PGE Polska Grupa Energetyczna i PGE Toruń z tytułem „Mecenasa toruńskiego sportu 2022”

06.03.2023
pge-torun_mecenas-torunskiego-sportu-2022

PGE Polska Grupa Energetyczna i PGE Toruń zostały nagrodzone tytułem Mecenasa toruńskiego sportu 2022 za wsparcie i zaangażowanie w rozwój lokalnego sportu. PGE S.A. wspiera drużynę toruńskich łyżwiarek i łyżwiarzy synchronicznych MKS le Soleil, a PGE Toruń lokalne wydarzenia sportowe oraz młodzieżowe i dziecięce kluby sportowe. Tytuły „Mecenasa toruńskiego sportu 2022” zostały przyznane i wręczone przez Prezydenta Torunia 3 marca podczas uroczystej Gali w Centrum Kultury Dworu Artusa.

- Od lat wspieramy lokalne kluby sportowe, które rozwijają sportowe aktywności młodzieży i dzieci, ale też są doskonałym sposobem spędzania czasu. Dzięki temu wsparciu Ci młodzi ludzi mogą trenować, rozwijać swoje sportowe pasje i osiągać dobre wyniki sportowe. Być może niektórzy z nich staną się w przyszłości zawodowymi sportowcami, reprezentującymi kraj na olimpiadach i mistrzostwach. Stąd cieszymy się z tej współpracy i bardzo ją sobie cenimy – podsumowuje Robert Kowalski, prezes PGE Toruń, który w imieniu PGE S.A. i PGE Toruń odebrał pamiątkowe medale z rąk Prezydenta Torunia Michała Zaleskiego. 

PGE Polska Grupa Energetyczna od lat sponsoruje największe i najlepsze polskie drużyny z różnych dyscyplin sportowych, ale również wspiera sport dzieci i młodzieży. Jedną ze wspieranych dyscyplin jest  łyżwiarstwo, zarówno zawodowe, jak i amatorskie - PGE jest największym partnerem tego sportu w Polsce. Od 2021 roku spółka współpracuje z Polskim Związkiem Łyżwiarstwa Figurowego
i Polskim Związkiem Łyżwiarstwa Szybkiego. A od 2022 roku PGE wspiera łyżwiarstwo synchroniczne, będąc również głównym sponsorem toruńskiego zespołu MKS le Soleil,  w którym trenują głównie dzieci i młodzież, ale również dorośli pasjonaci łyżwiarstwa. Dzięki zaangażowaniu PGE klub MKS le Soleil zorganizował między innymi Mistrzostwa Polski w Łyżwiarstwie Synchronicznym, które odbyły się w grudniu 2022 roku w Toruniu.

PGE Toruń, należąca do spółki PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, od wielu lat wspiera lokalne wydarzenia  w regionie oraz młodzieżowe i dziecięce kluby sportowe. Międzyszkolny Klub Sportowy „SOKOŁY” szkolący dzieci w mini hokeju na lodzie, Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy XLO trenujący młode siatkarki ze szkół średnich, lokalne wydarzenia biegowe (RUN to RUN, Festiwal Świętych Mikołajków, Bieg Tropem Wilczym) czy maraton wioślarski RUN&ROW ulicami Starówki to tylko niektóre przykłady wsparcia w 2022 roku przez toruńską spółkę. PGE Toruń corocznie wspiera również organizację Toruńskiej Olimpiady dla Osób Niepełnosprawnych, która jest wyjątkowym wydarzeniem integrującym osoby z niepełnosprawnościami z całego regionu. W zeszłorocznej edycji Olimpiady brało udział 500 osób z 16 powiatów woj. kujawsko-pomorskiego.

Tegoroczna Gala Mecenasa Toruńskiego Sportu organizowana była z inicjatywy Prezydenta Miasta Torunia dla szczególnego uhonorowania tych, którzy wspierają samorząd w finansowaniu toruńskiego sportu.

PGE Toruń już po raz trzeci otrzymało tytuł Mecenasa Toruńskiego Sportu za szczególny sposób zaangażowania  oraz udzielanie wsparcia zawodnikom toruńskich klubów sportowych, stwarzając im doskonałe warunki do uprawiania sportu i osiągania wysokich wyników sportowych.