieku od 3 do 24 roku życia, które wymagają specjalistycznej opieki i nauki. Z roku na rok mamy coraz więcej podopiecznych, a nasza bogata oferta usług terapeutyczno-dydaktycznych pozwala objąć dzieci coraz pełniejszą opieką terapeutyczną. Otrzymaną pomoc przeznaczymy na zakup interaktywnej podłogi terapeutycznej tzw. „Magicznego Dywanu”. Wykorzystamy ją w procesie nauczania zarówno niepełnosprawnych dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, jak również w procesie rehabilitacji i rewalidacji osób z niepełnoprawnością ruchową i intelektualną” - mówi Agnieszka Wyrwas, dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. J. Korczaka w Toruniu.

PGE Toruń od ponad 11 lat wspiera lokalne i regionalne organizacje pożytku publicznego niosące pomoc innym. Na ten cel w ciągu tych lat przeznaczyła już ponad pół miliona złotych.

-„Dzielimy się ciepłem” – to program, w którym nie tylko dzielimy się ciepłem wyprodukowanym w naszej kogeneracyjnej elektrociepłowni gazowej, ale tym „ciepłem”, którym możemy obdarzyć drugiego, potrzebującego człowieka, pomagając mu w trudnej sytuacji i wspierając go w codziennej walce i funkcjonowaniu. Ten wysiłek podejmują każdego dnia rodzice dzieci niepełnoprawnych, osoby chore i samotne, a  w tym wspierają ich organizacje pożytku publicznego, takie jak te, którym mogliśmy w tym roku przekazać finansową pomoc – mówi Robert Kowalski, prezes zarządu PGE Toruń.  

Ogólnopolski program PGE Energia Ciepła „Dzielimy się ciepłem”, który realizowany jest przez PGE Toruń, skierowany jest do najbardziej potrzebujących odbiorców, w tym organizacji pożytku publicznego,  korzystających z ciepła sieciowego w miastach, w których PGE Energia Ciepła ma swoje elektrociepłownie m.in. w Toruniu, Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Wrocławiu, Siechnicach, Zielonej Górze i Krakowie.